متحد اسکات موریسون بدون اطلاع وزیر برای اداره امور داخلی منصوب شد | ائتلاف

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بن مورتون، دستیار سابق وزیر اسکات موریسون، در مارس 2021 به مدیریت وزارت امور داخله منصوب شد، در اقدامی که در آن زمان در لیست رسمی وزارتخانه ها یا مراسم سوگند افشا نشد.

انتصاب مورتون که قبلا ناشناخته بود توسط فرماندار کل دیوید هرلی برای اداره امور داخلی در اسناد منتشر شده در این هفته به تفصیل آمده است. تحت قوانین آزادی اطلاعات آبان نیوز می‌داند که این ترتیبی بود که کارن اندروز، وزیر امور داخلی آن زمان، از آن اطلاع نداشت.

انتصاب مورتون دو ماه قبل از تصمیم بحث برانگیز موریسون مبنی بر انتصاب خود به عنوان مدیریت پورتفولیوی امور داخلی، در میان چهار انتصاب نامعلوم دیگر صورت گرفت.

اسناد جدید منتشر شده نشان می دهد که پیتر راش، دستیار وزیر در وزارت نخست وزیر و کابینه، در 11 مارس 2021 به منشی رسمی هارلی، پل سینگر، نامه نوشت.

راش با اشاره به یک کارگروه بین‌المللی جذب استعداد تحت طرح JobMaker دولت سابق نوشت: «نخست‌وزیر از مورتون معاون وزیر خواسته است تا بر کارگروه استعدادهای جهانی مستقر در وزارت امور داخلی نظارت کند.

این مستلزم این است که آقای مورتون سوگند یاد کند تا وزارت امور داخلی را اداره کند.»

خواننده روز بعد پاسخ داد: “خوب خواهد شد”.

موریسون در نامه‌ای به هرلی در 30 مارس نوشت که به مورتون و یکی دیگر از اعضای دولت، که نامش از اسناد حذف شده است، توصیه می‌کند که «هر کدام یک بخش اضافی را اداره کنند».

آقای مورتون، از آنجایی که این تغییرات فقط جنبه اداری دارند [and the redacted MP] موریسون نوشت، در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد.

این اسناد شامل سندی است که توسط هرلی و موریسون امضا شده است که در آن آمده است: “من دیوید جان هرلی… بدین وسیله بن مورتون، یکی از اعضای اجرایی فدرال را برای اداره وزارت امور داخلی منصوب می کنم.”

در یادداشتی کوتاه به موریسون، دپارتمان او گفت که اسنادی را تهیه کرده است تا مورتون را قادر سازد «گروه کاری جهانی کسب و کار و جذب استعدادها را در وزارت امور داخلی اداره کند، که قبلاً در 9 مارس 2021 با آن موافقت کرده بودید».

مشخص است که مورتون به دلیل مسئولیت او در دستور کار مقررات زدایی دولت که در سخنرانی های عمومی در مورد آن صحبت می کرد، به گروه ضربت منصوب شد. آبان نیوز همچنین می‌داند که او گزارشات وزارتخانه‌ای را دریافت نکرده و در امور داخلی تصمیمات وزارتی اتخاذ نکرده است.

در یادداشت، دپارتمان موریسون به او توصیه کرد که به هرلی توصیه کند که مورتون و دیگر عضو ویرایش شده نیازی به سوگند رسمی ندارند، زیرا عناوین آنها «در نتیجه تغییرات جزئی اداری در مسئولیت‌هایشان» تغییر نمی‌کند. نشان می دهد.

اندروز در 30 مارس 2021 به عنوان وزیر امور داخلی منصوب شد – دقیقاً در همان روزی که مورتون نیز برای اداره آن وزارتخانه منصوب شد.

آبان نیوز استرالیا می داند که اندروز از انتصاب مورتون به امور داخلی آگاه نبوده است. انتصاب مورتون در فهرست بازنگری شده وزارتخانه دولت که در 30 مارس 2021 منتشر شد، فهرست نشده بود.

مورتون از اظهار نظر خودداری کرد.

پیتر داتون، رهبر مخالفان، تا 30 مارس 2021 وزیر امور داخلی بود.

سخنگوی موریسون این اقدام را با اشاره به تفاوت بین سوگند خوردن برای اداره یک بخش و سوگند به عنوان وزیر توضیح داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سخنگوی موریسون گفت: «وزرا اغلب سوگند یاد می‌کنند که بخش‌ها را برای انجام مسئولیت‌های خود اداره کنند.

«گروه ویژه استعدادهای درخشان با کل مسائل دولتی سروکار داشت و برای اجرای مؤثر این وظیفه، آقای مورتون باید مسئولیت‌های مربوط به بخش امور داخلی را اداره می‌کرد.

«بین سوگند خوردن برای اداره وزارت و سوگند خوردن برای تصدی پست وزیر در یک بخش تفاوت وجود دارد. اینها چیزهای یکسان نیستند.”

بر اساس بیانیه مطبوعاتی که در مارس 2020 توسط آلن تاج، وزیر موقت مهاجرت و شهروندی صادر شد، کارگروه جهانی کسب و کار و جذب استعدادها به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی با افزایش تلاش‌های ما برای جذب ارزش‌های جهانی ایجاد شد. کسب و کار و استعداد استثنایی».

تاج نوشت: «کسب و کارهای بین‌المللی به استرالیا جذب خواهند شد و استعدادهای استثنایی تشویق خواهند شد تا استرالیا را تحت یک ابتکار جدید برای حمایت از بهبودی پس از کووید و تقویت مشاغل محلی به عنوان بخشی از طرح دولت برای شغل‌ساز به خانه دعوت کنند.»

به نظر نمی رسد مورتون بیانیه های مطبوعاتی یا بیانیه های عمومی در مورد سرپرستی خود در گروه ضربت صادر کرده باشد.

اسناد FOI در این هفته به دنبال درخواست آزادی اطلاعات – توسط افراد ناشناس – به وزارت برای اسناد مربوط به انتصاب مورتون در سایر پورتفولیوها به وزارت نخست وزیر و وب سایت کابینه ارسال شد.

مورتون، مدیر سابق حزب لیبرال استرالیای غربی، از اکتبر 2021 تا زمان شکست انتخاباتی خود در مه 2022 به عنوان وزیر خدمات عمومی و وزیر ویژه دولت خدمت کرد. در زمان انتصاب او به عنوان اداره امور داخلی، او همچنین دستیار بود. وزیر نخست وزیر و کابینه و یکی از نزدیک ترین متحدان موریسون.

موریسون در نوامبر 2022 پس از اینکه فاش شد او مخفیانه خود را برای اداره بخش‌های بهداشت، دارایی، خزانه‌داری، صنعت و امور داخلی بین سال‌های 2020 تا 2021 منصوب کرده است. اندروز که در آن زمان وزیر امور داخلی بود، موریسون خود را به این سمت منصوب کرد. آن پورتفولیو، از او خواست تا از پارلمان استعفا دهد.

ویرجینیا بل، قاضی دادگاه عالی سابق، پس از تحقیقی در مورد وزارتخانه‌های متعدد موریسون، توصیه کرد که همه انتصاب‌های آتی، از جمله توسط دپارتمان نخست‌وزیر، در روزنامه‌های دولتی و هر بخش به صورت عمومی منتشر شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …