مردم و کره زمین با چالش های بی سابقه ای روبرو هستند. طبیعت راه حل است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و به هیچ وجه بیانگر موضع تحریریه یورونیوز نیست.

شرکت زباله محلی در اودر، دانمارک، روشی نوآورانه برای کاهش مقدار زباله‌های باغی که باید حمل و به کمپوست تبدیل شود، پیدا کرده است: آنها با مدارس محلی همکاری می‌کنند تا آن‌ها را به نرده‌های برس برای جامعه تبدیل کنند.

این نه تنها باعث صرفه جویی 27000 یورویی در هزینه های حمل و نقل شهرداری در سال اول شده است، بلکه با صرفه جویی در سوختی که معمولاً برای حمل زباله مورد نیاز است، می توانند تا 133 تن از انتشار کربن را حذف کنند.

این ایده به قدری محبوب شده است که شش شهرداری دیگر در سراسر کشور تصمیم به پیروی از آن گرفتند.

این دقیقاً هدف برنامه ای است که توسط شورای وزیران شمال اروپا در سال 2021 برای افزایش پذیرش راه حل های مبتنی بر طبیعت برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و معکوس کردن از دست دادن تنوع زیستی در سراسر کشورهای شمال اروپا – یکی از ویژگی های کلیدی در طرح تبدیل شدن به پایدارترین منطقه جهان تا سال 2030

پاسخ ها را می توان در راه حل های مبتنی بر طبیعت یافت

مانند حصارهای برس، راه‌حل‌های مبتنی بر طبیعت راهی برای افزایش انعطاف‌پذیری هم برای مردم و هم برای سیاره ما از طریق طبیعت هستند – و ابزار بسیار مؤثری برای دستیابی به هر دو هستند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط The Nature Conservancy و 15 موسسه دیگر، راه حل های مبتنی بر طبیعت می توانند تا 37 درصد کاهش انتشار مورد نیاز تا سال 2030 را برای نگه داشتن افزایش دمای جهانی زیر 2 درجه سانتی گراد فراهم کنند.

در نروژ، این به معنای مبارزه با فرسایش برای کمک به نجات جان افراد است.

هر سال دو یا چند رانش زمین را تجربه می کنیم که برخی از آنها ویرانگر بوده است.

برای مبارزه با این موضوع، موسسه تحقیقات اقتصاد زیستی نروژ (NIBIO) پروژه ای را برای جلوگیری از فرسایش بیشتر با تقویت شیب ها و لبه های اطراف نهرها و رودخانه های کشور هدایت می کند.

در حالی که سنگ و بتن می توانند به نتایج مشابهی دست یابند، NIBIO در حال بررسی این موضوع است که چگونه افزایش پوشش گیاهی می تواند شیب ها را تقویت کند و در عین حال کیفیت آب را نیز حفظ کرده و تنوع زیستی را ارتقا دهد.

اقدام در محل متکی بر تامین مالی مناسب است

تصویب چارچوب تاریخی جهانی تنوع زیستی کونمینگ-مونترال در پایان سال 2022 روشن کرد که تغییرات آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی چالش‌های به هم پیوسته‌ای هستند که باید راه‌حل‌های به هم مرتبط داشته باشند.

با نشست شورای محیط زیست اتحادیه اروپا در بروکسل این هفته، ما آنها را تشویق می کنیم تا راه حل های مبتنی بر طبیعت را به دستور کار برای بحث های آینده اضافه کنند.

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط شورای وزیران شمال اروپا نشان می دهد که سیاست ها در سراسر منطقه در مورد راه حل های مبتنی بر طبیعت ناسازگار است و نروژ تنها کشوری است که اهداف قانونی الزام آور دارد.

گنجاندن رهنمودهای روشن و اهداف الزام آور برای پذیرش این راه حل ها در چارچوب های قانونی اتحادیه اروپا به جریان سازی آنها در سیاست و عمل در سراسر منطقه شمال اروپا و کل اروپا کمک می کند.

با این حال، حتی با وجود بلندپروازانه‌ترین اهداف تنوع زیستی و اقلیمی که با بهترین اهداف مورد تاکید قرار گرفته‌اند، اگر ما بودجه مناسبی برای فعال‌سازی اقدام در محل نداشته باشیم، رسیدن به اهداف غیرممکن خواهد بود.

طرح 10 نقطه ای نروژ می خواهد همه را درگیر کند

نروژ یکی از بیش از 40 کشور جهان است که برنامه 10 نقطه ای برای تامین مالی تنوع زیستی را امضا کرده است – راهی روشن برای کمک به پر کردن شکاف مالی سالانه 700 میلیارد دلاری (663.6 میلیارد یورو) در تنوع زیستی.

برنامه 10 ماده ای بر اهمیت اتخاذ یک رویکرد جامع برای تامین مالی تنوع زیستی با تکیه بر همه منابع مالی: دولتی، چندجانبه و خصوصی، بین المللی و داخلی تاکید می کند.

همچنین بر اهمیت حصول اطمینان از همسویی مجدد جریان های مالی دولتی و خصوصی برای بهبود حفاظت، بازسازی و استفاده پایدار از تنوع زیستی تاکید می کند.

علاوه بر این، بر نقش ویژه مالیه عمومی بین‌المللی در حمایت از کشورهای در حال توسعه برای ایجاد یک اقتصاد مثبت طبیعت تأکید می‌کند.

این طرح همچنین روشن می کند که برای دستیابی به اهداف و اهداف چارچوب جهانی تنوع زیستی به مشارکت با همه بخش ها و همه سطوح جامعه نیاز است.

نوید نسل جدید

ما بر این باوریم که یک جنبه کلیدی ایجاد صندلی های بیشتر بر سر میز برای مردم بومی است که مدت هاست مباشر زمین بوده اند و جوامع محلی که بهترین موقعیت را برای یافتن راه حل های محلی برای این چالش های جهانی دارند.

جوامع محلی با نهرهای در حال فرسایش، مانند جریان‌های در سرتاسر نروژ، و شهر اودر، جایی که 6500 دانش‌آموز هر روز از دیدن جوجه تیغی‌ها، پرندگان و حشرات لذت می‌برند، درس مهمی به ما می‌آموزند.

آنها از نوید یک نسل جدید صحبت می کنند که یاد می گیرند تا نیازهای ما را با نیازهای دنیای طبیعی اطرافمان متعادل کنند.

اسپن بارت اید وزیر آب و هوا و محیط زیست نروژ است و ماریان کلیبرگ به عنوان مدیر عامل سازمان حفاظت از طبیعت در اروپا خدمت می کند.

در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …