ستاره گریزلیز، جا مورانت، هشت بازی NBA به دلیل حادثه اسلحه در باشگاه محروم شد | ممفیس گریزلیز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

NBA، جا مورانت، گارد ممفیس گریزلیز را به دلیل نمایش اسلحه خود در حین بازدید از یک باشگاه استریپ‌بازی، 8 بازی بدون دستمزد محروم کرد.

ویدئویی در اوایل این ماه منتشر شد که مورانت در حین بازدید از باشگاهی در حومه دنور، اسلحه را چشمک زد. او پیش از این پنج بازی را در نتیجه این حادثه از دست داده است و واجد شرایط بازگشت به بازی تیمش مقابل دالاس ماوریکس در روز دوشنبه خواهد بود.

آدام سیلور، کمیسر NBA در بیانیه ای گفت: «رفتار جا غیرمسئولانه، بی پروا و به طور بالقوه بسیار خطرناک بود. همچنین با توجه به طرفداران و نفوذ زیاد او، به ویژه در میان طرفداران جوانی که به او نگاه می کنند، عواقب جدی دارد.

اتحادیه گفت که “به این نتیجه نرسیده است” که اسلحه متعلق به مورانت بوده یا او آن را به کلوپ شبانه آورده است. همچنین معتقد نیست که این بازیکن 23 ساله در حالی که در تیم یا در هیچ مرکز NBA بود، اسلحه را در اختیار داشت. بیانیه NBA اضافه کرد که مقامات کلرادو شواهد کافی برای متهم کردن مورانت به جرم پیدا نکردند.

مورانت در مدت محرومیت خود حدود 669000 دلار حقوق از دست خواهد داد.

رفتار مورانت قبلاً توسط لیگ پس از یک حادثه جداگانه در ژانویه بررسی شده بود. آن اتفاق پس از بازی در ممفیس مقابل ایندیانا پیسرز بود. به نقل از منابع ناشناس، ایندیاناپولیس استار و یو اس ای تودی گزارش دادند که چندین عضو پیسرز نقطه قرمزی را دیدند که به سمت آنها نشانه رفته بود، و اتلتیک گزارش داد که یک نگهبان امنیتی پیسرز معتقد است که لیزر به یک تفنگ متصل شده است.

NBA تایید کرد که افراد ناشناس از حضور در میدان مسابقه منع شده‌اند، اما گفت که تحقیقاتش هیچ مدرکی مبنی بر تهدید کسی با سلاح پیدا نکرده است.

مورانت در پاسخ به آن حادثه با توییتی نوشت که گزارش‌ها «این تصویر منفی را از من و خانواده‌ام ترسیم می‌کنند. و برادرم را یک سال از بازی های خانگی محروم کردم. باور نکردنی.” در طول بازی 29 ژانویه، بین بازیکنان پیسرز و دوستان مورانت که در کنار خط نشسته بودند پارس شد. یکی از دوستان نزدیک مورانت، داوونته پک، در حالی که بازیکنان نیمکت پیسرز به سمت پک فریاد می زدند، از زمین مسابقه اسکورت شد.

پک و مورانت همچنین درگیر یک دعوی مدنی هستند که پس از حادثه ای در خانه مورانت در تابستان گذشته که در آن یک جوان 17 ساله ادعا کرد که به او تعرض کرده اند، مطرح شده است. دفتر دادستان منطقه شلبی در ژانویه گفت که “از این حادثه آگاه است و پس از بررسی دقیق حقایق، تصمیم گرفت که شواهد کافی برای ادامه پرونده وجود نداشته باشد.”

مورانت، انتخاب شماره 2 درفت NBA 2019، تبدیل به یک فوق ستاره تمام عیار شده است. تمدید ۵ ساله ۱۹۴ میلیون دلاری او با گریزلیز برای شروع فصل آینده آغاز می‌شود و اگر در این فصل در یک تیم NBA حضور داشته باشد، به ۲۳۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

او همچنین یک تأیید کننده مورد تقاضا است. در کریسمس، نایک از اولین کفش امضا شده مورانت رونمایی کرد که قرار است در هفته های آینده عرضه شود. و در اوایل این هفته، پاورید قراردادی چند ساله با مورانت اعلام کرد.

در همان روزی که قرارداد پاورید فاش شد، واشنگتن پست بر اساس سوابق پلیسی که به دست آورده بود، داستانی را منتشر کرد که در آن توضیح می‌داد چگونه مورانت و برخی از همکارانش «به رفتارهای تهدیدآمیز و حتی خشونت‌آمیز متهم شده‌اند».

پرسش‌ها درباره رفتار مورانت در زمانی مطرح می‌شوند که خشونت با اسلحه مجدداً یکی از موضوعات برجسته در دنیای ورزش است.

براندون میلر، براندون میلر، بازیکن برتر درفت NBA و هم تیمی او در آلاباما، جیدن بردلی، با صحنه یک قتل مرتبط هستند. هیچکدام به جرمی متهم یا متهم نشده اند، اما داریوس مایلز، هم تیمی آن زمان و مرد دیگری با اتهام قتل بزرگ روبرو هستند.

و فصل بسکتبال مردان ایالت نیومکزیکو در ماه فوریه به دلیل تیراندازی مرگبار و اتهامات غبارروبی در رختکن تعطیل شد. مایک پیک، بازیکن ایالت نیومکزیکو که در تیراندازی براندون تراویس بازیکن نیومکزیکو در ماه نوامبر دست داشت، گفت که او برای دفاع از خود عمل می‌کرد و به جرمی متهم نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا پیشنهاد جدیدی در مورد نحوه مبارزه با آلودگی نساجی دارد. باید آن را به درستی دریافت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نظرات بیان شده در این مقاله …