سازمان حرفه ای می گوید که مددکاران اجتماعی نباید سن پناهجویان را برای وزارت کشور ارزیابی کنند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نهاد حرفه ای مددکاران اجتماعی از اعضای خود خواسته است که با وزارت کشور برای ارزیابی سن پناهجویان همکاری نکنند و گفته است که فشارهای سیاسی می تواند قضاوت حرفه ای آنها را تضعیف کند.

وزارت کشور در حال استخدام مددکاران اجتماعی برای پیوستن به هیئت ملی ارزیابی سن (NAAB) است که بر اساس قانون ملیت و مرزها به منظور پذیرش مسئولیت تعیین سن پناهجویان به دور از مقامات محلی ایجاد شده است.

با این حال، انجمن مددکاران اجتماعی بریتانیا (BASW) هشدار می‌دهد که این امر می‌تواند منجر به تأثیرپذیری کار ارزیابی سن تحت تأثیر اولویت‌های سیاسی مانند کاهش مهاجرت و پیامدهای نگران‌کننده برای رفاه کودکان شود.

روث آلن، مدیر اجرایی BASW، گفت: «استخدام مستقیم مددکاران اجتماعی توسط وزارت کشور برای انجام ارزیابی سنی کودکان پناهجوی بدون همراه خطری برای عینیت حرفه‌ای است و می‌تواند قضاوت مددکاران اجتماعی را به خطر بیندازد.»

آلن با اشاره به اظهارات وزیر کشور سوئلا براورمن مبنی بر اینکه افراد برای سوء استفاده از این سیستم وانمود می کنند که پناهجوی کودک هستند، گفت: «اظهارات قبلی وزیر کشور این اطمینان را که ارزیابی سن می تواند در یک آژانس وزارت کشور انجام شود، تضعیف کرده است. که عاری از مداخله سیاسی است.»

ارزیابی سن معمولاً توسط مددکاران اجتماعی در مقامات محلی انجام می شود، زمانی که یک جوان بدون همراه که به دنبال پناهندگی است، ادعا می کند که زیر 18 سال است، که مستلزم نیازهای اضافی بهداشتی و آموزشی است و به آنها حقوق متفاوتی در مورد وضعیت پناهندگی و مهاجرت می دهد. طبق قانون، ابتدا باید با کودکان به عنوان کودک رفتار شود، به این معنی که طبق قوانین مهاجرت نمی توان آنها را اخراج کرد و مسئولیت آنها بر عهده مقامات محلی است.

این یک منطقه حساس است زیرا کودکانی که به اشتباه به عنوان بزرگسال ارزیابی می شوند، خطر از دست دادن حقوق حیاتی خود را دارند، در حالی که بزرگسالانی که به اشتباه به عنوان کودک ارزیابی می شوند، می توانند خطرات محافظتی برای سایر کودکان ایجاد کنند.

BASW گفت که مددکاران اجتماعی متخصص در ارزیابی سن به منابع کافی، نظارت مناسب و مدیرانی نیاز دارند که نقش خود را درک کنند، که همه اینها توسط مقامات محلی در طول چندین دهه توسعه یافته است. به نظر می رسد بعید به نظر می رسد یک آژانس جدید بتواند این موضوع را یک شبه بازسازی کند.

BASW اذعان کرد که با توجه به کاهش بودجه، برخی از مقامات محلی ممکن است انتقال ارزیابی سن به وزارت کشور را جذاب بدانند، اما این بدان معناست که استقلال از دولت مرکزی را از دست می دهند و خطر تقسیم بیشتر خدمات کودکان را به دنبال خواهد داشت.

جوزفین شوفیلد، یک مددکار اجتماعی که خدمات مددکاری اجتماعی مهاجرت را اداره می‌کند، که آموزش ارزیابی سن را ارائه می‌دهد، گفت که او مددکاران اجتماعی را که آموزش می‌دهد از پیوستن به آژانس جدید منصرف می‌کند، علی‌رغم ارائه حقوق‌های بالاتر پس از آن، او می‌داند که در ابتدا با استخدام مشکل داشت.

او گفت که ارزیابی سن “یک کار واقعاً پیچیده و تخصصی است که باید به طور کل نگر، منصفانه و عینی انجام شود” و “دستیابی به آن هنگام کار در دپارتمان با دستور کار محیط خصمانه فعال دشوارتر است”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که او در مورد عملکرد بد در NAAB چیزی نشنیده است، او گفت که “تضاد منافع” آشکاری وجود دارد که می تواند بر مددکاران اجتماعی فشار بیاورد تا نظر وزیر کشور مبنی بر اینکه تعداد زیادی از پناهجویان بزرگسال تظاهر به کودکی می کنند تأیید کنند. این می تواند به این معنی باشد که به جای اینکه بار اثبات بالغ بودن کودک را به عهده مددکار اجتماعی بگذارد – همانطور که در حال حاضر چنین است – مددکاران اجتماعی می توانند از فرد بخواهند که سن مورد نظر خود را ثابت کند.

او اضافه کرد که ارزیابی سن همچنین از پناهجویان می‌خواهد که حجم زیادی از اطلاعات را افشا کنند و افراد ممکن است نگران باشند که این اطلاعات به افسران مهاجرت منتقل شود و آنها تمایلی به افشای آن نداشته باشند. او فکر می کرد که وزارت آموزش، که بر مددکاران اجتماعی نظارت می کند، در موقعیت بهتری برای اداره آژانس خواهد بود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: ارزیابی سن برای شناسایی کودکان پناهجوی واقعی چالش برانگیز اما حیاتی است. [stopping] سوء استفاده از سیستم ما در حال انجام اقداماتی هستیم تا از بزرگسالانی که ادعا می‌کنند کودک هستند، یا کودکانی که به اشتباه به‌عنوان بزرگسالان رفتار می‌کنند، جلوگیری کنیم – زیرا هر دو خطرات محافظتی جدی برای کودکان دارند.

ارزیابی‌های هیئت ملی ارزیابی سن و اعضای کارکنان از وظایف تصمیم‌گیری در مورد پناهندگی و مهاجرت وزارت کشور متمایز خواهد بود. بهترین منافع کودکان و هدف دستیابی به ارزیابی دقیق سنی در اولویت قرار خواهد گرفت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …