بابی کالدول خواننده و ترانه سرا در سن 71 سالگی درگذشت | موسیقی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بابی کالدول، خواننده و ترانه‌سرای تأثیرگذار که پشت سر آهنگ‌های R&B مانند چشمان باز کن و آنچه برای عشق نخواهی بکنی، در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

بر اساس بیانیه ای که همسرش مری کالدول منتشر کرد، این خواننده یک بیماری طولانی را تحمل کرده بود. «بابی اینجا در خانه درگذشت. در حالی که ما را ترک می کرد او را محکم در آغوشم گرفتم. من برای همیشه دل شکسته ام از همه شما برای دعاهای فراوانتان در طول سالیان متشکرم.» نوشت در حساب توییتر تایید شده خود

کالدول به خاطر صدای روح‌انگیز و توانایی اجرا در بسیاری از ژانرها شهرت داشت، که به خاطر تنوع زادگاهش میامی فلوریدا بود. آهنگ امضای او، What You Won’t Do For Love، بلافاصله پس از انتشار در سال 1978 در جدول بیلبورد قرار گرفت و توپاک شکور در آهنگ پس از مرگش در سال 1998، Do For Love، نمونه آن را گرفت. هنرمندان دیگری از جمله Common، The Notorious BIG و John Legend از موسیقی او نمونه برداری کرده اند.

Ahmir “Questlove” Thompson، که با Common در The Light همکاری کرد و از Caldwell’s Open Your Eyes استفاده کرد، ادای احترامی را در اینستاگرام منتشر کرد که در آن توضیحی طولانی داشت و یک بازی تلفنی طولانی با خواننده فقید را توصیف کرد. “مرد چنین فرصتی را برای ملاقات با یک افسانه از دست داد. از صدا و هدیه شما سپاسگزارم.»

کالدول در سال 1951 در منهتن به دنیا آمد و در میامی بزرگ شد و در آنجا با موسیقی لاتین، هائیتی، رگی و R&B شهر آشنا شد. او در اوایل دهه 1970 شکست بزرگ خود را به عنوان نوازنده گیتاریست ریتم برای لیتل ریچارد دریافت کرد و در سال 1978 با TK Records، یک لیبل که عمدتاً برای هنرمندان سیاه‌پوست شناخته می‌شد، قرارداد امضا کرد.

کالدول خارج از حرفه انفرادی خود، موسیقی را برای هنرمندان دیگر نوشت، از جمله The Next Time I Fall برای ایمی گرانت و پیتر سیترا.

کالدول در مصاحبه ای با NPR در سال 2005 در مورد موسیقی گفت: “بیشتر افراد شگفت انگیزی که من در تجارت رادیو با آنها آشنا شدم، همه آنها یک چیز را می گویند.” “این مانند یک زبان جهانی است و نباید هیچ مانعی داشته باشد. ”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات، توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای مهاجران چه خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ترکیه در حال شمارش معکوس برای …