با افزایش تعداد، ایالت هند پناهگاه جدیدی برای شیرهای آسیایی باز می کند | گونه های در معرض خطر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تلاش‌های حفاظت از شیر در ایالت گجرات هند به قدری موفقیت‌آمیز بوده است که پناهگاه جدیدی برای نگهداری تعداد زیادی از گربه‌های بزرگ باز خواهد شد.

پارک ملی گیر خانه تنها جمعیت شیر ​​آسیایی جهان و تنها جایی در خارج از آفریقا است که در آن می توان شیر را در زیستگاه طبیعی خود دید.

تعداد حیوانات در خطر انقراض به حدی افزایش یافته است – با حدود 400 مورد در گیر و 300 در سایر مناطق ایالت – که سال هاست گیر بیش از حد شلوغ بوده است. کمبود فضا، شیرها را مجبور به سرگردانی به روستاها و مناطق ساحلی کرده است.

حافظان محیط زیست از دولت گجرات درخواست کرده اند تا تعدادی از شیرها را به مناطق دیگر هند منتقل کند تا به آنها که در گیر هستند فضای تنفسی کافی بدهد. نگهداری تعداد زیادی از یک گونه در یک مکان نیز حیوان را در برابر بیماری های عفونی آسیب پذیر می کند.

اما دولت ایالتی در برابر این تقاضا مقاومت کرده و انتقادهایی را برانگیخته است که نسبت به شیرها تا حدی که منافع آنها را نادیده می گیرد، مالکیت خود را برانگیخته است.

مقامات در برابر حکم دادگاه عالی در سال 2013 که به آنها دستور داده بود چند شیر را به پناهگاهی در ایالت همسایه مادیا پرادش منتقل کنند، مقاومت کردند. در این حکم آمده است که یک حرکت برای جلوگیری از نابودی بالقوه یک بیماری کل جمعیت ضروری است.

اکنون گجرات گفته است که تعدادی از شیرها به خارج از گیر منتقل خواهند شد، البته فقط به مکان دیگری در داخل ایالت، پناهگاه حیات وحش باردا. خانه جدید حدود 40 شیر خواهد داشت و برای ساکنان جدید آن آماده می شود.

مقامات به رسانه های محلی گفتند که جمعیت گیاهخواران در حال افزایش است و برخی از مناطق جنگلی انبوه که برای شیرها ناخوشایند است، هرس خواهند شد تا پوشش گیاهی کم تر شود.

برای آنیش آندریا، رئیس انجمن حفاظت از حیات وحش، این یکی دیگر از «ترفندهای گمراه‌کننده» گجرات برای اجتناب از اشتراک شیرها با سایر ایالت‌های هند است. او گفت که برخی از شیرهای گجرات، چه در گیر و چه در جاهای دیگر، قبلاً در جستجوی فضا به باردا رفته بودند و از دولت انتقاد کرد که واقعیت موجود را به عنوان راه حلی جدید تبلیغ می کند.

«اعلام رسمی باردا به عنوان پناهگاه شیر جدید ممکن است به بودجه بیشتر و مدیریت بهتر منطقه منجر شود، اما فشار بر گیر را کاهش نخواهد داد. در واقع، اگر باردا شیر دوست‌تر شود، شیرها در آنجا سریع‌تر تولید می‌کنند و جمعیت حتی بیشتر خواهد شد.»

او افزود که هند حتی شیرهای بیشتری داشته باشد، خبر خوبی بود، اما تنها راه حل معنادار این بود که شیرها به مناطق دیگر کشور منتقل شوند. فقط این امکان را فراهم می کند که شیرها را به خارج از گیر و همچنین از مناطق دیگر گجرات منتقل کنند تا فضای مورد نیاز آنها را فراهم کنند.

آندریا گفت: «اما گجرات نمی‌خواهد این کار را انجام دهد. او نمی‌خواهد شیر را با سایر کشورها تقسیم کند. می خواهد شیر را برای خود نگه دارد تا از جایگاه تنها ایالتی در هند که دارای شیر است برخوردار شود. به همین دلیل است که مدام با این تغییرات ظاهری و زیبایی که اصلاً راه حلی نیست ارائه می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزرا خواستار بازنگری در راهبرد جلوگیری از رادیکال‌سازی شدند | استراتژی پیشگیری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 200 سازمان جامعه …