کیر استارمر محافظه‌کاران را متهم کرد که بریتانیا را به «مرد بیمار اروپا» تبدیل کرده‌اند | کیر استارمر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیر استارمر محافظه‌کاران را متهم کرد که بریتانیا را به «مرد بیمار اروپا» در یک پاسخ بودجه‌ای که تلاش می‌کرد توجه را به سوابق اقتصادی محافظه‌کاران در 13 سال گذشته متمرکز کند، متهم کرد.

رهبر حزب کارگر به دولت به دلیل ریاست بیش از یک دهه رکود اقتصادی و دستمزدهای پایین حمله کرد، در حالی که دفتر مسئولیت بودجه همچنان بزرگترین کاهش استانداردهای زندگی را از زمان شروع ثبت پیش بینی می کند.

استارمر می‌گوید: «مانند میلیون‌ها دلار در سراسر کشور، این بودجه ما را در اتاق انتظار گیر می‌کند، تنها یک گچ چسبنده به دست. کشوری که در مسیر سقوط مدیریت شده قرار گرفته و از رقبای ما عقب تر است. یک بار دیگر “مرد بیمار اروپا”

او گفت که بریتانیا 13 سال بدون رشد دستمزد، 13 سال وضعیت بهتری نداشت، 13 سال در حلقه نابودی رشد پایین تر، مالیات های بالاتر و خدمات عمومی شکسته گیر کرده بود.

تمرکز استارمر بر چشم انداز اقتصادی گسترده تر، منعکس کننده لحن کلی واکنش مجلس عوام به بودجه بود.

نمایندگان مجلس از موارد جداگانه ستایش یا شکایت کردند، اما خشم شوکه‌کننده‌ای نسبت به کل بسته که مشخصه واکنش به بودجه کوچک کواسی کوارتنگ در همین شش ماه پیش بود، وجود نداشت.

برخی از سنگین‌ترین انتقادات استارمر با هدف بزرگ‌ترین اقدام غافلگیرکننده بودجه بود – لغو کمک هزینه مالیات بازنشستگی مادام‌العمر، که به نفع هر کسی است که بتواند یک دیگ بازنشستگی بیش از یک میلیون پوند بسازد.

“[The chancellor] استارمر گفت: تعهد زیادی به خرج داده است که به نفع کسانی است که بازترین شانه ها را دارند، در حالی که بسیاری از مردم در تلاش برای پس انداز در حقوق بازنشستگی خود هستند. ما به یک راه حل برای پزشکان نیاز داریم، اما این اعلامیه یک هدیه بزرگ برای برخی از ثروتمندترین افراد است.

سایر نمایندگان حزب کارگر بیشتر از آنچه در بودجه بود ناراحت بودند. مگ هیلیر، رئیس کمیته حساب‌های عمومی، گفت: «این حتی به مسائل مربوط به «اجاره نسل» در بخش اجاره‌ای خصوصی هم نمی‌پردازد. این دولت کاملاً فرصت را برای مردم برای داشتن خانه ای امن و پایدار از بین برده است.»

سیما مالهوترا، وزیر تجارت در سایه، این اقدامات را «فرصتی از دست رفته» برای عدم تعیین یک استراتژی صنعتی خواند. او گفت: «ما نیاز داشتیم که یک چارچوب سیاست صنعتی قوی و جدی برای بلندمدت ببینیم. اما بودجه امروز حتی نزدیک هم نشد.»

پر سر و صداترین شکایات در طرف محافظه کار از جانب کسانی بود که به طور علنی برای هانت مبارزه کرده بودند تا افزایش برنامه ریزی شده در مالیات شرکت ها را معکوس کند.

جاکوب ریس موگ، وزیر بازرگانی سابق، گفت که برنامه‌هایی برای ارائه تخفیف مالیاتی به کسب‌وکارها بر روی سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌شان، جهش در مالیات کلی شرکت‌ها از 19 درصد به 25 درصد را جبران نکرد. او به عوام گفت تا آن را به روشی که دولت فکر می کند مد است پیش برود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نه لیز تراس، نخست وزیر سابق، و نه صدراعظم او، کواسی کوارتنگ، در مجلس حضور نداشتند تا میراث خود را در حال از بین رفتن بیشتر ببینند. اما برخی از متحدان آنها برای دفاع از نقشه های تراس و کوارتنگ آنجا بودند.

رانیل جایواردنا، بنیانگذار گروه رشد محافظه کار طرفدار تراس، از پول اضافی برای مراقبت از کودکان استقبال کرد اما گفت که بهتر بود به جای آن مستقیماً آن را به والدین اختصاص دهید. او گفت: “مالیات ها در بالاترین حد خود در 70 سال گذشته قرار دارند و من معتقدم که این انتخاب بخش گمشده معادله است.” به جای اینکه دولت دیکته کند چند ساعت مراقبت از کودکان رایگان و از چه کسی در سال‌های آتی باشد، در مورد انتقال به سیستم معافیت‌های مالیاتی چه باید کرد تا والدین بتوانند هزینه مراقبت از کودکان را که می‌خواهند از هر کسی که می‌خواهند بپردازند؟

با این حال، اکثر نمایندگان محافظه‌کار از بسته کلی استقبال کردند و بسیاری از این که به نظر می‌رسد آشفتگی بازار ناشی از اعلامیه سپتامبر گذشته کاهش یافته است، ابراز آرامش کردند.

هریت بالدوین، رئیس محافظه‌کار کمیته منتخب وزارت خزانه‌داری، گفت: «می‌خواهم با بیان اینکه چقدر خوش شانس هستیم که صدراعظم خوش‌شانس داریم شروع کنم» و اشاره کرد که دولت چقدر به لطف هزینه‌های انرژی کمتر از حد انتظار صرفه‌جویی کرده است.

اما او افزود: “او تا حدودی شانس خود را به دست آورده است، زیرا به لطف اقداماتی که انجام داده است، بازارهای مالی به ثبات رسیده اند و او مجبور شده است کمتر از آنچه انتظار داشت سود پرداخت کند – حدود 4 میلیارد پوند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 1 آوریل – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 01/04/2023 – 12:15 …