قاضی تگزاس برای پایان دادن به تایید فدرال قرص سقط جنین به پرونده رسیدگی می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آماریلو، تگزاس – اولین جلسه دادرسی در یک دعوی تحت نظارت دقیق برای لغو تاییدیه فدرال درباره یک قرص سقط جنین که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفت، پس از بیش از چهار ساعت بحث و گفت و گوی تاکیدی از سوی هر دو طرف، روز چهارشنبه بدون حکم به پایان رسید.

وکلای گروه های ضد سقط جنین و پزشکانی که شکایت کرده بودند ادعا کردند که قرص سقط جنین بی خطر است و سازمان غذا و دارو در تایید آن اشتباه کرده است.

وکلای وزارت دادگستری، که نمایندگی FDA را بر عهده دارد، به شواهدی اشاره کردند که نشان می‌دهد دارو، میفپریستون، بسیار ایمن است و مدعی شدند که شاکیان هیچ وجه قانونی برای طرح دعوی ندارند زیرا هیچ یک از آنها نمی‌توانند نشان دهند که FDA تایید به آنها آسیب رسانده بود.

قاضی فدرال، متیو جی. کاکسماریک از ناحیه شمالی تگزاس، منصوب ترامپ که انتقادی درباره رو علیه وید نوشته است، گفت که در اسرع وقت در مورد صدور دستور تصمیم گیری خواهد کرد. او از هر دو طرف سؤالات آرام و مفصلی در مورد حقایق پرسید و همچنین از آنها پرسید که آیا او صلاحیت دارد به FDA دستور دهد تا تأییدیه خود را پس بگیرد یا موقتاً تا زمان رسیدگی به پرونده کامل متوقف شود.

این جلسه اولین جلسه علنی پرونده ای بود که می تواند پیامدهای گسترده ای برای ایالت هایی داشته باشد که سقط جنین هنوز قانونی است، نه فقط برای کسانی که سعی در محدود کردن آن دارند.

از زمان حکم دادگاه عالی سال گذشته مبنی بر لغو حق ملی سقط جنین، قرص های مورد استفاده در سقط جنین دارویی به طور فزاینده ای در کانون مبارزات سیاسی و حقوقی قرار گرفته اند. سقط جنین با دارو روشی است که در بیش از نیمی از سقط جنین ها در ایالات متحده استفاده می شود. در ایالت هایی که سقط جنین ممنوع یا به شدت محدود شده است، زنان همچنان این قرص ها را از خارج از کشور سفارش می دهند یا برای تهیه آنها به ایالت های دیگر سفر می کنند.

تمرکز این جلسه، درخواست شاکیان، ائتلافی از گروه‌های ضد سقط جنین، از قاضی Kacsmaryk بود که دستور مقدماتی را صادر کند و به FDA دستور دهد تا تأیید طولانی‌مدت خود از Mifepristone – اولین قرص در رژیم سقط جنین دو دارویی را پس بگیرد. – در حالی که پرونده از طریق محاکمه پیش می رود.

قاضی Kacsmaryk هفته گذشته با بیان اینکه می‌خواهد از یک فضای غیرضروری شبیه سیرک اجتناب کند، از وکلای پرونده خواسته بود تا اعلام نکنند که جلسه جلسه تعیین شده است و او قصد داشت تا عصر سه‌شنبه صبر کند تا آن را در سند دادگاه ثبت کند. . پس از اینکه سازمان های خبری از این جلسه مطلع شدند و روز یکشنبه آن را گزارش کردند، قاضی اعلامیه جلسه را در روز دوشنبه منتشر کرد.

تعداد معدودی از حامیان حقوق سقط جنین در طول روز در دادگاه تجمع کردند و برخی با پوشیدن کلاه گیس دلقک و کت و شلوار کانگورو قاضی را مسخره کردند. گروهی از زنان حامی این دعوی بر روی پله های دادگاه نماز خواندند. هیچ جمعیت زیادی محقق نشد.

این دادخواست به دنبال پایان دادن به بیش از 20 سال استفاده قانونی از میفپریستون است که FDA در سال 2000 آن را تأیید کرد و استفاده از داروی دیگری که معمولاً برای سقط جنین استفاده می شود، میزوپروستول را غیرقانونی اعلام کرد.

این دادخواست ادعا می کند که FDA به اندازه کافی شواهد علمی را بررسی نکرده یا از پروتکل های مناسب پیروی نکرده است که میفپریستون را در سال 2000 تأیید کرده است و از آن زمان خطرات ایمنی دارو را نادیده گرفته است.

FDA و وزارت دادگستری به شدت این ادعاها را رد کرده اند. آنها ادعا می‌کنند که بررسی‌های دقیق آژانس فدرال در مورد میفپریستون در طول سال‌ها بارها تصمیم آن را برای تایید میفپریستون، که هورمونی را که اجازه می‌دهد حاملگی را توسعه می‌دهد، مسدود کند، تایید کرده است. در یک پرونده قضایی در پرونده، FDA گفت که لغو تاییدیه میفپریستون “مضرات قابل توجهی ایجاد می کند و بیماران را از داشتن یک داروی ایمن و موثر که بیش از دو دهه در بازار بوده محروم می کند.”

این پرونده توسط اتحاد برای پزشکی بقراط، سازمانی که پنج گروه ضد سقط جنین را به عنوان اعضای خود و چهار پزشک فردی که مخالف حقوق سقط جنین هستند، تشکیل داده است. این گروه در ماه اوت در آماریلو، تگزاس، مدت کوتاهی پس از لغو دادگاه عالی Roe v. Wade، تشکیل شد. این پرونده به قاضی Kacsmaryk، تنها قاضی در ناحیه شمالی تگزاس که بخش آماریلو را پوشش می دهد، محول شد. قبل از انتصاب، توسط پرزیدنت ترامپ، قاضی Kacsmaryk مقاله‌ای نوشت که در انتقاد از Roe v. Wade و همچنین مسائلی مانند برابری ازدواج و حمایت‌های ضد تبعیض فدرال برای گرایش جنسی و هویت جنسی بود.

این پرونده باعث ایجاد نگرانی در جامعه بهداشت باروری شده است، تا حدی به دلیل سردرگمی در مورد اینکه اگر قاضی برای گروه های ضد سقط جنین تصمیم بگیرد، چه گزینه هایی در دسترس بیماران قرار می گیرد. برخی از ارائه دهندگان سقط جنین در حال برنامه ریزی برای ارائه تنها دومین داروی سقط جنین، میزوپروستول هستند که به تنهایی در بسیاری از کشورهایی که میفپریستون کمتر در دسترس است، استفاده می شود.

میزوپروستول، دارویی که برای سایر مصارف پزشکی تایید شده است، باعث انقباضاتی شبیه به سقط جنین می شود و به تنهایی نسبت به ترکیب با میفپریستون کمتر موثر است و بیشتر مستعد ایجاد عوارض جانبی مانند حالت تهوع است.

FDA میفپریستون را با دقت بیشتری نسبت به بسیاری از داروها تنظیم کرده است. برای ده سال، آژانس چارچوبی اضافی از محدودیت ها و نظارت را برای دارو اعمال کرده است. این دارو که استراتژی ارزیابی و کاهش خطر یا REMS نامیده می شود، تنها برای حدود 300 داروی دیگر استفاده شده است که تنها 60 مورد از آنها در حال حاضر به طور فعال تحت این چارچوب هستند.

در سال‌های اخیر، FDA داده‌های جدید در مورد میفپریستون را به‌طور گسترده بررسی کرده و تعدادی از محدودیت‌ها، از جمله الزامی که بیماران دارو را شخصاً از یک ارائه‌دهنده دریافت کنند، لغو کرده است.

برخی از همان سازمان‌های ضد سقط جنین که شکایت تگزاس را مطرح کردند، قبلاً در سال‌های 2002 و 2019، دادخواست‌های شهروندان در مخالفت با اقدامات FDA در مورد میفپریستون ارائه کرده بودند. هر دو توسط آژانس به عنوان بی اساس رد شدند. و یک بررسی در سال 2008 توسط دفتر پاسخگویی دولت هیچ بی نظمی در تاییدیه میفپریستون FDA پیدا نکرد.

لوسیندا هولت ارائه گزارش از آماریلو

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …