دستیابی به موفقیت کارکنان دانشگاه های بریتانیا در اختلاف اعتصاب با کارفرمایان | دانشگاه ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارکنان دانشگاه در مناقشه چند ماهه خود با کارفرمایان که طی آن استادان دست به اعتصاب زده اند، برای حکومت کار کرده اند و از پوشش دادن همکاران غایب در سراسر بریتانیا خودداری کرده اند، پیشرفت کرده اند.

گروهی متشکل از پنج اتحادیه صنفی آموزش عالی و انجمن کارفرمایان دانشگاه‌ها و کالج‌ها (UCEA) موافقت‌نامه‌ای را درباره شرایط مرجع برای مذاکرات مفصل که بررسی وضعیت دستمزد آموزش عالی بریتانیا، حجم کار، انواع قراردادها و شکاف‌های حقوق برابر را پوشش می‌دهد، اعلام کردند.

UCEA، به نمایندگی از 144 کارفرمای آموزش عالی، ماه گذشته پیشنهاد دستمزدی بین 8 تا 5 درصد را از آگوست 2023 ارائه کرده بود که بخشی از آن از فوریه، حدود شش ماه قبل از تاریخ افزایش معمول حقوق، پرداخت می شد.

هر دو طرف در مورد بسته گسترده تر با اعضای خود مشورت خواهند کرد. اتحادیه دانشگاه و کالج (UCU) گفت که اعتصابات برنامه ریزی شده برای هفته آینده همچنان برنامه ریزی شده است “در حالی که از اعضا پرسیده می شود که آیا می خواهند از اقدام برای بررسی رسمی این پیشنهاد صرف نظر کنند.”

روز چهارشنبه، 70000 عضو UCU با یک روز دیگر از اقدامات صنعتی در سراسر کشور ادامه دادند، در حالی که متروی لندن نیز به دلیل اختلاف بر سر شرایط کار و حقوق بازنشستگی بسته شد و معلمان مدارس در سراسر انگلیس برای دستمزد اعتصاب کردند. روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی نیز درست بعد از ساعت 11 صبح به مدت 24 ساعت در اعتراض به کاهش پیشنهادی تولید رادیو محلی این تلویزیون دست به اعتصاب زدند.