مردم در اتحادیه اروپا حق پناهندگی دارند. ما نمی توانیم اجازه دهیم بشریت غرق شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و به هیچ وجه بیانگر موضع تحریریه یورونیوز نیست.

کشتی غرق شده در سواحل کوترو، در جنوب ایتالیا، جان 85 نفر را گرفت و حداقل 17 نفر از زمان وقوع آن در 26 فوریه هنوز مفقود هستند.

این تراژدی به عنوان یک یادآوری آشکار از اینکه چگونه دریای مدیترانه همچنان مرگبارترین مسیر مهاجرت شناخته شده در جهان است، رخ داد.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط سازمان بین المللی مهاجرت، از سال 2014 تاکنون بیش از 26000 نفر در دریای مدیترانه مفقود شده اند.

تابوت افرادی که در غرق شدن کشتی جان خود را از دست دادند، نمادی از سیاست شکست خورده اروپا برای مهاجرت است.

فجایع قابل پیشگیری و سیل نفاق سیاسی

افشاگری های اخیر در رسانه ها حاکی از آن است که می شد از این فاجعه جلوگیری کرد.

در یک بازی بی معنی، مقامات ایتالیایی و آژانس مرزی و گارد ساحلی اروپا، فرانتکس، مدام از مسئولیت خود در قبال عدم جستجو و نجات طفره می روند.

به گفته فرونتکس، مقامات ایتالیایی به هشدارهای آن بر اساس سیگنال‌های شناسایی و «پاسخ حرارتی» قایق که نشان می‌داد کشتی حامل تعداد زیادی سرنشین است، توجهی نکردند.

مقامات ایتالیایی ارتباطات فرانتکس را به عنوان “اضطراری” طبقه بندی نکردند و به جای جستجو و نجات، “عملیات اجرای قانون” را بسیج کردند.

بدتر از همه، در حالی که فعالیت های جستجو و نجات و پیاده شدن در حال حاضر تحت پوشش یک چارچوب قانونی مشترک اتحادیه اروپا قرار نمی گیرند، عملیات جستجو و نجات انجام شده توسط سازمان های غیردولتی به شدت توسط کشورهای عضو جرم انگاری می شود.

در ابتدای فوریه، کمیته آزادی‌های مدنی، عدالت و امور داخلی (LIBE) پارلمان اروپا نامه‌ای به ایلوا یوهانسون کمیسر امور داخلی ارسال کرد و در آن نگرانی شدیدی را در مورد قوانین محدودکننده اضافی اعمال شده برای کشتی‌های جستجو و نجات غیرنظامی ابراز کرد. توسط دولت راست افراطی ایتالیا معرفی شد.

حتی یک ماه هم نگذشته است و اجساد مردان، زنان و کودکان در سواحل ایتالیا در حال غوطه ور شدن است.

هرگاه چنین فجایعی رخ می دهد، هضم سیل ریاکاری سیاسی دشوار است.

این چیزی نیست که «بازی کردن با هم» باید درباره آن باشد

در نامه‌ای که اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در پاسخ به نخست‌وزیر ایتالیا ارسال کرد، نوشت: «مهاجرت چالشی است که ما برای مقابله با آن تلاش می‌کنیم و نیازمند راه‌حل‌های اساسی و جهانی است. اینها فقط با همکاری مشترک به دست می آید.»

فون در لاین در رسانه‌های اجتماعی‌اش «عمیقاً از غرق شدن کشتی وحشتناک غمگین بود»، با این حال او از این لحظه استفاده کرد و پیشنهادات مهاجرتی خود را مطرح کرد: پیمان مهاجرت و پناهندگی و برنامه اقدام در مدیترانه مرکزی.

در همین حال، گروه سیاسی او، حزب مردم اروپا (EPP) و بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تلاش‌های خود را برای تقویت «قلعه اروپا» مضاعف می‌کنند، و از بودجه اتحادیه اروپا برای ساختن دیوارها و حصارها در مرزهای اتحادیه و رهبری جنگ صلیبی علیه سازمان‌های غیردولتی و جرم انگاری می‌خواهند. کار نجات بخش آنها

منظور ما از “عملکرد مشترک” این نیست.

ما باید با صدای بلند و واضح بگوییم: مدیترانه در حال تبدیل شدن به قبرستان اروپا است، نه تصادفی یا از روی شرایط ناگوار.

این نتیجه انتخاب های سیاسی عمدی است که به هر قیمتی از جمله جان مردم دنبال می شود.

مسئله حقوق اساسی و کرامت انسانی

وقتی صحبت از سیاست مهاجرت به میان می‌آید، تنها نگرانی اتحادیه اروپا این است که از رسیدن افرادی که در حال حرکت هستند، در اروپا جلوگیری کند.

خواه از طریق انعقاد معاملات با کشورهای ثالث دارای سوابق مشکوک حقوق بشری برای جلوگیری از خروج، پوشاندن عقب‌نشینی‌های غیرقانونی، یا پیش بردن سیاست مهاجرتی که به طور سیستماتیک حقوق اساسی، به ویژه حق پناهندگی را تضعیف می‌کند.

جستجوی امنیت از درگیری یا ظلم و جستجوی زندگی بهتر برای خود و خانواده تان امری طبیعی است.

اما تا زمانی که ما مسیرهای بی عارضه، ایمن و قانونی برای ورود به اتحادیه اروپا نداشته باشیم، مردم چاره ای جز سوار شدن بر قایق ها، سپردن جان خود به دست قاچاقچیان و آغاز یکی از خطرناک ترین سفرهای جهان نخواهند داشت.

مردم حق پناهندگی دارند. این مسئله حقوق اولیه و کرامت انسانی است.

زمان آن فرا رسیده است که رهبران اتحادیه اروپا بازی‌های سیاسی را به قیمت جان‌های بی‌شمار متوقف کنند و اقدام کنند: یک سیاست مهاجرتی انسانی اتحادیه اروپا که مسیرهای امن و قانونی را تضمین می‌کند تا مردم بتوانند با عزت و بدون به خطر انداختن جان خود به اروپا بیایند.

ما نمی توانیم اجازه دهیم بشریت غرق شود.

کورنلیا ارنست (Die Linke، آلمان) و پیترو بارتولو (Partido Democratico، ایتالیا) اعضای پارلمان اروپا (پارلمان اروپا) هستند. هر دو به عنوان اعضای کمیته آزادی های مدنی، عدالت و امور داخلی (LIBE) خدمت می کنند.

در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …