دیدگاه گاردین درباره بودجه محافظه‌کاران: ریاضت با نام دیگری | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیسخنرانی ارمی هانت در مورد بودجه نه به خاطر چیزهایی که می گفت بلکه برای چیزهایی که نگفته بود فاش کننده بود. از کار او این بود که درآمد خانوار به بیشترین میزان در طی دو سال آینده از زمان شروع ثبت کاهش خواهد یافت. یا اینکه قیمت مسکن یک دهم کاهش پیدا کند. صدراعظم بر روی این چهره ها اسکیت کرد تا تصویری گلگون از کشوری ترسیم کند که از سال 2010 مورد غبطه جهان توسعه یافته قرار گرفته است. با کوچک شدن اقتصاد در سال جاری، رای دهندگان حق دارند بپرسند آقای هانت در چه سیاره ای زندگی می کند. اگر چنین عالم بهشتی وجود داشت، حتماً به آن ریاضت می گفتند.

آقای هانت فکر می کند که با کاهش بودجه، بدهی ها و کسری های دولت، رقابت پذیری اقتصاد را از طریق کاهش دستمزدها، قیمت ها و هزینه های عمومی باز می گرداند. این سیاست آنقدر نامطلوب است که در پنج سال گذشته جرأت نکرد نام خود را به زبان بیاورد. با این حال صدراعظم فکر می‌کند که عموم مردم از محافظه‌کاران حمایت خواهند کرد، زیرا کتاب‌ها می‌توانند در سال 2026 متعادل شوند. از رای‌دهندگان خواسته می‌شود که یک ایده انتزاعی را بر بسته‌های دستمزد و فروشگاه‌های هفتگی خود اولویت دهند، زمانی که هر دو در حال فشرده شدن هستند. همانطور که نظرسنجی ها ممکن است بگویند در آن موفق باشید.

با این حال، صدراعظم فرصت را برای گرفتن تیتر اخبار از دست نخواهد داد. آقای هانت مشاهده کرده است که درآمدهای مالیاتی، به ویژه درآمدهایی که توسط خانوارها پرداخت می شود، از انتظارات پیشی گرفته است. سود پرداختی به بدهی دولت نیز کمتر از میزانی بود که لوبیا شمار محاسبه کرده بود. یارانه های انرژی کمتر از پیش بینی ها بود. حتی در قوانین مالی دولت، این بدان معنا بود که پول نقد اضافی برای خرج کردن در دسترس بود. صدراعظم تصمیم گرفته است که پول نقد را به رانندگان، نیروهای مسلح و مشاغل بزرگ تحویل دهد. اتفاقاً، اینها همان حوزه‌هایی هستند که باید برای راضی نگه داشتن پشتیبان‌های ناآرام محافظه‌کاران آرام شوند.

در یک روز اقدام صنعتی، آقای هانت به این نتیجه رسید که پولی برای بهبود پیشنهاد دستمزد کارگران اعتصابی بخش دولتی وجود ندارد. مبالغی که او در سال جاری در اختیار رانندگان قرار داده است تنها از 6 میلیارد پوندی است که کارشناسان فکر می کنند برای ارائه پیشنهاد دستمزد متناسب با تورم در سال آینده کافی بود. در عوض، آقای هانت رانندگان را به پرستاران، پزشکان و معلمان انتخاب کرد.

صدراعظم در حال تمدید برخی کمک ها در سال مالی آینده است. با این حال، مقیاس هدایا حکایت از این دارد که محافظه‌کاران به چه کسانی بیشترین جایزه را می‌دهند. قبل از انتخابات بعدی، بودجه دفاعی تقریباً به اندازه کل پول نقد آقای هانت خواهد بود پیشنهاد می کند در مجموع برای پیشنهاد مراقبت از کودک خود، سرمایه گذاری در آب و هوا در منابع داخلی انرژی و یارانه برای پایین نگه داشتن قبوض گاز و برق خانگی هزینه کند.

واضح است که صدراعظم فکر می کند برخی از رای دهندگان ارزش بیشتری نسبت به دیگران دارند. لغو کمک هزینه مادام العمر در حقوق بازنشستگی یک یارانه بزرگ برای بریتانیایی های ثروتمند و آنها است فرزندان. یک رژیم تحریم‌های سخت‌تر برای مدعیان منافع، مضر و معکوس خواهد بود. در واقع، تحریم‌ها بر روی افراد معلول محتمل است افزایش دادن عدم فعالیت اقتصادی، «مشکل» دقیقی که آقای هانت می خواهد حل کند. “کمک سرمایه 100%” موقت نیز به همین ترتیب خود را نابود می کند: خزانه داری 28 میلیارد پوند در طول سه سال پرداخت می کند، در حالی که سرمایه گذاری تولید شده است فقط 18 میلیارد پوند است.

بریتانیا پس از برگزیت، بر خلاف تصوری که طرفدارانش ارائه دادند، در حال تبدیل شدن به مکانی کم مولد است که به سطوح بالاتری از مهاجرت خالص نیاز دارد. بنیاد New Economics محاسبه می کند که خدمات عمومی 22 میلیارد پوند آسیب خواهد دید. آقای هانت در دفاع از خود از صندوق بین‌المللی پول نقل قول کرد که گفته بود بریتانیا اکنون پس از نخست‌وزیری فاجعه‌بار لیز تراس در مسیر درستی قرار دارد. چیزی که آقای هانت نگفت این بود که ارقام صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که کوچک شدن اقتصاد بریتانیا آن را نه تنها به “مرد بیمار اروپا”، بلکه از G7 و 30 اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است. اگر این همان اتفاقی است که در زمان اجرای طرح رخ می دهد، پس اگر این طرح شکست بخورد، بهشت ​​کمک می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …