حق امتیاز اینجاست. شما غذای رایگان و لباس‌های شسته شده را از دست می‌دهید، اما می‌توانید زندگی رضایت‌بخش‌تری داشته باشید؟ | استفان استرن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیشام های سه دوره، دسترسی به مراکز سلامتی، حتی خشک شویی رایگان – برای سال ها چیزهای خوبی که با یک شغل در بخش فناوری نخبه ارائه می شد بیش از لوازم جانبی صرف بود – آنها نماد عضویت شما در یک باشگاه انحصاری بودند.

اکنون، در حالی که برخی از شرکت‌ها کاری را آغاز می‌کنند که وال استریت ژورنال آن را واگذاری سود می‌نامد، آیا زمان گفتگو در مورد آنچه کارکنان اداری واقعاً از شغل خود در دنیای پسا کووید می‌خواهند فرا رسیده است؟

اول، پس‌زمینه: در بحبوحه افزایش نرخ‌های بهره و فشارهای رکودی، حتی شرکت‌های قدرتمند فناوری شروع به مواجهه با واقعیت‌های جدید سختی کرده‌اند. مارک زاکربرگ، ماه گذشته که مایل بود به سرمایه گذاران متا نشان دهد که جشن به پایان رسیده است، گفت: «موضوع مدیریتی ما برای سال 2023، سال کارآمدی است، و ما بر تبدیل شدن به یک سازمان قوی تر و زیرک تر تمرکز کرده ایم.

قیمت سهام شرکت او در سال گذشته بیش از 60 درصد کاهش یافت. در ماه نوامبر، متا اعلام کرد که 11000 شغل – حدود 13٪ از نیروی کار آن – از بین خواهد رفت. حالا رئیس می خواست واضح باشد. هزینه ها کاهش می یابد. رئالیسم در هوا بود. و وال استریت پاسخ مثبت داد و قیمت سهام را تقریباً یک پنجم افزایش داد که این «سال کارایی» اعلام شد. (منظور زاکربرگ این بود که گفت: روز سه شنبه، او اعلام کرد 10000 شغل دیگر از بین خواهند رفت.)

در حقیقت، بستن کمربند در متا یک سال پیش آغاز شد، زمانی که برخی از امتیازات معروف در محل در “پردیس” منهتن آن قطع شد. با خشکشویی و خشکشویی رایگان خداحافظی کرد. و وعده عصرانه رایگان بعداً در روز سرو شد، بیش از نیم ساعت پس از خروج آخرین اتوبوس رایگان که به مرکز شهر برگشته بود. در مقر Salesforce، یک شرکت مدیریت ارتباط با مشتری در سانفرانسیسکو، باریستاهای تخصصی قهوه رفته اند. در همان شهر، تغییر رژیم در توییتر برخی از شیوه‌های کاری بسیار ناخوشایند (“سخت‌کور”) را به همراه داشت.

دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو
به گفته ایلان ماسک، مقر توییتر در سانفرانسیسکو، جایی که تعداد افرادی که صبحانه را آماده می‌کردند بیشتر از خوردن صبحانه بود. عکس: امی آزبورن / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

برخی از مدیران ممکن است اعتراض کنند که اگر به هر حال مردم دیگر به دفتر نمی آیند، چرا هنوز باید امتیازات اداری وجود داشته باشد؟ همانطور که مالک جدید توییتر، ایلان ماسک، شکایت کرد، این مقدار زیادی غذای رایگان هدر رفته است. تعداد افرادی که صبحانه درست می کنند بیشتر از خوردن صبحانه است. آنها حتی زحمت سرو شام را هم ندارند، چون کسی در ساختمان نیست.» ادعا کرد در توییتر.

این کشمکش ادامه دار، درباره مکان، زمان و نحوه کار ما، نشانه پایدار اقتصاد پس از کووید است. وقتی قرنطینه ها به پایان رسید، این فکر وجود داشت که غذای رایگان و سایر مزایا ممکن است به جذب مردم کمک کند. اما هرگونه انتقال موقت در حضور، و تسکین تماس مجدد با انسان، اغلب بسیار کوتاه مدت بود. مردم به انعطاف پذیری جدید و کار از هر جایی عادت کرده بودند و آن را دوست داشتند. مراکز شهرها به خصوص در روزهای دوشنبه و جمعه آرامتر هستند.

ادگار شاین، نظریه‌پرداز بزرگ سازمانی، که در ژانویه در سن 94 سالگی درگذشت، می‌توانست به شما بگوید که صرفاً «مصنوعات» قابل مشاهده از زندگی اداری – مبلمان، کد لباس، کروسان‌های رایگان – لزوماً چیز زیادی در مورد شما نمی‌گویند. ارزش ها و مفروضات اساسی که به شکل دادن به فرهنگ یک سازمان کمک می کند.

بهتر است مزایای کارکنانی داشته باشید که واقعاً توسط کارکنان ارزش قائل شوند. در اوایل سال جاری، مجله Wired تجزیه و تحلیل Glassdoor را از 70000 نظر ارسال شده توسط کارکنان فناوری گزارش داد. بین سال‌های 2019 تا 2022، ذکر مزایای محل کار مانند عضویت در باشگاه یا غذای رایگان به نصف کاهش یافته است. به نظر می رسد ترتیبات کاری هیبریدی مؤثر مهمتر باشد.

چالش واقعی در اینجا، طبق معمول، برای خود مدیران است. چه نوع محیط کاری ایجاد می کنید؟ اگر یک کارمند بیست یا سی و چند ساله بودید، اجاره زیادی می پرداختید، همچنان با وام دانشجویی سروکار داشتید و مجبور بودید یک ساعت یا بیشتر در آنجا سفر کنید تا به دفتر مقدس برسید، آیا واقعاً زحمت می کشید که آپارتمان را ترک کنید، اگر می توانستید کار را از آنجا انجام دهید. خانه؟ بیشتر از یک کروسان رایگان طول می کشد تا مردم حاضر شوند.

مدیریت افراد با استعداد از قبل یک چالش بود. اما در دنیای ترکیبی مهارت و حساسیت بیشتری لازم است تا مطمئن شویم همه می توانند بهترین کار خود را انجام دهند. محرک های بیرونی – “هویج” – انجام نمی دهند. جان کوران، انسان‌شناس سازمانی پیشنهاد می‌کند که ممکن است لازم باشد که «لوح سنگ را پاک کنیم»، از مزایای در نهایت بی‌معنی خلاص شویم و به جای آن بر روابط کاری خود و فرهنگ محل کار که با هم می‌سازیم تمرکز کنیم. مدیریت فقط کمی سخت تر شده است.

احتمالاً Perks به شکلی محدود زنده خواهد ماند. اما اگر شروع به دریافت صحبت‌های عمومی از رئیس کنیم، مانند آنچه که توسط شخصیتی به نام بلیک، با بازی الک بالدوین، در فیلم گلنگری گلن راس ارائه شد، متوجه می‌شویم که به سمت روزهای سخت‌تر و بدتر می‌رویم.

او به تیم خود از فروشندگان املاک و مستغلات می گوید: “ما در حال اضافه کردن یک چیز کوچک به مسابقه فروش این ماه هستیم.” همانطور که همه می دانید، جایزه اول یک کادیلاک الدورادو است … جایزه دوم مجموعه ای از چاقوهای استیک است. جایزه سوم این است که شما اخراج شدید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …