صومعه اسپانیایی برای اولین بار در تاریخ 700 ساله دختران را به گروه کر می پذیرد | اسپانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زنان و دختران قرار است برای اولین بار در تاریخ 700 ساله خود در یک گروه کر در صومعه مونتسرات در نزدیکی بارسلون پذیرفته شوند.

گروه کر مجلسی جدید، متشکل از ترکیبی از حدود 25 پسر و زن و دختر 17 تا 24 ساله، جدا از اسکولانیا خواهد بود که شامل 45 پسر 9 تا 14 ساله است.

پدر صومعه Efrem de Montellà گفت که گروه کر مختلط وظایف مذهبی اسکولانیا را یک آخر هفته در ماه به عهده می گیرد تا به پسران استراحت دهد.

دی مونتلا گفت: «اغلب از ما می پرسند که چرا هیچ دختری در اسکولانیا وجود ندارد. “این یک سوال پیچیده و دشوار است. ما از سنتی پیروی می کنیم که دوست داریم آن را ادامه دهیم، اما همچنین می دانیم که باید به تقاضا پاسخ دهیم.

برای اینکه همه دخترانی را که دوست دارند در مونتسرات آواز بخوانند و باشند، شامل شود دختران مدرسه ای ما تصمیم گرفتیم این دومین گروه کر را تأسیس کنیم،» او افزود، و آن را «گامی تاریخی» برای گروه کری توصیف کرد که از قرن سیزدهم وجود داشته است.

او گفت که اگرچه فلسفه پشت دو گروه کر یکسان است، کارگردان، پائو جورکرا، در مورد تعادل ایده آل صداها تصمیم می گیرد.

پس از یک بحث طولانی، حرکت برای گنجاندن دختران در رای گیری توسط فرمان بندیکتین که صومعه را زیر نظر مانل گاش، ابی تازه منصوب شده اداره می کند، تصمیم گرفت.

دی مونتلا گفت که گروه کر جدید به جای رقابت با اسکولانیا مکمل خواهد بود و هر دو یک جلیقه و ارسی خواهند پوشید.

دانش‌آموزان در مونتسرات برنامه درسی استاندارد مدرسه و همچنین نواختن پیانو و یک ساز دیگر را یاد می‌گیرند، در حالی که تئوری موسیقی و آواز کرال را مطالعه می‌کنند.

از آنجایی که اعضای گروه کر اکثراً شبانه روزی هستند و همچنین از آنها خواسته می شود در تعطیلات آخر هفته و روزهای جشن اجرا کنند، د مونتلا گفت که این فشار زیادی بر خانواده آنها وارد می کند. او گفت که با دادن تعطیلات آخر هفته به خواننده‌ها، گروه کر مختلط باید به خانواده‌ها کمک کند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند فرزندشان به اسکولانیا بپیوندد یا خیر.

این صومعه مکانی زیارتی است که مردم برای بوسیدن «مدونای سیاه»، مجسمه قرن دوازدهمی باکره مونتسرات، می روند. لا مورنتا، همانطور که او را می شناسند، به همراه سنت جورج، قدیس حامی کاتالونیا است.

گروه کر اسکولانیا سرودی به نام ال ویرولای برای باکره می خوانند که با عبارت “رز آوریل، زن سیاه پوست کوهستان” شروع می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …