دولت بریتانیا در بحبوحه اقدامات صنعتی گسترده از بودجه رونمایی می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

خزانه داری بریتانیا قرار است آخرین بودجه خود را با هدف تشویق هزاران بریتانیایی به کار در مواجهه با کمبود نیروی کار و بحران هزینه های زندگی رونمایی کند.

وزارت خزانه داری گفت: «حمایت بر افراد دارای معلولیت و بیماری های طولانی مدت، والدین، بالای پنجاه سال و کسانی که اعتبار جهانی دارند، متمرکز خواهد شد».

انتظار می رود جرمی هانت وزیر دارایی بریتانیا بعدازظهر چهارشنبه در مجلس عوام اقداماتی را با هدف کمک به والدینی که ممکن است به دلیل هزینه های بالای مراقبت از کودکان مجبور به کاهش کار شوند و تشویق کارگران مسن تر به ماندن در نیروی کار ارائه کند.

انتظار می رود هانت از ارائه 30 ساعت مراقبت رایگان از کودکان در هفته برای والدین شاغل خبر دهد تا کودکان یک و دو ساله را تحت پوشش قرار دهد.

نرخ بی‌تحرکی بریتانیا که طبق آخرین آمار 21.3 درصد است، بالاتر از قبل از همه‌گیری است و بر اقتصاد فشار وارد می‌کند و بر مشکلات استخدام کارگران اتحادیه اروپا پس از برگزیت می‌افزاید: در مجموع، 1.1 میلیون شغل در این کشور پر نشده است.

هزاران نفر از افراد بالای پنجاه سال بازنشستگی پیش از موعد را انتخاب کرده‌اند و تعداد بی‌سابقه‌ای از بریتانیایی‌ها به دلیل بیماری‌های طولانی‌مدت از کار کردن جلوگیری می‌کنند که یکی از پیامدهای همه‌گیری و کمبود بودجه خدمات بهداشت عمومی است.

پرداختن به چالش های بحران انرژی

در پاسخ به درخواست‌های فوری برای کمک بیشتر برای مقابله با افزایش شدید قیمت‌های انرژی، دولت بریتانیا صبح چهارشنبه اعلامیه‌ای را منتشر کرد و برنامه‌هایی را برای تمدید سقف قیمت انرژی برای خانوارها به مدت سه ماه اعلام کرد.

به گفته دولت، این اقدام که برای خزانه داری 4.5 میلیارد یورو هزینه در بر خواهد داشت، باید به طور متوسط ​​بیش از 180 یورو برای یک خانوار بریتانیایی صرفه جویی کند.

با این حال، بریتانیایی‌ها در ماه آوریل شاهد پایان پرداخت 450 یورویی دیگر انرژی برای هر خانوار خواهند بود، که بین اکتبر و مارس به‌طور ناگهانی انجام شده بود.

انتظار می‌رود هانت بر هزینه‌های زندگی تمرکز کند، از جمله وعده پایان دادن به تعرفه‌های انرژی بالاتری که بیش از 4 میلیون خانوار در کشور پرداخت می‌کنند، که بسیاری از آنها کم درآمد هستند و از طریق کنتورهای پیش‌پرداخت متصل هستند.

در مورد مسائل مالیاتی، کسب و کارها نگران افزایش طولانی مدت مالیات شرکت ها از 19 درصد به 25 درصد در آوریل هستند، در حالی که به طور گسترده ای پیش بینی می شود که مالیات بر سوخت متوقف شود.

روز چهارشنبه دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، نهاد پیش بینی بودجه دولت، پیش بینی های جدید خود را برای اقتصاد کشور منتشر خواهد کرد.

بریتانیا در پایان سال 2022 از رکود اجتناب کرد و رشد اقتصادی این کشور در ژانویه به 0.3 درصد رسید. علاوه بر این، لندن در سال مالی جاری 30 میلیارد پوند (34 میلیارد یورو) کمتر از حد انتظار بر اساس تجمعی وام گرفته است.

انتظار می رود هانت همچنین برنامه های خود را برای ایجاد 12 “منطقه سرمایه گذاری” با مشوق های مالیاتی، به ویژه در شمال و مرکز انگلیس اعلام کند.

اعتصابات انگلیس را فرا گرفته است

صدها هزار معلم، پزشک و رانندگان متروی لندن، همزمان با اعلام بودجه در یکی از بزرگترین روزهای فعالیت صنعتی در کشور طی ماه‌ها، دست از کار کشیدند.

اعتصاب کنندگان از اینکه کارگران بخش دولتی بار سنگین ریاضت بودجه اعمال شده توسط حزب محافظه کار هانت را پس از به قدرت رسیدن در سال 2010 پس از بحران مالی جهانی متحمل شده اند، خشمگین هستند.

انجمن پزشکی بریتانیا، که نماینده پزشکان کاملاً واجد شرایط است که در بریتانیا به عنوان “پزشکان جوان” شناخته می شوند، می گوید که پزشکان سال اول پس از محاسبه تورم، طی 15 سال گذشته شاهد کاهش 26 درصدی دستمزد خود بوده اند.

قیمت های مصرف کننده در سال منتهی به ژانویه، که پنجمین ماه متوالی افزایش دو رقمی بود، 10.1 درصد افزایش یافت. برای مبارزه با تورم، بانک انگلستان 10 افزایش نرخ بهره را طی 15 ماه گذشته تصویب کرده است که هزینه وام مسکن، مصرف کننده و وام های تجاری را افزایش می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …