پپ گواردیولا همه پاسخ ها را برای منتقدان دارد اما هیچ پاسخی برای رد جولیا رابرتز ندارد | شهر منچستر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای پپ گواردیولا، اغلب می‌تواند احساس کند که سؤال‌ها بیشتر از پاسخ‌ها هستند، در سرش می‌چرخند و می‌کوبند. منتقدان عکس های گلدان خود را ردیف می کنند، بهترین تلاش او هرگز کافی نیست.

آیا سرمربی منچسترسیتی می تواند به طور جدی با چهار هافبک میانی شروع کند؟ برناردو سیلوا در جناح راست به جای ریاض محرز یا فیل فودن چطور؟ او چگونه می‌تواند یک بازی ظریف مالکیت را با الزامی که ارلینگ هالند را تا آنجا که ممکن است درگیر کند و او را به سرعت جلو ببرد ترکیب کند؟ و چرا جولیا رابرتز در نوامبر 2016 به جای او و سیتی به دیدار ژوزه مورینیو و منچستریونایتد رفت؟

گواردیولا هنوز هم آخرین مورد را درک نمی کند، همانطور که او پس از شکست 7-0 RB Laipzig در بازی برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سه شنبه شب به وضوح گفت. او با توصیف این بازیگر هالیوود به عنوان یکی از سه بت خود در زندگی – بقیه مایکل جردن و تایگر وودز – تعجب کرد که چرا او در بازی خانگی یونایتد مقابل وستهم شرکت کرد، جایی که او تحت درمان کامل لیست A قرار گرفت. زمین و غیره، و او را نادیده گرفت.

گواردیولا گفت: جولیا رابرتز به منچستر آمد و نه در دهه 1990 زمانی که سر الکس فرگوسن عناوین و عناوین و عناوین را به دست آورد. او در دوره ای آمد که ما بهتر از یونایتد بودیم. و او به دیدار یونایتد رفت. او به دیدن ما نیامد.»

جولیا رابرتز پس از بازی مقابل وستهم در نوامبر 2016 در زمین منچستریونایتد.
جولیا رابرتز پس از بازی مقابل وستهم در نوامبر 2016 در زمین منچستریونایتد. عکس: Matt West/BPI/Shutterstock

گواردیولا خود را “شکست در لیگ قهرمانان اروپا” توصیف کرده بود. او اضافه کرد که می تواند در این فصل برنده شود، و همچنان در برخی از بخش ها به عنوان بازیگر انتخاب می شود. و ناامیدی نادیده گرفته شدن توسط رابرتز را جبران نمی کند. شاید می خواست بگوید چیزهای مهم تری در زندگی وجود دارد. یا او فقط در این مورد فکر می کرد؟ نسبت اخلاص به طعنه چقدر بود؟ از آنجا که اجازه دهید با آن روبرو شویم، گواردیولا خودش را یک شکست خورده نمی‌داند – و دلیل خوبی هم دارد.

زمانی که گواردیولا در مورد یک منطقه حساس دیگر بحث کرد، در زمین امن تری قرار داشت – انتخاب تیمش برای مسابقات بزرگ لیگ قهرمانان. زیرا در اینجا می داند که بصیرت او بیش از دیگران است. بیشتر از طرفداران، بیشتر از حکیمان توییتر، بیشتر از رسانه ها.

بررسی تحلیل او از برنامه بازی برای بازگشت لایپزیگ، پس از تساوی 1-1 بازی رفت در آلمان، دیدن تصویر چشم جادویی از تصویر بود. نقشه پشت حرکات دیوانه کننده بازوهای خط لمسی. به خصوص در مورد سیلوا جالب بود.

وقتی صفحه تیم افت کرد، این احساس در داخل ورزشگاه اتحاد این بود که سیلوا برای کمک به کنترل توپ و سرعت حضور دارد. سیتی برای محافظت در برابر انتقال خطرناک لایپزیگ به روشی سنجیده بازی خواهد کرد. اینطور نبود.

گواردیولا سیلوا را به خاطر هوشمندی ضدپرسینگ خود می خواست تا ارتباط بین مدافع میانی سمت چپ، جوسکو گواردیول، و دفاع چپ، دیوید راوم را مسدود کند. و ارتباط آنها با هافبک سمت چپ که معمولاً دومینیک سوبوسلای است، در زمین بیشتر می شود. او می‌خواست سیلوا به لایپزیگ بازگردد. این خواسته او از جک گریلیش در جناح چپ نیز بود.

برناردو سیلوا روز سه شنبه به عنوان بخشی از وظیفه تاکتیکی خود، زندگی دیوید راوم از لایپزیگ را سخت می کند.
برناردو سیلوا روز سه شنبه به عنوان بخشی از وظیفه تاکتیکی خود، زندگی دیوید راوم از لایپزیگ را سخت می کند. عکس: پل الیس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

“ما مبارزه کردیم [in the first leg] با مخاطب [between] مدافعان میانی و مدافعان کناری… ما را رها کردند [back]گواردیولا گفت. «امروز برناردو و جک به طرز باورنکردنی از آن قسمت دفاع کردند. به همین دلیل راوم و [the right-back Benjamin] هنریکس نتوانست با ما تماس بگیرد و ما را رها کند. گاهی اوقات باید یک بازی انجام داد تا به چیزها پی برد.

شما باید آن پاس را ببندید و برناردو شهودی است. من برناردو را بازی کردم زیرا سمت چپ لایپزیگ با گواردیول و راوم شگفت انگیز است. برناردو این توانایی را داشت که دقیقاً بداند چگونه سه بازیکن را در دو حرکت پرس کند. هیچ بازیکنی در دنیا وجود ندارد که بتواند این کار را انجام دهد. نه یکی این فیزیکال نیست. این خیلی باهوش است و به همین دلیل بازی می کرد. من اطلاعات بیشتری دارم، دوستانم … بچه های توییتر یا همه مردم. من اطلاعات بیشتری دارم متاسفم. امروز حق با من است.»

چیزی که گواردیولا را در اکثر بازی های حذفی سیتی از لیگ قهرمانان خشمگین کرده است، اشتباهات دفاعی و نحوه گلزنی آنها بوده است. او گفت که این به طور کلی دلیل دلشکستگی بوده است، نه مشکلات در انتهای دیگر.

حتی در چنین پیروزی همه جانبه ای مانند مقابل لایپزیگ، چند تکان وجود داشت. دروازه بان، ادرسون، خوش شانس بود که پس از ترک منطقه خود، به دلیل چالش بر سر کنراد لایمر از انتقاد فرار کرد و رودری، که توسط ادرسون به مشکل خورد، توپ را واگذار کرد و سیتی از اینکه لایپزیگ پاس کلیدی را از دست داد، سپاسگزار بود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گواردیولا می خواهد تیمش بازی کند اما اشتباهات را نمی توان تحمل کرد. در مقابل لایپزیگ، او احساس می‌کرد که چهار نفر پشتیبان او (از راست به چپ) جان استونز، مانوئل آکانجی، روبن دیاس و ناتان آکه می‌توانند حرکات تیم را بسازند، اما مهم‌تر از همه برای ثبات آن‌ها ارزش قائل بود.

گواردیولا گفت: “آنها بسیار محکم هستند، ناتان برای 90 دقیقه بسیار متمرکز است.” روبن، مانو… جان، همینطور… آنها خیلی پایدار هستند. این چیزی است که ما در این رقابت ها به آن نیاز داریم، زیرا ما موقعیت هایی را که لایپزیگ داشت، به آنها دادیم.”

بازگشت به خط میانی گواردیولا از ایلکای گوندوگان به عنوان “بهترین هافبکی که در این فصل در اختیار داریم” یاد کرد. به عبارت دیگر باید شروع می کرد. دیتو سیلوا و همچنین نسخه اصلی کوین دی بروین، نسخه پویا، پرسینگ بالا، تهاجمی با توپ. تامل نکردن و بخشش رودری و گریلیش را اضافه کنید و دیگر جایی برای محرز یا فودن وجود نداشت.

ایلکای گوندوگان برای منچسترسیتی مقابل لایپزیگ گلزنی کرد.
ایلکای گوندوگان برای منچسترسیتی مقابل لایپزیگ گلزنی کرد. پپ گواردیولا گفت این بازیکن آلمانی بهترین هافبکی است که در این فصل داریم. عکس: دیو تامپسون/AP

گواردیولا گفت: “درک برای مردم سخت است.” “شما چند ترکیب قرار دادید، [they] بگو نه. آیا می خواهید به این شکل بازی کنید؟ انتخاب تیم… «چرا ریاض بازی نکنی چرا فیل بازی نکنی چرا بازی نکن [Aymeric] لاپورته [in defence]? تو برنده ای، من درست می گویم. باخت، من اشتباه می کنم. این در مورد آن نیست. من اطلاعات زیادی دارم که همه شما، از جمله طرفداران، ندارید.”

پرتاب پنج گل هالند در بازی مقابل لایپزیگ به نمایش درآمد، گواردیولا همبستگی بین تعداد لمس های بیشتر از حد معمول (30) مهاجم مرکزی و دقت او با موقعیت ها را مشاهده کرد.

“گاهی اوقات تقصیر اوست [that he doesn’t touch the ball] گواردیولا گفت، زیرا گاهی اوقات او حرکت نمی کند. اما در بازی های دیگر این تقصیر ماست. ما در مورد آن صحبت می کنیم و کار می کنیم زیرا سعی می کنیم گاهی اوقات روند را سریعتر کنیم. من نمی گویم همه چیز باید کندتر باشد، اما وقتی هافبک نگهدارنده را شکستیم، باید سریعتر باشیم.”

برای گواردیولا، لیگ قهرمانان اروپا همچنان به وسوسه انگیز است. او برای ششمین بار در هفت فصل حضورش در سیتی، به مرحله یک چهارم نهایی می رود و رویای اولین پیروزی با آنها را در سر می پروراند. به نظر می رسد قطعات در جای خود قرار دارند. شاید رابرتز هنوز بتونه کنار بیاد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …