نامزدی گارستی در سنا پیشرفت می کند و انتظار می رود تایید شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – سنا روز چهارشنبه با تایید اریک گارستی، شهردار سابق لس آنجلس، به عنوان سفیر ایالات متحده در هند رای داد و عملاً به یک حماسه دو ساله پایان داد که یک پست دیپلماتیک ارشد را در میان ادعاهایی مبنی بر خالی گذاشت. سوء رفتار در محل کار و آزار و اذیت جنسی.

در یک رای آزمایشی، نامزدی آقای گارستی با 52 رای موافق در برابر 42 رای مثبت، با چند سناتور دموکرات که محفوظات عمیق خود را ابراز کرده بودند، به “نه” رای دادند، اما چندین جمهوری خواه دیگر به حرکت رو به جلو رای مثبت دادند و عملاً پیشنهاد آقای گارستی را از دست دادن نجات دادند. سقوط – فروپاشی.

این یک پیروزی برای پرزیدنت بایدن بود، که متحد سیاسی خود را در مواجهه با اتهامات و روند طولانی مدتی که ایالات متحده را بدون فرستاده دائمی در یکی از پرجمعیت ترین و مهم ترین دموکراسی های ژئوپلیتیکی جهان رها کرده است، ماندگار شد.

با پشت سر گذاشتن رای آزمایشی، انتظار می رفت رهبران دموکرات به سرعت به سمت تایید آقای گارستی در اواخر روز چهارشنبه حرکت کنند.

آقای گارستی که در سال 2019 از نامزدی اکتشافی ریاست جمهوری انصراف داد تا به یکی از حامیان اولیه مبارزات انتخاباتی آقای بایدن تبدیل شود، پیش از اینکه به عنوان سفیر در هند معرفی شود، در فهرست نهایی تعدادی از پست های کابینه قرار داشت.

اما نامزدی او در بحبوحه محاصره نامزدهای تایید شده توسط آقای بایدن در سنا از سوی جمهوری خواهان رو به ضعف گذاشت. پس از آن که جمهوری‌خواهان سنا سال گذشته گزارشی تحقیقاتی تهیه کردند که در آن «ادعاهای معتبر متعددی از سوی افشاگران متعدد» مبنی بر رفتار نادرست یکی از دستیاران ارشد آقای گارستی یافت شد، این موضوع بیشتر فروکش کرد و «به احتمال زیاد شهردار گارستی اطلاعات شخصی داشته است. از آزار جنسی یا باید از آن آگاه بوده است.»

آقای گارستی به طور مداوم این اتهامات را رد کرده است و کاخ سفید آنها را به عنوان حملات حزبی رد کرده است، اما آنها عملاً اقدام در سنا را متوقف کردند و سرنوشت آقای گارستی را مخفی نگه داشتند.

در روزهای اخیر، به نظر می رسد نامزدی آقای گارستی شتاب بیشتری گرفته است. کمیته روابط خارجی سنا هفته گذشته با حمایت دو جمهوری خواه، سناتور تاد یانگ از ایندیانا و بیل هاگرتی از تنسی، آن را تصویب کرد. آقای گارستی و متحدانش خوشبین بودند که نامزدی نامطمئن در مسیر درستی حرکت می کند.

اما مقاومت در میان اکثر جمهوری خواهان باقی ماند و با نزدیک شدن به رای کامل مجلس سنا، برخی از دموکرات ها ابراز نگرانی کردند.

آقای بایدن سه شنبه شب در یک گردهمایی مالی در نوادا، آن را “رای مهم” خواند. مقامات کاخ سفید با سناتورها تماس گرفته بودند تا پرونده آقای گارستی را تحت فشار قرار دهند تا او را در رای گیری نزدیک قرار دهند.

روز چهارشنبه، هفت جمهوری‌خواه به اکثر دموکرات‌ها در حمایت از او پیوستند، در حالی که سه دموکرات – سناتور مازیه کی هیرونو از هاوایی، شرود براون از اوهایو و مارک کلی از آریزونا – برای مخالفت با او از حزب جدا شدند. حمایت جمهوری خواهان – لیندسی گراهام از کارولینای جنوبی، سوزان کالینز از مین، استیو دینز از مونتانا، راجر مارشال از کانزاس، بیل کسیدی از لوئیزیانا، آقای هاگرتی و آقای یانگ – برای پیشبرد نامزدی کافی بود.

خود آقای گارستی هرگز به بدرفتاری متهم نشد. اما یکی از اعضای سابق اطلاعات امنیتی او که از شهر شکایت کرده است، معاون سابق رئیس ستاد خود را به آزار جنسی متهم کرد. این افسر و دومین کارمند سابق شهر که به عنوان مدیر ارتباطات خدمت می کرد، گفت که ریک جاکوبز، جمع آوری کننده سرمایه دموکرات در جامعه همجنس گرایان لس آنجلس و مشاور ارشد شهردار، اظهارات و ژست های جنسی انجام داده و نسبت به زیردستان رفتار نامناسبی داشته است. آنها مدعی شدند که آقای گارستی از آن اطلاع داشته و به شکایات مربوطه عمل نکرده است.

در روزهای منتهی به رای گیری، فرد دیگری که ادعا می کرد توسط آقای جیکوبز مورد آزار و اذیت و حمله قرار گرفته است، داستان های شخصی خود را با روسای ستاد سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه در میان گذاشت. این فرد از ترس انتقام بر ناشناس ماندن اصرار داشت.

به نظر می رسد که این گفتگوها برخی از سناتورها را تحت تأثیر قرار داده است. خانم هیرونو قبلاً گفته بود که قصد دارد از آقای گارستی حمایت کند. اما روز چهارشنبه او در بیانیه‌ای گفت: «اوایل این هفته من اطلاعات بیشتری دریافت کردم که در مجموع با اطلاعاتی که قبلاً در دسترس بود، من را به سمت نامزدی آقای گارستی «نه» رساند.

آقای گارستی گفته است که “هرگز شاهد” آزار و اذیت ادعایی نبوده است و هیچ یک از آن حوادث هرگز به او اطلاع داده نشده است. او افزود که اگر می دانست، برای جلوگیری از آن اقدام می کرد زیرا رسیدگی به سوء استفاده در محل کار برای او “یک مسئله اساسی” است.

اما این نامزدی زمانی با مشکل مواجه شد که نائومی سلیگمن، مدیر سابق ارتباطات او، علناً شروع به اعمال فشار برای بازخواست کردن او به دلیل سوء رفتار در دفترش کرد و سناتور چارلز ای. گراسلی، جمهوری‌خواه آیووا، گزارش 23 صفحه‌ای را منتشر کرد که جزئیات اتهامات آزار جنسی علیه او را شرح می‌دهد. دستیار سابق آقای گارستی و این احتمال که آقای گارستی می دانست یا باید می دانست.

خانم سلیگمن در بیانیه‌ای گفت: «سناتورهای دو طرف راهرو شواهد معتبر گسترده‌ای دیده‌اند که نشان می‌دهد آقای گارستی سال‌ها یک شکارچی جنسی را در تالار شهر فعال کرده و در جلسه تاییدیه‌اش در مورد آن دروغ گفته است». اگر فشار سیاسی از سوی کاخ سفید نبود، این نامزدی هرگز به صحن سنا نمی رسید.»

کاخ سفید این گزارش را “حزب‌دار” و “یک کار ضربه‌ای از ابتدا” خواند و افزود که “بسیاری از ادعاها قبلاً به طور قطعی توسط گزارش‌های مستقل جدی‌تر رد شده‌اند.” پدر و مادر آقای گارستی – پدرش دادستان سابق منطقه لس آنجلس است – حداقل 90000 دلار برای لابی گری برای دفاع از او خرج کردند.

آقای گارستی در مصاحبه ای قبل از انتخابات میان دوره ای، در حالی که خود را برای خروج از شهرداری آماده می کرد، گفت که آقای بایدن مصمم است به نامزدی پایبند بماند و مطمئن است که تایید خواهد شد.

آقای گارستی در آن زمان گفت: “من در گفتگوهای خصوصی خود با سناتورها از حمایت دو حزبی بزرگ برخوردار هستم.” من هنوز خیلی خوشبین هستم. و رئیس جمهور با من خوشبین بود.»

این نامزدی در پایان کنگره گذشته از بین رفت و در ژانویه، آقای بایدن مجدداً آقای گارستی را نامزد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انجمن پیشرو از بایدن می خواهد تا در مورد دستمزدها، مقررات بانکی و آب و هوا عمل کند | دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه مترقی کنگره از جو …