منظور از بودجه جرمی هانت برای حقوق بازنشستگی، مراقبت از کودکان، مالیات بر درآمد و موارد دیگر | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بودجه جرمی هانت شامل چندین تدابیر برای تشویق «غیرفعال‌های اقتصادی» برای بازگشت به کار و کمک به والدینی بود که با هزینه‌های گزاف مراقبت از کودکان دست و پنجه نرم می‌کردند.

همچنین چندین تغییر وجود داشت که خبرهای خوبی را برای افراد با درآمد بالاتر به همراه داشت.

اما بسیاری از اقداماتی که بیشترین تأثیر را از ماه آینده خواهند داشت، برنامه‌هایی هستند که قبلاً اعلام شده‌اند، مانند مسدود کردن آستانه مالیات بر درآمد شخصی تا سال 2028. این امر که به عنوان کشش مالی شناخته می‌شود، بی‌سر و صدا بسیاری از بریتانیایی‌های بیشتری را جذب خواهد کرد. به پرداخت مالیات بر درآمد و تشویق دیگران به پرداخت نرخ بالاتر و جمع آوری میلیاردها دلار برای دولت.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که حدود 21 میلیون نفر در ماه آینده حدود 10 درصد افزایش حقوق دریافت می کنند: بازنشستگان، دریافت کنندگان اعتبار جهانی و کارگران با حداقل دستمزد یا دستمزد معیشتی.

در مورد حقوق بازنشستگی چه اتفاقی می افتد؟

صدراعظم از افزایش بسیار زیادی مبالغی خبر داد که افراد با درآمد بالاتر – از پزشکان گرفته تا مولتی میلیونرها – می توانند برای بازنشستگی خود در حالی که از مزایای مالیاتی کامل برخوردار می شوند، ذخیره کنند.

دولت استدلال می‌کند که مجبور شد دست به اقدام بزند زیرا سقف بازنشستگی معاف از مالیات بسیاری از متخصصان از جمله مشاوران NHS و پزشکان عمومی را به بازنشستگی زودهنگام سوق داده است، و پیش‌بینی‌هایی وجود دارد که بیشتر و بیشتر کارمندان بخش خصوصی و دولتی مسن‌تر رفتار خود را تغییر دهند یا زودتر از موعد بازنشسته شوید تا با جریمه ها مواجه نشوید.

برای رسیدگی به این موضوع، هانت تغییرات بزرگی را در کمک هزینه بازنشستگی اصلی اعلام کرد. کمک هزینه مادام العمر میزان مزایای بازنشستگی را در طول عمر خود محدود می کند، در حالی که همچنان از مزایای مالیاتی کامل برخوردار هستید، با هر چیزی که مشمول هزینه مالیاتی باشد. این قانون برای همه مستمری‌های شخصی و محل کار اعمال می‌شود، اما مستمری دولتی را مستثنی می‌کند، و قرار بود تا سال 2026 در سطح فعلی 1,073,100 پوند متوقف شود. شایعه شده است، او هزینه کمک هزینه مادام العمر را از 6 آوریل امسال حذف کرد، قبل از اینکه آن را به طور کامل در یک لایحه مالی آینده لغو کند.

در حال حاضر، اگر بیشتر از کمک هزینه جمع آوری کرده اید، مالیات اضافی برای پرداخت وجود دارد. اگر مازاد را به صورت یکجا در نظر بگیرید، جریمه 55 درصد است.

تعداد فزاینده ای از افراد مسن در طرح های بازنشستگی با مزایای تعریف شده سخاوتمندانه (از جمله بسیاری از افراد با درآمد بالاتر در بخش دولتی) در مقابل کمک هزینه 1.1 میلیون پوندی قرار گرفتند، یا نگران بودند که به زودی این کار را انجام دهند.

در حال حاضر، شخصی که حقوق بازنشستگی با مزایای معین دارد، زمانی که درآمد بازنشستگی سالانه‌اش به حدود 53000 پوند برسد، جریمه مالیاتی مادام العمر را اعمال می‌کند و برخی از کارکنان بخش دولتی با درآمد بالاتر را در مراحل پایانی حرفه‌شان دستگیر می‌کند.

کمک هزینه سالانه نیز وجود دارد که می توانید قبل از پرداخت مالیات، بیشترین مقدار آن را در ظرف (های) بازنشستگی خود در یک سال مالیاتی پس انداز کنید. این مبلغ 40000 پوند بود، اما از 6 آوریل امسال به 60000 پوند افزایش یافته است. با این حال، این رقم هنوز با سطح 255000 پوندی 2010-2011 فاصله زیادی دارد.

هانت همچنین به یک ویژگی دیگر در سیستم پرداخت که می تواند برخی از افراد مسن را از بازگشت به کار منصرف کند. در حال حاضر، فردی بالای 55 سال که از صندوق بازنشستگی تعیین شده خود پول خارج می‌کند، می‌تواند چیزی به نام کمک هزینه سالانه خرید پول (MPAA) را ایجاد کند، که مبلغی را که متعاقباً می‌تواند پرداخت کند را به تنها 4000 پوند در سال کاهش می‌دهد. این امر به ویژه بر افرادی تأثیر می‌گذارد که بازنشستگی پیش از موعد را گرفته‌اند، اما – شاید به دلیل بحران هزینه زندگی – اکنون می‌خواهند دوباره برخی کارها را شروع کنند و می‌خواهند بتوانند از فرصت پس‌انداز برای بازنشستگی استفاده کنند.

درخواست هایی برای افزایش MPAA به 10000 پوند در سال – سطحی که برای اولین بار در سال 2015 در آن تعیین شد – وجود داشت و این همان کاری است که هانت انجام داد.

در مورد مراقبت از کودک چه اتفاقی می افتد؟

بچه ها در اتاق بازی می کنند
جرمی هانت 30 ساعت مراقبت رایگان از کودکان را برای کودکان بالای 9 ماه ارائه کرد. عکس: دوسان مارستا/آلامی

تعدادی از اقدامات طراحی شده برای کمک به هزینه های ویرانگر بالای مراقبت از کودکان بود.

صدراعظم 30 ساعت مراقبت رایگان از کودکان را برای کودکان بالای 9 ماه پیشنهاد کرد، اگرچه این حمایت به تدریج انجام می شود. خزانه داری گفت که “هر والدین شاغل واجد شرایط زیر پنج سال” تا سپتامبر 2025 این حمایت را دریافت خواهند کرد. مجلس.

به والدینی که واجد شرایط دریافت کمک از طریق اعتبار جهانی هستند، از قبل بودجه مراقبت از کودک تعلق می گیرد – در حال حاضر آنها پول را پس از اینکه واقعاً مراقبت از کودک انجام شود، پس می گیرند.

در همین حال، مبلغی که مردم می توانند ادعا کنند صدها پوند افزایش می یابد. تحت سیستم اعتبار جهانی فعلی، خانوارهای شاغل می توانند تا سقف 85 درصد از هزینه های مراقبت از کودکان خود را تا حداکثر 646 پوند در ماه برای یک فرزند یا 1108 پوند برای دو یا چند کودک مطالبه کنند. اکنون این مبلغ به 951 پوند و 1630 پوند افزایش یافته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آخرین اخبار مربوط به قبوض انرژی چیست؟

کنتور هوشمند انرژی خانگی که مصرف گاز و برق را اندازه گیری می کند
صدراعظم تایید کرد که تضمین قیمت انرژی تا سه ماه دیگر با نرخ فعلی خود ادامه خواهد داشت. عکس: کریستوفر تاموند/ آبان نیوز

همانطور که انتظار می رفت، هانت در برابر فشارها سر تعظیم فرود آورد و تصمیم گرفت کمک مالی به خانوارها را با پرداخت قبوض انرژی کاهش ندهد. طرح تضمین قیمت انرژی دولت – که در حال حاضر جایگزین سقف قیمت انرژی Ofgem شده است – در حال حاضر میانگین هزینه‌های سالانه را به 2500 پوند محدود می‌کند، اما این میزان از اول آوریل به 3000 پوند در سال افزایش می‌یابد. با این حال، هانت اعلام کرد که نرخ فعلی به مدت سه ماه دیگر تا پایان ژوئن تمدید می شود، که به گفته دولت، 160 پوند بیشتر برای یک خانواده صرفه جویی می شود.

خبر خوب دیگر این است که مشتریان کنتورهای پیش‌پرداخت دیگر برای دریافت انرژی خود نسبت به افرادی که با روش‌هایی مانند بدهی مستقیم پرداخت می‌کنند، هزینه بیشتری دریافت نمی‌کنند.

آیا چیزی تغییر کرده است مالیات بر درآمد?

نه، چیز جدیدی در این مورد وجود نداشت. با این حال، در سال 2021، دولت آستانه های مالیاتی افراد را به مدت چهار سال مسدود کرد – اقدامی که برخی آن را مالیات مخفیانه نامیدند – و در نوامبر سال گذشته، هانت با طولانی کردن این فریز عمیق برای دو سال دیگر از این هم فراتر رفت، به این معنی که هیچ تغییری در آستانه ها تا زمانی که 2028.

هیچ تغییر دیگری در این مورد در بودجه ایجاد نشد، اما به مرور زمان، آستانه‌های منجمد، خانوارهای کم‌درآمد بیشتری را به پرداخت مالیات با نرخ پایه (که به 12570 پوند می‌رسد) و آن‌هایی را که درآمد نزدیک به 50000 پوند دارند به 40 خانوار بالاتر می‌کشاند. نرخ ٪ (که به 50270 پوند می رسد) – در نتیجه میلیاردها دلار برای خزانه داری جمع آوری می شود.

نوامبر گذشته، هانت همچنین آستانه 150000 پوندی را که در آن بریتانیایی ها شروع به پرداخت 45p بالاترین نرخ مالیات بر درآمد می کنند را به 125140 پوند کاهش داد و این از 6 آوریل امسال اجرایی خواهد شد. دولت گفته است که این امر 232000 نفر را به بالاترین نرخ جذب می‌کند و برای افرادی که بیش از 150000 پوند درآمد دارند، میانگین “زیان نقدی” آنها در سال‌های 2023-24 1256 پوند است.

سازمان بهداشت جهانی دیگری سود خواهد برد؟

وب سایت Universal Sredit
افراد دارای اعتبار جهانی از آوریل 10.1 درصد بیشتر دریافت خواهند کرد. عکس: True Images/Alamy

5.9 میلیون نفر دارای اعتبار جهانی هستند و پرداخت های آنها از آوریل 10.1 درصد افزایش می یابد.

12.6 میلیون نفری که مستمری پایه یا جدید دولتی دریافت می کنند نیز 10.1 درصد دریافت می کنند. این مبلغ کامل جدید را به ترتیب به 156.20 پوند در هفته (از 141.85 پوند) و 203.85 پوند (از 185.15 پوند افزایش می دهد) افزایش می دهد.

در همین حال، “دستمزد زندگی ملی” برای افراد بالای 23 سال 9.7 درصد افزایش می یابد: از 9.50 پوند در ساعت به 10.42 پوند. کارگران جوانتر می بینند که آنچه دریافت می کنند بسته به سن آنها 9.7٪ یا 10.9٪ افزایش می یابد. حدود 2.5 میلیون کارگر دستمزد ملی یا حداقل دستمزد ملی دریافت می کنند.

است هر دیگری وجود دارد کمک در مورد هزینه زندگی؟

دولت قبلاً اعلام کرده است که میلیون‌ها خانوار کم‌درآمد در سراسر بریتانیا تا 1350 پوند در سال‌های 24-2023 برای کمک به هزینه‌های زندگی دریافت خواهند کرد. پرداخت 900 پوندی جدید برای بیش از 8 میلیون مدعی مزایای واجد شرایط، از جمله افرادی که دارای اعتبار جهانی، اعتبار بازنشستگی و اعتبار مالیاتی هستند، مستقیماً در سه قسط بین بهار تا بهار 2024 به حساب های بانکی واریز می شود. همچنین یک مبلغ جداگانه نیز وجود دارد. 150 پوند برای بیش از 6 میلیون معلول که در تابستان پرداخت می شود و 300 پوند برای بیش از 8 میلیون مستمری بگیر که زمستان آینده به آنها تعلق می گیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …