“بودجه رشد” هانت به 1% برتر پاداش بازنشستگی می دهد، خدمات عمومی را نادیده می گیرد | بودجه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت با بودجه‌ای که برای راه‌اندازی مجدد اقتصاد متزلزل بریتانیا با مشوق‌های سرمایه‌گذاری تجاری و حمایت از مراقبت از کودکان طراحی شده بود، به ۱ درصد ثروتمندترین افراد، کمک مالی هنگفتی برای بازنشستگی اعطا کرد.

هانت در تلاش برای جلوگیری از بازنشستگی زودهنگام کارگران ماهر مسن، تنها سورپرایز بزرگ خود را در مورد بودجه اعلام کرد – حذف سقف یک میلیون پوندی پس انداز بازنشستگی بدون مالیات، و گفت: “هیچکس نباید به دلایل مالیاتی از نیروی کار اخراج شود. “

صدراعظم ادعا کرد که “بودجه رشد” او به دو ضعف ساختاری بزرگ اقتصادی بریتانیا – فقدان سرمایه گذاری و کمبود کارگر – می پردازد، اما چشم نوازترین اقدام، افزایش مستمری برای یک درصد از حقوق بگیران بود.

شخصی که دارای صندوق بازنشستگی 2 میلیون پوندی است، زمانی که مبلغ مقطوع معاف از مالیات خود را در نتیجه تغییر دریافت کند، 275000 پوند کاهش مالیات دریافت می کند.

رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، به این اقدام حمله کرد و این سوال را مطرح کرد که چگونه می‌تواند «احتمالاً اولویتی برای این دولت باشد»، در حالی که سایر منتقدان خاطرنشان کردند که بیانیه هانت چیزی در مورد دستمزد بخش دولتی نمی‌گوید.

تورستن بل، مدیر اجرایی اندیشکده بنیاد رزولوشن، گفت که صدراعظم «اساساً» خدمات عمومی را نادیده گرفته است و آنها را با «برنامه‌های هزینه‌ای غیرقابل قبول» مواجه کرده است. بل اضافه کرد که این بدان معناست که «افراد ثروتمند در حال حاضر هیچ محدودیتی برای مقداری که می‌توانند بدون مالیات در صندوق‌های بازنشستگی خود بگذارند، ندارند» و می‌توانند با «مالیات بر ارث مطلقاً صفر» آن را به وراث خود منتقل کنند. او گفت: «هرچه بیشتر به این سیاست فکر کنید، بدتر است.

هانت، با این حال، اصرار داشت که اقتصاد بریتانیا «به شک‌ها ثابت می‌کند که اشتباه می‌کنند» و از رکود فنی در سال 2023 جلوگیری می‌کند، زیرا او 22 میلیارد پوند هزینه بیشتر و معافیت‌های مالیاتی را در سال مالی آینده تعیین کرد.

هدایای او تنها بخشی از 55 میلیارد پوند کاهش هزینه ها و افزایش مالیاتی را که قبلا اعلام شده بود، معکوس کرد.

پل جانسون، مدیر مؤسسه مطالعات مالی، گفت که مسدود کردن کمک های مالیاتی در ماه آینده برای مالیات دهندگان متوسط ​​500 پوند در سال و مالیات دهندگان با نرخ بالاتر 1000 پوند در سال هزینه خواهد داشت.

هانت با تمجید از عملکرد اقتصادی قوی تر از حد انتظار از زمان آشفتگی سال گذشته، گفت: «افزایش گران اشتباه می کنند و خوش بینان درست می گویند. ما به برنامه پایبند هستیم زیرا این طرح کار می کند.»

با این حال، انتظار می‌رود اقتصاد امسال 0.2 درصد کوچک شود و دفتر مسئولیت بودجه هشدار داد که رشد بهتر در کوتاه‌مدت به قیمت رشد ضعیف‌تر در سال‌های آینده خواهد بود.

هانت بودجه خود را در شرایطی ارائه کرد که بدترین معاملات روز در بازار سهام لندن از زمانی که ولادیمیر پوتین در فوریه 2022 تهاجم تمام عیار خود به اوکراین را آغاز کرد.

نگرانی های تازه در مورد سلامت بخش بانکداری جهانی موجی از فروش را در شهر، سراسر اروپا و وال استریت به راه انداخت. Credit Suisse سوئیس پس از اینکه بزرگترین سهامدار آن اعلام کرد قادر به سرمایه گذاری بیشتر در بانک نیست، به پایین ترین سطح خود سقوط کرد و در یک مرحله 30 درصد کاهش یافت.

علیرغم تمدید حمایت دولت از قبوض انرژی تا ماه جولای، بریتانیا همچنان در چنگال بحران هزینه زندگی است که OBR تأیید کرد به این معنی است که استانداردهای واقعی زندگی در دو سال آینده به میزان 5.7 درصد کاهش می‌یابد – که همچنان بزرگترین کاهش زندگی است. استانداردها از زمان شروع رکوردها

هانت گفت تورم – که انتظار می رود تا پایان سال از 10.1٪ به کمتر از 3٪ کاهش یابد – علت اصلی موج کنونی اعتصابات بود، اما او هیچ پول جدیدی برای کمک به حل اختلافات پرداخت نکرد.

جانسون گفت: «این یک انتخاب سیاسی است»، جانسون که خاطرنشان کرد 6 میلیارد پوندی که برای فریز کردن عوارض سوخت مصرف می‌شد، می‌توانست برای جوایز دستمزد متناسب با تورم برای کارکنان بخش دولتی هزینه شود. پول برای رانندگان، اما نه برای پرستاران، پزشکان و معلمان.

حزب کارگر ماهیت کوتاه‌مدت برخی از اقدامات را مورد انتقاد قرار داد و استارمر اصرار داشت که بودجه «ما را در اتاق انتظار گیر می‌اندازد، تنها با یک گچ چسبنده به دست، کشوری که در مسیر انحطاط مدیریت شده قرار گرفته و از رقبای ما عقب می‌افتد». .

موضوع اصلی هانت در بودجه بهاری خود، تلاش برای پر کردن بیش از یک میلیون شغل خالی در نیروی کار بریتانیا، با تلاش سه جانبه برای ایجاد انگیزه برای بازنشستگان پیش از موعد، والدین کودکان خردسال و کسانی که مشکلات سلامتی طولانی مدت دارند، به کار بود.

همانطور که آبان نیوز در روز چهارشنبه فاش کرد، خانواده‌ها بیشترین کمک را برای مراقبت از کودکان رایگان در تاریخ خواهند داشت، اگرچه والدین کودکان یک و دو ساله تا سپتامبر 2025 30 ساعت مراقبت رایگان دریافت نخواهند کرد.

کسانی که از مزایای معلولیت بهره مند می شوند، فضایی برای ورود مجدد به محل کار بدون تهدید ارزیابی مجدد ناتوانی خود در صورت خروج از کار خواهند داشت – اگرچه وزارت خزانه داری همچنین قرار است یک سرکوب تحریمی را برای جویندگان کار کوتاه مدت آغاز کند.

هانت گفت اقدامات او برای تشویق مردم به بازگشت به کار پس از کاهش چشمگیر اشتغال در میان افراد بالای 50 سال از زمان همه‌گیری کووید، که باعث شده بود کسب‌وکارهایی که قبلاً تحت تأثیر برگزیت قرار گرفته بودند با کمبود مزمن کارکنان دست و پنجه نرم کنند، طراحی شده‌اند.

او کمک هزینه سالانه معاف از مالیات مستمری را 50 درصد از 40000 پوند به 60000 پوند افزایش خواهد داد و کمک هزینه مادام العمر را از حد 1 میلیون پوندی آن حذف خواهد کرد، اقدامی که هدف اصلی آن متقاعد کردن مشاوران NHS و پزشکان عمومی برای ادامه کار است.

مقامات ادعا کردند این اقدام – که 800 میلیون پوند در سال هزینه دارد – “سریع ترین و موثرترین” راه برای رفع کمبود پزشکان ارشد و در نتیجه پایین آوردن لیست انتظار بیمارستان، یکی از اولویت های کلیدی ریشی سوناک است.

با این حال، دولت با سؤالاتی در مورد اینکه چرا یک طرح سفارشی برای مشاوران NHS تنظیم نکرده است، همانطور که در آوریل 2022 برای قضات انجام داد، مواجه شد. تحلیل کارگر نشان داد که این اقدام 70,000 پوند برای مالیات دهندگان برای هر فردی که به بازار کار بازگردانده می شود، هزینه خواهد داشت.

اصلاحات هانت در مراقبت از کودکان با استقبال گرم نمایندگان محافظه کار در عوام مواجه شد، از جمله مبارزان کلیدی مانند سیوبهان بیلی که برای صدراعظم لابی کرده بود تا کارهای بیشتری برای والدین شاغل انجام دهد.

تغییراتی که OBR پیش‌بینی کرده است که اشتغال را 60000 نفر افزایش می‌دهد، سرسام‌آور خواهد بود و پیشنهاد 30 ساعته کامل تا سپتامبر 2025 در دسترس نخواهد بود.

سرعت این تغییر، تصدیق ضمنی فشارها بر جذب نیرو و تامین مالی در این بخش بود، اگرچه هانت گفت که در سال آینده بودجه برای مکان‌ها را افزایش خواهد داد، که هنوز بسیار کمتر از هزینه‌های پیش‌بینی‌شده این بخش 2 میلیارد پوند است.

تقریباً نیمی از هدایای هانت صرف یک معافیت مالیاتی سه ساله برای تحریک سرمایه گذاری تجاری به دنبال افزایش مالیات شرکت ها از 19 تا 25 درصد شد که از ماه آینده اجرایی می شود. شرکت‌ها می‌توانند 100 درصد از مخارج سرمایه‌ای خود را در مقابل مالیات حذف کنند، که بیش از 10 میلیارد پوند در سال‌های 2024-2024 برای خزانه‌داری هزینه خواهد داشت.

بر اساس گزارش OBR، دولت همچنین احتمالاً در روزهای آینده به دلیل پیش بینی ها مبنی بر افزایش خالص مهاجرت به 245000 در سال تحت فشار قرار خواهد گرفت. پس از خروج از اتحادیه اروپا، «سطوح قابل توجهی بالاتری» از مهاجرت از خارج از اتحادیه اروپا نسبت به آنچه که دیده بان مالی قبلاً تصور می کرد وجود داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …