در صورت موفقیت آمیز بودن چالش سقط دارویی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سقط جنین دارویی در ایالات متحده معمولاً شامل دو داروی مختلف است.

در آخرین تلاش برای محدود کردن دسترسی به سقط جنین، مخالفان این روش به دنبال ممنوعیت یکی از این داروها هستند. اگر موفق شوند، تنها یکی از قرص ها در دسترس خواهد بود، اما زنان همچنان می توانند سقط جنین کنند.

در اینجا نگاهی به داروها، تلاش‌ها برای محدود کردن آنها و نحوه واکنش کلینیک‌ها وجود دارد.

داروها

رژیم غذایی و دارویی سازمان غذا و دارو برای سقط جنین دارویی شامل دو دارو میفپریستون و میزوپروستول است. این داروها را می توان در خانه مصرف کرد و در بیش از نیمی از سقط جنین های ایالات متحده استفاده می شود.

میفپریستون دهانه رحم را گشاد می‌کند و مانع از عملکرد هورمون پروژسترون می‌شود که بارداری را قادر می‌سازد ادامه یابد. میزوپروستول باعث انقباضاتی می شود که رحم را خالی می کند. به طور معمول، میفپریستون ابتدا به صورت خوراکی و پس از آن میزوپروستول یک یا دو روز بعد مصرف می شود.

مطالعات نشان می‌دهند که سقط‌های دارویی بی‌خطر و مؤثر هستند، هرچند با میزان موفقیت کمی کمتر از سقط‌های انجام شده در کلینیک.

Mifepristone در دهه 1980 در فرانسه به عنوان داروی سقط جنین برای استفاده با میزوپروستول ساخته شد. FDA آن را در سال 2000 تایید کرد. برای استفاده در سه ماهه اول نشان داده شده است. همچنین در ایالات متحده برای درمان سندرم کوشینگ، یک اختلال هورمونی، تایید شده است.

میزوپروستول که توسط چندین شرکت ساخته می شود، برای درمان زخم معده تایید شده است. گاهی اوقات در سقط جنین برای کمک به بیرون راندن بافت، علاوه بر استفاده در سقط جنین استفاده می شود.

در کشورهایی که میفپریستون برای سقط جنین ممنوع است، میزوپروستول به تنهایی اغلب به جای آن استفاده می شود. برخی از کلینیک های ایالات متحده و ارائه دهندگان بهداشت از راه دور نیز سقط جنین فقط با میزوپروستول را ارائه می دهند.

در این موارد، یک دوز چهار قرص میزوپروستول معمولاً برای سقط‌های خیلی زودهنگام توصیه می‌شود. دوزهای اضافی که با فاصله چهار ساعت مصرف می شوند برای سقط های بعدی توصیه می شود.

سقط های دارویی معمولاً هزینه کمتری نسبت به روش های درمانی دارند. در Carafem، یک گروه بهداشت باروری با کلینیک در چهار ایالت و خدمات بهداشتی از راه دور در 16 ایالت، سقط دارویی با هر دو دارو 249 دلار یا 175 دلار به تنهایی با میزوپروستول زمانی که از طریق یک ویزیت مجازی انجام می شود، هزینه دارد. یک نماینده گفت که روش های سقط جنین در کلینیک های Carafem حدود 450 دلار هزینه دارد.

محدودیت های

از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade را در ژوئن لغو کرد، چندین ایالت محدودیت های سقط جنین را تشدید کرده اند. حتی قبل از آن هم محدودیت هایی وضع شده بود. به گفته موسسه Guttmacher، یک گروه تحقیقاتی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند، سقط جنین در بیش از ده ایالت ممنوع یا در دسترس نیست و بیش از ده ها ایالت دیگر دسترسی به سقط جنین دارویی را محدود می کنند.

در ماه نوامبر، یک گروه ضد سقط جنین یک دادخواست فدرال در تگزاس به دنبال ممنوعیت میفپریستون تنظیم کرد و ادعا کرد که FDA 23 سال پیش این دارو را بدون شواهد کافی از ایمنی تایید کرده است. یک قاضی فدرال منصوب از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، چهارشنبه استدلال هایی را درباره این شکایت شنید. اگر او با مخالفان سقط جنین طرف شود، دسترسی به میفپریستون در سراسر کشور می تواند متوقف شود.

واکنش ها

کلینیک‌ها و ارائه‌دهندگان بهداشت از راه دور در حال آماده‌سازی برای ممنوعیت بالقوه میفپریستون با سفارش منابع بیشتر میزوپروستول هستند، بنابراین می‌توانند سقط‌های دارویی را فقط با همان یک دارو ارائه دهند. آنها همچنین انتظار افزایش بالقوه تقاضا برای روش های داخل بالینی را دارند و مطمئن می شوند که کارکنان کافی برای رسیدگی به تقاضا دارند.

سازندگان ما به ما اطمینان می دهند که مقدار زیادی میزوپروستول وجود دارد. آنها از این افزایش چشمگیر بالقوه نیاز آگاه هستند.”

کلینیک ها همچنین در حال آماده شدن برای تغییراتی در نحوه مشاوره بیماران هستند که باید به آنها گفته شود که سقط جنین فقط با میزوپروستول نسبت به سقط جنین با هر دو دارو کمی موثرتر و گاهی دردناک تر است.

ملیسا گرانت، مدیر ارشد عملیات Carafem، گفت: سقط جنین با استفاده از هر دو دارو “می تواند به اندازه 98٪ یا بیشتر موثر باشد” در حالی که سقط جنین فقط با میزوپروستول تا حدود 95٪ موثر است. میزوپروستول به تنهایی

گرانت گفت: “امیدواریم که ما مشکلی در عرضه نداشته باشیم.”

تجربه

اما هرناندز، که با گروه حقوق سقط جنین WeTestify کار می کند، هشت سال پیش با استفاده از هر دو دارو سقط جنین انجام داد و دومین سقط جنین اخیراً فقط با استفاده از میزوپروستول انجام شد. او هر دو بار حدوداً هفته هشتم باردار بود، اما گفت که تجربیات بسیار متفاوت بودند.

اولین باری که در ایندیانا زندگی می‌کرد و قرص‌ها را از کلینیک تهیه کرد، اولین قرص را مصرف کرد و برای مصرف میزوپروستول به خانه رفت.

او چهار قرص را خورد و حدود نیم ساعت آنها را زیر زبانش نگه داشت، سپس به خواب رفت، اما با گرفتگی‌هایی قوی‌تر از حد معمول در دوره قاعدگی‌اش از خواب بیدار شد. روز بعد، تجربه کامل شد و آزمایشات بعدی نشان داد که او دیگر باردار نیست.

او که اکنون 29 سال دارد و دور از کلینیک سقط جنین زندگی می کند، اخیراً فهمید که دوباره باردار است. او تصمیم به سقط جنین گرفت و به او گفتند که یک کلینیک در یک ایالت مجاور بهترین گزینه او بود. هرناندز می‌گوید که او از تهوع بارداری آنقدر مریض بود که نمی‌توانست سفر کند، اما توانست قرص‌های سقط جنین را نزدیک‌تر به خانه بخرد.

او ابتدا متوجه نشد که بسته دارو فقط حاوی میزوپروستول است.

او سه دوز به فاصله سه ساعت مصرف کرد. گرفتگی آنقدر شدید بود که برای ایستادن مشکل داشت. از دست دادن خون کم بود. و او در نهایت متوجه شد “موفق نبود.”

در عرض دو هفته، حالت تهوع و خستگی بارداری او بازگشت. او دوباره قرص های سقط جنین خرید، این بار از جمله میفپریستون، و تلاش بعدی او موفقیت آمیز بود.

او می داند که گزینه های او ممکن است در آینده محدودتر باشد.

«ما دیدیم که کلینیک‌هایمان را برده‌اند. ما میفپریستون خود را در معرض خطر حذف دیدیم. محدودیت ها چیست؟» هرناندز پرسید: «این یک باخت بزرگ است.»

___

لیندسی تنر، نویسنده AP Medical Writer را در @LindseyTanner دنبال کنید.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …