لالیگا فیفا را به “بی توجهی کامل” به فوتبال با تغییر جام متهم کرد | فیفا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لالیگا فیفا را متهم کرد که “بی‌اعتنایی کامل” به اهمیت رقابت‌های ملی پس از تصویب هیئت حاکمه فوتبال جهان برای جام باشگاه‌های جهان با حضور 32 تیم و همچنین گسترش جام جهانی با 104 بازی، را متهم کرده است.

فیفا قبل از کنگره خود در کیگالی، رواندا، اعلام کرد که جام جهانی 2026 به جای 64 بازی سنتی، 104 مسابقه خواهد داشت، زیرا فرمت گسترده آن با 48 تیم برگزار می شود. این کشور همچنین یک جام باشگاه های جهان با حضور 32 تیم را تصویب کرد که هر چهار سال یک بار از ژوئن 2025 برگزار می شود.

لالیگا اسپانیا گفت: فیفا به اشتباه خود در اتخاذ تصمیمات یکجانبه در تقویم فوتبال جهان ادامه می دهد و بی توجهی کامل به اهمیت مسابقات قهرمانی ملی و به طور کلی جامعه فوتبال را نشان می دهد.

فیفا به طور کامل از آسیب اقتصادی که این تصمیمات به لیگ های سراسر جهان وارد می کند غفلت می کند. لیگ ها در مورد هیچ یک از تغییرات ارائه شده امروز، به ویژه در مورد رقابت های باشگاهی سالانه جدید، مورد مشورت قرار نگرفتند… این تصمیمات تأثیر رقابتی، ورزشی و اقتصادی بر لیگ های ملی، باشگاه ها و بازیکنان را در نظر نمی گیرد، زیرا برنامه ای که قبلاً بیش از حد بارگذاری شده بود را در نظر نمی گیرد. فیفا فقط گروه کوچکی از باشگاه ها و بازیکنان را در نظر می گیرد.

لالیگا گفت که این سازمان و سایر لیگ‌ها در انجمن لیگ‌های جهانی (WLF)، سازمانی که لیگ‌های حرفه‌ای فوتبال را نمایندگی می‌کند، “تصمیمات فیفا را تجزیه و تحلیل کرده و در مورد مناسب‌ترین گام‌های بعدی تصمیم خواهند گرفت”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در ماه دسامبر، WLF از اعلام برگزاری جام باشگاه های جهان با حضور 32 تیم انتقاد کرد و گفت که می تواند عواقب مخربی برای اقتصاد فوتبال و رفاه بازیکنان داشته باشد. رویترز برای اظهار نظر بیشتر به فیفا مراجعه کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“من زنده ماندن را انتخاب کردم”: اولین مصاحبه جرمی رنر پس از حادثه برف روب | جرمی رنر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، جرمی رنر قرار است اولین …