کره جنوبی پس از واکنش جوانان 69 ساعت کار در هفته را آغاز می کند | کره جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت کره جنوبی پس از واکنش شدید جوانان که گفتند این اقدام تعادل بین کار و زندگی آنها را از بین می برد و سلامت آنها را به خطر می اندازد، مجبور شد در مورد افزایش برنامه ریزی شده ساعات کاری تجدید نظر کند.

پس از شکایت گروه های تجاری مبنی بر اینکه سقف فعلی 52 ساعت کار را برای انجام ضرب الاجل ها دشوار می کند، دولت قصد داشت حداکثر زمان کار هفتگی را به 69 ساعت افزایش دهد.

اما اعتراض‌های هزاره‌ها و نسل z، رئیس‌جمهور، یون سوک یول، را بر آن داشت تا به سازمان‌های دولتی دستور دهد تا در این اقدام تجدید نظر کنند و «ارتباط بهتری با مردم، به‌ویژه با نسل z و هزاره‌ها برقرار کنند»، سخنگوی مطبوعاتی او، کیم یون هی. ، گفت.

“هسته از [Yoon’s] به گزارش کره هرالد، کیم گفت: سیاست بازار کار محافظت از حقوق و منافع کارگران بی بضاعت، مانند نسل MZ، کارگران غیر اتحادیه و کسانی که در مشاغل کوچک و متوسط ​​کار می کنند، است.

یون، محافظه‌کاری که به‌عنوان طرفدار کسب‌وکار شناخته می‌شود، از این افزایش حقوق حمایت کرده بود تا به کارفرمایان انعطاف‌پذیری بیشتری بدهد. با این حال، رهبران اتحادیه گفته بودند که در کشوری که قبلاً به خاطر فرهنگ تنبیه‌کننده محل کارش شناخته شده است، مردم را مجبور می‌کند ساعات بیشتری کار کنند.

این طرح همچنین به عنوان مغایر با سایر اقتصادهای بزرگ، از جمله بریتانیا، مورد انتقاد قرار گرفته است، جایی که ده ها شرکت سال گذشته یک هفته چهار روزه را آزمایش کردند که به گفته کمپین ها منجر به بهره وری مشابه یا بهتر و افزایش رفاه کارکنان شد.

طبق آخرین چشم انداز اشتغال OECD، کره جنوبی ها به طور متوسط ​​1915 ساعت در سال 2021 کار کرده اند که 199 ساعت بیشتر از میانگین سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است، و 566 ساعت بیشتر از کارگران آلمان است.

یون که در سال 2022 با حمایت مردان جوان ناراضی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، امیدوار است که حزب قدرت مردمی او رای جوانان را در انتخابات مجلس ملی سال آینده جلب کند.

طرح اولیه که در اوایل ماه جاری اعلام شد، قوانینی را که در سال 2018 توسط حزب لیبرال دموکرات ارائه شده بود، لغو می‌کرد که هفته کاری را به 52 ساعت محدود می‌کرد: 40 ساعت کار معمولی به اضافه 12 ساعت اضافه کاری. این حزب گفته است که از اکثریت خود در مجلس ملی برای جلوگیری از این لایحه استفاده خواهد کرد.

اتحادیه‌ها و سیاستمداران اپوزیسیون استدلال کرده‌اند که وادار کردن کارمندان در چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به ساعات طولانی‌تر کار، هیچ کمکی به نرخ پایین بی سابقه در این کشور نخواهد کرد.

کار از ساعت 9 صبح تا نیمه شب برای پنج روز متوالی قانونی خواهد بود. کنفدراسیون اتحادیه های کارگری کره در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ توجهی به سلامت یا استراحت کارگران نمی شود.

وزیر کار، لی جونگ سیک، استدلال کرده بود که افزایش سقف هفتگی به 69 ساعت به زنان شاغل این امکان را می‌دهد تا ساعات اضافه کاری بیشتری در ازای مرخصی بعداً داشته باشند که می‌تواند برای تعهدات خانوادگی و مراقبتی استفاده شود.

لی هفته گذشته در پاسخ به این سوال که آیا این افزایش به کاهش بحران باروری کمک می کند، گفت: “ما اقدامات جسورانه ای را برای کمک به کاهش ساعات کار در دوران بارداری یا در حین بزرگ کردن کودکان ارائه خواهیم کرد.”

با این حال، گروه های زنان گفتند که این اقدام به مادران شاغل و سایر زنان آسیب می رساند. اتحادیه زنان کره در بیانیه ای گفت: «در حالی که مردان ساعت های طولانی کار می کنند و از مسئولیت ها و حقوق مراقبت معاف می شوند، زنان باید تمام کارهای مراقبتی را انجام دهند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …