بودجه 2023: آیا تیرگی اقتصادی بریتانیا را برطرف خواهد کرد؟ هیئت ما رای خود را می دهد | پولی توینبی، میاتا فاهنبوله، کیتی بالز، فرانسیس رایان، ربکا لانگ بیلی و لوسی پاشا رابینسون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پولی توینبی: این بودجه زمینه را برای انتخابات فراهم می کند – در زمین اصلی حزب کارگر

پولی توینبی

“آیا شما و خانواده تان نسبت به 13 سال پیش وضعیت بهتری دارید؟” کارگر می‌گوید این را از خود بپرسید و رونالد ریگان را تکرار می‌کند. البته که نه. استانداردهای زندگی کاهش خواهد یافت و هر خدمات عمومی به زوال ادامه خواهد داد. دولت می تواند انتظار تشکر کمی برای جلوگیری از افزایش هیولایی دیگر در قبض های انرژی داشته باشد، در حالی که مردم هنوز دو برابر یک سال قبل پرداخت می کنند. عناوین مربوط به کاهش تورم زمانی که رای دهندگان متوجه شوند که قیمت ها کاهش نمی یابد، اما همچنان در حال افزایش هستند، تعداد کمی را تحت تاثیر قرار می دهد. “شما می توانستید حتی بدتر از این هم باشید” چندان شعاری نیست.

در خارج از کشور، بزرگترین موج اعتصابات در راه است، اما در اینجا چیزی برای دستمزد بخش دولتی وجود نداشت. تنها معافیت مالیاتی به 1 درصد برتر تعلق می گیرد که در حال حاضر در حال افزایش هستند، در حالی که دیگران عقب نشینی می کنند، با توجه به هنگفتی که از حقوق بازنشستگی بیش از حد یارانه داده شده برای جلوگیری از بازنشستگی تعداد معدودی از مشاوران NHS.

با توجه به بالاترین هزینه های مراقبت از کودکان در انگلستان در اروپا، 4 میلیارد پوند به والدین کمک می کند تا به سر کار بازگردند. این نشان می‌دهد که چگونه مخالفان می‌توانند تغییر را وادار کنند: وعده «حزب خانواده» کارگر برای مراقبت گسترده‌تر و عمیق‌تر، دولت را به وحشت انداخته است. با نسبت کارکنان ضعیف 1:5، دیگر شروع مطمئن و آموزش در سالهای اولیه حیاتی نیست. آیا وزرا در تمام طول روز از پنج کودک دو ساله مراقبت کرده اند؟ جم فردا، چون خیلی از اینها تا آن طرف انتخابات نیست. با این حال، این جنگ پیشنهادی برای بهترین سیاست سال‌های اولیه یک جهش بزرگ در اولویت‌های سیاسی است.

این بودجه زمینه را برای انتخابات فراهم می کند، و همه آن در زمین اصلی حزب کارگر است: رشد سبز، خدمات و هزینه زندگی. تعمیرات جزئی اینجا و آنجا فقط به عنوان یادآوری عمومی از همه چیزهایی است که از سال 2010 از دست رفته است.

میاتا فهن‌بله: هیچ برنامه درستی برای شروع اقتصاد وجود ندارد

به خاطر فهنبله

پس از یک دهه از دست رفته که طی آن سوءمدیریت اقتصادی منجر به بزرگ‌ترین فشار در استانداردهای زندگی برای نسل‌ها شده است، صدراعظم امروز دو کار بزرگ داشت: ایزوله کردن مردم از بحران هزینه‌های زندگی، و راه‌اندازی اقتصاد برای معکوس کردن کاهش استانداردهای زندگی. هر دو را بطری کرد. و نتیجه پیش بینی کاهش 5.7 درصدی درآمد واقعی در دو سال آینده است، طبق اعلام دفتر مسئولیت بودجه – بزرگترین کاهش دو ساله از زمان شروع ثبت.

صدراعظم نشان داد که چقدر با واقعیت زندگی مردم بی ارتباط است زیرا نتوانست درآمد افرادی را که بیشترین آسیب را دیده اند افزایش دهد. هیچ چیز برای کارکنان بخش دولتی که همه ما به آنها تکیه می کنیم، یا برای خانواده هایی که دستمزد پایینی دارند و بیشتر به زیر خط نان کشیده شده اند، نیست. نگه داشتن ضمانت قیمت انرژی در 2500 پوند درست بود، اما این مهلت کوچکی برای خانواده هایی است که با قبوض دو برابر دو سال پیش روبرو هستند. برای عایق‌بندی میلیون‌ها خانه و به‌کارگیری انرژی اولیه رایگان برای پایین نگه‌داشتن صورت‌حساب‌ها برای همیشه، به یک ارتقای عالی خانه‌ها نیاز داشتیم.

اما بزرگترین گل به خودی نبود برنامه مناسب برای شروع اقتصاد بود. در ایالات متحده، رئیس جمهور جو بایدن دستکش را برای اقدام در زمینه سرمایه گذاری سبز گذاشته است. هانت باید برگی از بایدن می گرفت و سرمایه گذاری بسیار مورد نیاز در گذار سبز را برای ایجاد صنایع جدید، ایجاد مشاغل خوب، احیای جوامع ما و افزایش رفاه در هر بخش از اقتصاد افزایش می داد. شکست هانت در برقراری تماس‌های بزرگ امروز، این دهه از دست رفته را تثبیت می‌کند و میلیون‌ها نفر بهای آن را می‌پردازند.

کیتی بالز: هانت همچنان با فشار محافظه‌کاران در زمینه مالیات مواجه است

کتی بال

پیش از بودجه بهار، سه حوزه وجود داشت که نمایندگان حزب محافظه کار بیشترین دغدغه را داشتند: مراقبت از کودکان، دفاع و مالیات. هر کدام به عنوان یک آسیب پذیری انتخاباتی در انتخابات بعدی دیده می شوند. جرمی هانت سعی کرده است هر سه مورد را ارائه دهد – اما هر کدام یک شکار دارند.

وزارت دفاع افزایش هزینه دریافت خواهد کرد، اما تعهد برای افزایش بودجه دفاعی به 2.5 درصد تنها «به محض اینکه شرایط مالی و اقتصادی اجازه دهد» اجرایی خواهد شد. ممکن است مدتی باشد.

با تلاش حزب کارگر برای تبدیل کردن مراقبت از کودکان به خط جداکننده در انتخابات بعدی، دولت برای اقدام تحت فشار قرار گرفت. آن‌ها هم از طرف Trussites انتقاد می‌کردند که از طرح نخست‌وزیر سابق برای کاهش نسبت‌های مراقبت از کودکان کنار گذاشته شده بود و هم محافظه‌کاران «یک ملت» که از اینکه چیزی برای جایگزینی آن ارائه نشده بود، عصبانی بودند.

وعده 30 ساعت مهد کودک رایگان در هفته از نه ماهگی برای والدین شاغل در مهمانی با آرامش مورد استقبال قرار گرفته است. با این حال، تنها در سال 2025 – پس از انتخابات بعدی – به طور کامل معرفی خواهد شد.

اما مشکل ترین منطقه برای هانت با حزب خودش مربوط به مالیات است. او درخواست ها برای توقف افزایش برنامه ریزی شده در مالیات شرکت ها از 19٪ به 25٪ را نادیده گرفت. هانت به طور خصوصی به نمایندگان مجلس گفته است که کمک هزینه سرمایه ای که او اعلام کرده است به این معنی است که این یک پیروزی برای محافظه‌کاران با مالیات کم است، زیرا «نرخ مؤثر مالیات بر شرکت‌ها مهم است».

با این حال، این موقعیتی است که بسیاری از اعضای حزب را ناامید می کند.

در حالی که هانت در اعلام نیاز به پایین آوردن تورم ابتدا سوناک را تکرار کرد، آنها به زودی برای استفاده از این دفاع تلاش خواهند کرد. یکی از بهترین اخبار امروز از هانت نیست، اما دفتر مسئولیت بودجه پیش‌بینی کرده است که تورم تا پایان سال بیش از نیمی به 2.9 درصد کاهش می‌یابد. این به این معنی است که انتظار رو به رشدی وجود دارد که سوناک و هانت در نزدیکی انتخابات طیف وسیعی از کاهش مالیات را آغاز کنند. اگر این کار را نکنند، با خشم نمایندگان مجلس از قبل بی حوصله مواجه خواهند شد.

فرانسیس رایان: کار یک فضیلت است آقای هانت؟ شفقت هم همینطور

فرانسیس رایان

جرمی هانت به طرز شومی اعلام کرد: “کار یک فضیلت است” و لحن را برای بودجه “بازگشت به کار” تنظیم کرد که فشار را بر بیماران طولانی مدت و کم درآمدترین افراد افزایش داد.

مراقبت از کودکان یکی از معدود حوزه هایی بود که شاهد افزایش واقعی بود. اما به جزئیات نگاه کنید: بسیاری از مراقبان با اعتبار جهانی برای دریافت هر گونه کمکی باید شرایط جستجوی کار بیشتری را برآورده کنند.

طرح لغو نهایی ارزیابی توانایی کاری که بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بود، روی کاغذ تسکین دهنده ای برای افراد معلول است، اما دریافت کنندگان باید مشتاقانه منتظر شنیدن چیزی باشند که جایگزین آن می شود.

اینکه دولت به شدت رژیم تحریم‌های مزایای سمی را تمدید خواهد کرد، نشان می‌دهد که تحت حاکمیت محافظه‌کاران، فقیرترین افراد همیشه بیشتر از هویج چوب دریافت می‌کنند. تشدید سیاستی که ثابت شده است مردم را به سمت بانک‌های مواد غذایی سوق می‌دهد، در زمانی که بسیاری از آن‌ها برای خوردن و گرم کردن دست و پنجه نرم می‌کنند، بی‌رحمانه است.

هانت با افتخار 100 میلیون پوند برای حمایت از موسسات خیریه برای کمک به آنها با محروم ترین افراد، محافظه کاری کلاسیک بود. شأن استحقاق دولت را فراموش کنید – به فقرا صدقه بخشید و خود را برای انجام آن سخاوتمند بخوانید.

با این حال، بینش واقعی به همان اندازه از آنچه در بودجه نبود به دست آمد. هانت درخواست‌های خود را برای ایجاد تعرفه اجتماعی برای کمک به فقیرترین و ناتوان‌ترین افراد در پرداخت قبوض انرژی یا افزایش مزایای ناچیز برای پوشش هزینه‌های سرسام‌آور زندگی رد کرد. آن را با اعطای حقوق بازنشستگی بزرگ به افراد بسیار ثروتمند مقایسه کنید.

این بودجه ای بود که در لبه های بحران های بریتانیا دستخوش تغییراتی شد و در عین حال زندگی را برای فقیرترین و ناتوان ترین افراد سخت تر کرد. کار یک فضیلت است؟ شفقت هم همینطور.

ربکا لانگ بیلی: به جای کمک واقعی، حقه بازی می کند و می چرخد

ربکا لانگ بیلی

برای صدراعظم مولتی میلیونر ارائه بودجه ای که برای خانواده های تحت فشار در طول بحران هزینه های زندگی بسیار اندک است، ظالمانه است. در روزی که بسیاری از کارگران کلیدی بریتانیا به دلیل حقوق فقر مجبور به اعتصاب شدند، پیشنهاد جرمی هانت به آنها توهین آمیز است.

هانت به جای استفاده از بودجه برای اعلام افزایش حقوق کاملاً شایسته برای پزشکان، معلمان، دانشگاه ها، کارکنان بخش راه آهن و بخش دولتی که امروز و در طول هفته اعتصاب کرده اند، بیشتر از این به ما داده است.

برای خانوارهای کم دستمزد یا فقیر هزینه کمی وجود دارد. تنها چیزی که به دست می آوریم ترفندهای رقت انگیز و چرخش است. اعلام این که قبوض انرژی فقط برای سه ماه با همان نرخ نگه داشته خواهد شد، به طرز مضحکی ناکافی است. خانواده های تحت فشار نیاز به تضمین دارند که پس از سه ماه سقف به میزان قابل توجهی کاهش می یابد تا کاهش هزینه های عمده فروشی انرژی را منعکس کند.

افزایش دستمزد زندگی به 15 پوند در ساعت، بهبود عمده در مزایا برای فقیرترین افراد و دستمزدهای بسیار بهتر برای همه کارکنان بخش دولتی، همگی باید در بودجه قرار می گرفتند. مالیات واقعی بر شرکت‌های نفت و گاز و وضع مالیات بر ثروت بر دارایی‌ها و سود ابرثروتمندان، می‌تواند به راحتی سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را به خدمات عمومی ما تأمین کند.

فقر گسترده «در محل کار» و کاهش دستمزد کارگران دلیلی است که بسیاری از کارمندان دولتی فداکار مجبور به اعتصاب می شوند. اما محافظه‌کاران به‌جای تلاش برای وادار کردن افراد فوق‌ثروتمند به پرداخت بیشتر، تحریم‌های ظالمانه‌تری را علیه مدعیان منفعت اعمال می‌کنند.

یک بار دیگر، محافظه‌کاران بودجه‌ای را ارائه کرده‌اند که باعث می‌شود خانواده‌های درگیر برای بحرانی که خودشان ایجاد کرده‌اند بپردازند. بریتانیا به شدت به بودجه ای برای مقابله با بحران هزینه زندگی نیاز دارد، و این امر به هیچ وجه به نتیجه نرسید.

لوسی پاشا-رابینسون: بحران در مراقبت از کودک در نهایت غیرممکن است که نادیده گرفته شود

لوسی پاشا رابینسون

در نهایت، محافظه کاران در حال بیدار شدن از پتانسیل تحول آفرین مراقبت از کودکان مقرون به صرفه برای درآمد بریتانیا هستند. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. به نظر می رسد طرح جرمی هانت برای سرمایه گذاری 4 میلیارد پوندی در مهدکودک رایگان برای کودکان یک و دو ساله می تواند برخی از فشارهای مالی غیرقابل تحملی که والدین با آن مواجه هستند را جبران کند و مانع از خروج زنان از نیروی کار برای مراقبت از خانواده شود. اما مثل همیشه، شیطان در جزئیات است. اولین زمانی که والدین می توانند به این ساعات اضافی برای کودکان دو ساله دسترسی داشته باشند، آوریل 2024 است – و پس از آن، فقط 15 ساعت.

کمبود بودجه عمدی مکان‌های «رایگان» برای کودکان سه و چهار ساله، آخرین ضایعات گوشت را از استخوان‌های تأمین سال‌های اولیه ما جدا کرده است. تعطیلی گسترده مهدکودک ها، مالکانی که با ضرر کار می کنند، بحران پرسنل و ابقا: یک علامت سوال سنگین باقی می ماند که ارائه دهندگان دقیقاً در سال های اولیه چگونه با هجوم تقاضا برای مکان های اضافی کنار می آیند، حتی اگر هزینه آنها تامین شود.

هانت امیدوار است با تزریق 288 میلیون پوند به طرح رایگان موجود برای مراقبت از کودکان سه ساله تا سال 2024-2025، بخش بیمار را تقویت کند. آیا این می تواند برای بازگرداندن سلامت کامل این بخش کافی باشد؟ بعید است زمانی که برآوردهای خود دولت قبل از همه‌گیری نشان می‌دهد که برای تأمین مالی کامل تأمین موجود، 2 میلیارد پوند اضافی هزینه خواهد داشت.

نسبت آرامش کارکنان به فرزندان بخشی از برنامه هانت برای کاهش فشارهای مالی و کارکنان در محیط‌های سال‌های اولیه است، اما نگرانی‌هایی در مورد کیفیت مراقبت‌های ارائه‌شده به کودکان در قلب این برنامه‌ها وجود دارد، بدون این‌که به فقدان مبنای شواهد اشاره کنیم.

دلایلی برای امیدوار بودن وجود دارد. نادیده گرفتن استدلال اقتصادی برای رفع مشکلات مراقبت از کودکان غیرممکن است. دو حزب اصلی بریتانیا در حال حاضر با فوریت فزاینده ای دست و پنجه نرم می کنند تا پیش از انتخابات عمومی بعدی، بهترین بسته اصلاحی مراقبت از کودکان را ارائه دهند. طرح محافظه‌کاران بسیار رادیکال‌تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می‌کردند – سرانجام، امتیازی که آینده آنها به آن بستگی دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …