بودجه 2023: هانت حقوق بازنشستگی، مزایا و مراقبت از کودکان را در تلاش برای رشد اصلاح می کند | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت اصرار دارد که «به شک‌ها ثابت می‌کند که اشتباه می‌کنند» زیرا از عملکرد اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار برای کمک به تأمین مالی معافیت‌های مالیاتی جدید برای سرمایه‌گذاری تجاری و تلاش برای بازگرداندن افراد به نیروی کار استفاده کرده است.

وی با تعیین 22 میلیارد پوند هزینه بیشتر و معافیت های مالیاتی در سال مالی آینده، گفت که اقتصاد بریتانیا از رکود فنی در سال 2023 با کاهش تورم به نصف جلوگیری می کند. با این حال، انتظار می رود که اقتصاد امسال همچنان کوچک شود.

هانت در تلاشی برای جلوگیری از بازنشستگی پیش از موعد کارگران مسن، تصمیمی غافلگیرکننده برای حذف سقف یک میلیون پوندی پس‌انداز بازنشستگی معاف از مالیات را اعلام کرد و گفت: «هیچ‌کس نباید به دلایل مالیاتی از نیروی کار اخراج شود». حزب کارگر گفت که تنها 1 درصد با بزرگترین صندوق بازنشستگی سود خواهد برد.

صدراعظم گفت که اقتصاد متزلزل بریتانیا را با تمرکز بر رشد نیروی کار با حمایت هدفمند از والدین شاغل، بالای 50 سال و کسانی که به دلیل مشکلات بهداشتی و ناتوانی قادر به کار نیستند، از نو راه اندازی خواهد کرد.

آن اقدامات عبارتند از:

  • سی ساعت مراقبت رایگان از کودکان برای کودکان والدین شاغل نه ماهه و بالاتر از سال 2025.

  • افزایش کمک هزینه معاف از مالیات برای بازنشستگی از 40 هزار پوند به 60 هزار پوند در سال و همچنین لغو سقف معافیت از مالیات.

  • لغو ارزیابی توانایی کاری، به افرادی که مشکلات سلامتی دارند اجازه می دهد بدون از دست دادن مزایا به دنبال کار باشند.

  • با این حال، تحریم‌ها برای کسانی که جویای کار هستند تشدید خواهد شد، از جمله کسانی که کمتر از 18 ساعت در هفته کار می‌کنند.

دومین انگیزه اصلی هانت ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری تجاری بود، با 9 میلیارد پوند در سال تخفیف مالیاتی برای شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری‌های افزایش بهره‌وری را انجام می‌دهند، در تلاش برای تقویت رشد اقتصادی بلندمدت.

این پس از لابی خشمگین از سوی روسای شرکت و نمایندگان محافظه کار محافظه کار که نگران افزایش شدید مالیات شرکت ها از آوریل از 19 درصد به 25 درصد بودند، رخ می دهد. هانت گفت که رژیم “هزینه کامل” به مدت سه سال ادامه خواهد داشت و قصد دارد معافیت مالیاتی را برای همیشه حفظ کند.

او با بیان اینکه این امر باعث تقویت «اقتصاد سازمانی» در بریتانیا می‌شود، استدلال کرد که این تغییرات «بهترین مشوق‌های سرمایه‌گذاری در بین هر اقتصاد پیشرفته» را به بریتانیا می‌دهد.

او گفت: «ما با دو مانع بزرگ که مانع رشد کسب‌وکارها می‌شود، مشوق‌های سرمایه‌گذاری و عرضه نیروی کار مقابله می‌کنیم.»

«امروز ما با کاهش تورم، کاهش بدهی و رشد برای آینده می‌سازیم. افول‌گراها اشتباه می‌کنند و خوش‌بین‌ها درست می‌گویند.»

هانت برنامه‌های خود را برای امور مالی کشور در شرایطی از تلاطم فزاینده در بازارهای مالی جهانی تشریح کرد، زیرا سهام بانکی تحت تأثیر نگرانی‌ها در مورد Credit Suisse، یکی از بزرگ‌ترین وام‌دهندگان اروپا، طولانی شدن روزهای آشفتگی ناشی از فروپاشی بانک Silicon Valley وام‌دهنده ایالات متحده بود. .

با این حال، پیش‌بینی‌های به‌روزرسانی‌شده از سوی دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، ناظر مالیات و هزینه‌های دولت، نشان داد که اقتصاد همچنان در سال 2023 0.2 درصد کوچک می‌شود، حتی اگر از دو فصل متوالی انقباض جلوگیری کند – تعریف فنی رکود.

صدراعظم در یک بیانیه بودجه خوب گفت اقداماتی که انجام می دهد تورم را کاهش می دهد و در عین حال به مردمی که در زمان های سخت با مشکل دست و پنجه نرم می کنند کمک می کند.

OBR گفت که پیش بینی می شود تورم بیش از نصف کاهش یابد، از اوج 10.7 درصد در پاییز گذشته – بالاترین نرخ از اوایل دهه 1980 – به 2.9 درصد تا پایان سال، در یک ارتقاء قابل انتظار پس از آخرین برآوردهای انجام شده در سال. نوامبر.

دولت عوارض سوخت را برای رانندگان و همچنین عوارض آبجو را در کنار افزایش حمایت های انرژی متوقف خواهد کرد. هانت گفت که این تأثیر ترکیبی تورم را تقریباً سه چهارم درصد در سال جاری کاهش می دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هانت گفت که اقدامات او برای تشویق مردم به بازگشت به کار پس از کاهش چشمگیر اشتغال در بین افراد بالای 50 سال از زمان همه‌گیری کووید طراحی شده است، که باعث شده است کسب‌وکارهایی که قبلاً تحت تأثیر برگزیت قرار گرفته‌اند با کمبود مزمن کارکنان دست و پنجه نرم کنند.

هانت در پاسخ به تماس‌های گروه‌های تجاری برای کمک به والدین با هزینه‌های مراقبت از کودک و تشویق مادران به بازگشت به کار یا افزایش ساعات کاری، گفت که دولت حمایت‌های موجود را برای کودکان پیش‌دبستانی گسترش خواهد داد تا 30 ساعت بودجه برای کودکان یک و دو ساله ارائه دهد. با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد پوند

هانت گفت: “امروز ما بخش بعدی برنامه خود را ارائه می دهیم، بودجه ای برای رشد.” نه تنها رشدی که هنگام خروج از رکود حاصل می‌شود، بلکه رشد سالم پایدار بلندمدتی که هزینه NHS و مدارس ما را می‌پردازد و برای جوانان شغل ایجاد می‌کند.»

دولت اوایل روز چهارشنبه تایید کرد که تضمین قیمت انرژی برای حمایت از خانوارها، در اقدامی که به طور گسترده انتظار می رود، به محدود کردن قبض معمول سالانه گاز و برق تا پایان ژوئن به 2500 پوند برای هر مشتری ادامه دهد.

صدراعظم با تایید چندین اقدام گسترده، متعهد شد 12 منطقه سرمایه گذاری در هشت منطقه از جمله غرب میدلندز و شمال شرق ایجاد کند تا “سرمایه گذاری تجاری و ارتقای سطح” کشور را ایجاد کند که هر کدام با 80 میلیون پوند بودجه دولتی حمایت می شود.

هانت بودجه ای را برای تثبیت اقتصاد پس از پیامدهای کوچک بودجه فاجعه بار Liz Truss در نوامبر اعلام کرد. اما بودجه او در خطر تحت الشعاع قرار گرفتن بود زیرا ترس از بخش بانکداری شهر را فرا گرفته بود.

در لندن، شاخص FTSE 100، شاخص سهام بلو چیپ بریتانیا، با 2.5 درصد کاهش به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر گذشته رسید. معاملات سهام برخی از بزرگترین بانک های اروپا، از جمله BNP Paribas، Société Générale و UniCredit، برای مدت کوتاهی متوقف شد و دوباره شروع شد، زیرا سرعت کاهش قیمت سهام آنها باعث ایجاد قطع کننده های مدار خودکار شد.

این فروش زمانی آغاز شد که بزرگترین سرمایه گذار Credit Suisse، بانک ملی عربستان سعودی، گفت که به دلیل قوانین نظارتی نمی تواند کمک مالی بیشتری به بانک سوئیس ارائه کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …