هانت متهم به انجام یک قمار 20 میلیارد پوندی در مورد انرژی هسته ای و جذب کربن است | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت متهم شده است که پس از سرمایه گذاری بیش از 20 میلیارد پوند در مجموعه ای از پروژه ها، “قمار خطرناکی بر روی فناوری های اثبات نشده” در تلاش برای کربن زدایی صنعت انرژی بریتانیا انجام داده است.

صدراعظم در سخنرانی بودجه خود برنامه هایی را برای صرف این پول طی دو دهه آینده برای پروژه های جذب کربن و انرژی کم کربن تایید کرد. مسابقه ای را برای تامین مالی مشترک نیروگاه های هسته ای کوچک اعلام کرد و رایزنی را برای طبقه بندی هسته ای به عنوان “پایدار محیط زیست” راه اندازی کرد.

دولت هسته‌ای بریتانیایی بزرگ را ایجاد کرده است، نهادی که برای تسهیل در ایجاد پروژه‌های هسته‌ای که به طور منظم به تأخیر افتاده و بیش از بودجه هستند، طراحی شده است و هدفی را برای هسته‌ای تعیین کرده است که «تا سال 2050 حداکثر یک چهارم برق ما را تأمین کند».

هانت که در پاسخ به یارانه‌های 369 میلیارد دلاری جو بایدن (306 میلیارد پوند) برای آب‌وهوا تحت فشار قرار گرفته است، گفت: «افزایش ظرفیت هسته‌ای برای انجام تعهدات صفر خالص ما حیاتی است».

با این حال، مبارزان آب و هوا به درایو حمله کردند، که هیچ هدیه ای برای صنایع خورشیدی یا بادی نداشت.

آمی مک کارتی، فعال سیاسی صلح سبز بریتانیا، گفت: «این بودجه نادرست نشان می‌دهد که سوخت‌های فسیلی و لابی‌های هسته‌ای فشاری بر دولت دارند. در غیر این صورت چرا باید چنین قمار خطرناکی روی فناوری های اثبات نشده انجام شود؟

هدر دادن پول مالیات دهندگان برای رآکتورهای هسته ای که حتی هنوز وجود ندارند و جذب واهی کربن غیرمسئولانه است و در حال حاضر چیزی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ما انجام نمی دهد. تعهد به 20 میلیارد پوند در طول 20 سال در مقایسه با سرمایه گذاری های رشد سبز که در ایالات متحده، اتحادیه اروپا و چین انجام می شود، صراحتاً رقت انگیز است.

هلن کلارکسون، مدیر اجرایی گروه آب و هوا، می‌گوید: «این بودجه بهار انرژی‌های تجدیدپذیر ارزان و پاک را نادیده می‌گیرد و در عوض هسته‌ای را به عنوان «پایدار محیط‌زیست» تغییر نام می‌دهد و پول نقد را صرف فناوری جذب کربن می‌کند. این یک فرصت از دست رفته برای تجدید تعهد بریتانیا به رهبری آب و هوا بود.

چهره‌های ارشد صنعت هسته‌ای گفتند این طبقه‌بندی مجدد به جذب سرمایه‌گذاران برای تامین مالی نیروگاه هسته‌ای پیشنهادی Sizewell C در سافولک کمک می‌کند، که دولت 700 میلیون پوند برای آن متعهد شده است.

تام گرترکس، مدیر اجرایی انجمن صنعت هسته‌ای، این اقدام را “گامی بزرگ به جلو برای امنیت انرژی بریتانیا و صفر خالص” خواند.

اما استوارت مورفی، بنیانگذار متخصص انرژی جزر و مدی TPGen24، گفت: “هیچ چیز از نظر زیست محیطی پایدار در مورد یک منبع محدود که میراثی از زباله های خطرناک را به جا می گذارد، وجود ندارد.”

صنعت انرژی بریتانیا از زمانی که جنگ در اوکراین باعث افزایش قیمت‌های نفت و گاز شد، مورد توجه قرار گرفته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

روز چهارشنبه، هانت یک تغییر گسترده مورد انتظار در کاهش برنامه ریزی شده حمایت انرژی برای خانوارها را تایید کرد. وی همچنین گفت که از ماه ژوئیه، 4 میلیون خانوار دارای کنتورهای پیش‌پرداخت، قبوض خود را با قبوض بدهکار مستقیم که در حال حاضر کمتر پرداخت می‌کنند، هماهنگ خواهند کرد.

دفتر مسئولیت بودجه (OBR) اعلام کرد که انتظار دارد مالیات‌های دریافتی از شرکت‌های نفت و گاز برای سال‌های 2022 تا 2023 چهار برابر شود و به 11 میلیارد پوند برسد که تنها یک پنجم از 55 میلیارد پوند سود جهانی سالانه غول‌های انرژی بریتانیا BP است. و شل.

دولت در ماه می گذشته مالیاتی بادآورده بر اپراتورهای نفت و گاز دریای شمال وضع کرد. OBR گفت کاهش قیمت عمده فروشی گاز به این معنی است که پیش بینی های خود را در سال جاری 4 میلیارد پوند و در سال آینده 10 میلیارد پوند در مقایسه با پیش بینی های انجام شده در نوامبر کاهش داده است.

OBR همچنین گفت که انتظار دارد کمک مالی Bulb 3 میلیارد پوند بیشتر هزینه داشته باشد “اما بسیاری از این هزینه در نهایت احتمالاً در یک بازه زمانی نامشخص پس از فروش تامین کننده انرژی به Octopus Energy جبران خواهد شد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …