دانشمندان می گویند که فصل آلرژی در ایالات متحده به دلیل افزایش دمای جهانی زودتر شروع می شود | آلرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از آنجایی که دمای کره زمین در سال های اخیر به دلیل تغییرات آب و هوایی افزایش یافته است، فصل آلرژی در ایالات متحده زودتر شروع می شود و میزان گرده در چنین دوره هایی افزایش یافته است که منجر به بدتر شدن علائم آلرژی و آسم برای برخی – و در مجموع علائم جدید برای برخی دیگر می شود. به گفته دانشمندان

به گفته متخصصان آلرژی، پیش‌بینی می‌شود با ادامه افزایش میانگین دما، این روند افزایش یابد، اما اگر انسان بتواند انتشار کربن را کاهش دهد، می‌تواند معکوس شود.

دکتر جان کاستا، مدیر پزشکی گفت: شدت علائم افزایش یافته است، به این معنی که آنچه قبلاً به یک قرص که به طور پراکنده استفاده می شد پاسخ می داد، اکنون کاملاً به یک قرص آلرژی نیاز دارد، اما ممکن است یک اسپری استروئیدی ضد التهابی نیز وجود داشته باشد. بخش آلرژی و ایمونولوژی بالینی در بیمارستان بریگام و زنان در بوستون.

بر اساس مطالعه ای در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، در سراسر آمریکای شمالی، طول فصل گرده 20 روز و غلظت گرده 21 درصد بین سال های 1990 تا 2018 افزایش یافت.

این مطالعه بیان می کند که این تا حد زیادی به دلیل گرمایش جهانی است.

کاستا توضیح داد: “شما حجم بیشتری از مواد گیاهی دریافت می کنید زیرا شرایط رطوبت و گرما برای رشد بیشتر گیاه مساعد است و رشد بیشتر گیاه به این معنی است که گرده بیشتری خواهیم داشت.”

ویلیام اندرگ، مدیر مرکز علوم و سیاست آب و هوای ویلکس در دانشگاه یوتا و نویسنده این مقاله گفت: برخی از بزرگترین تغییرات اخیر در سطح گرده در ایالات متحده در جنوب شرقی و تگزاس و از طریق برخی از مناطق غرب میانه رخ داده است. مطالعه آکادمی ملی

«آن مناطق هستند [where] بهار به طور گسترده ای در حال گرم شدن است… اما چیزهای زیادی نیز وجود دارد که ما به طور کامل نمی دانیم که چرا به ویژه آن مناطق شاهد بزرگترین روندها هستند.

به گفته اندرگ، یک فرضیه این است که به دلیل گونه های گیاهی محلی است.

در ماساچوست، کاستا همچنین شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد بیمارانی است که می‌بیند. او گفت که لیست انتظار او حدود یک ماه بود. اکنون اولین قرار در دسترس او در ماه اوت است.

جف بورکت، 69 ساله ساکن سنت لوئیس، در کودکی به آسم وحشتناکی مبتلا بود. او به دلیل این بیماری بیشتر کلاس دوم را از دست داد.

او اکنون مشکلات کمتری با آن دارد، اما در اواسط 50 سالگی، ناگهان علائم آلرژی شدید بهاری، مانند آبریزش بینی، عطسه و خارش و آبریزش چشم در او شروع شد. با یک هفته شروع شد. او گفت که اکنون آنها حدود شش هفته دوام می آورند.

در حالی که یک اسپری آلرژی، فلوناز، به کنترل بیشتر علائم کمک کرده است، او نتوانسته چیزی را پیدا کند که چشم هایش را تسکین دهد.

زمانی در بهار است که همه برای دور شدن از زمستان هیجان‌زده هستند و روزهای آفتابی و روزهای طولانی‌تری داریم و برای من این فصل به کمترین علاقه من تبدیل می‌شود زیرا نمی‌توانم بیرون بروم و از آن لذت ببرم. بورکت، مدیر بازنشسته ای که اکنون به عنوان مشاور آموزش کار می کند، گفت.

کاستا گفت که برای کاهش علائم ضروری است که افراد به جای منتظر ماندن برای تشدید علائم، روزانه یک دارو مصرف کنند.

آلرژی فقط خارش چشم یا آبریزش بینی نیست. این التهاب راه هوایی فوقانی است. هنگامی که چیزی ملتهب شد، کار بسیار بیشتری برای آرام کردن آن است.»

خوشبختانه، کاستا گفت، اکنون چندین قطره چشمی موثر برای آلرژی بدون نسخه مانند کتوتیفن و اولوپاتادین وجود دارد که قبلا فقط از طریق نسخه در دسترس بودند.

اندرگ گفت: برای مقابله با بدتر شدن فصل آلرژی، ایالات متحده همچنین به ایستگاه های بیشتری برای اندازه گیری میزان گرده نیاز دارد. او گفت در حالی که هزاران ایستگاه وجود دارد که سطوح ازن و آلاینده هوا را اندازه گیری می کنند، برخی از ایالت ها فقط یک ایستگاه گرده افشانی دارند یا هیچ ایستگاهی ندارند.

به این دلیل که بودجه کافی برای ایستگاه ها وجود ندارد و اندازه گیری گرده ها دشوارتر است.

اندرگ گفت: «واقعاً نیاز فوری به داده های بهتر برای گرده وجود دارد. این به درک اینکه چه گیاهی “گونه در حال تغییر است و چه کسی با بد شدن فصل گرده ها در بیمارستان بستری می شود” کمک می کند.

او گفت که این داده ها همچنین می تواند به سیستم های هشدار زودهنگام کمک کند تا مردم بتوانند بهتر از شعله ور شدن آلرژی خود پیش بینی کنند.

در مورد آنچه در آینده برای آلرژی در انتظار است، آندرگ با گزارش‌هایی که بدترین سناریو برای تغییرات آب و هوایی را بعید می‌دانند، تشویق می‌کند.

اندرگ گفت: “با برنامه ریزی برای پنج، 10، 15 سال آینده، باید انتظار داشته باشیم که فصل گرده ها بدتر شود.”

اما او خوش بین است که جامعه به پیشرفت در کاهش انتشار کربن و توقف این روند ادامه خواهد داد.

برای بورکت، علائم آلرژی او به جایی رسیده است که او و همسرش برای فرار از گرده، سفری را در ماه آوریل به سواحل کارولینای شمالی برنامه ریزی کردند.

«این یک زمان کوتاه از سال است، و این چیزی نیست که من را زمین گیر کند تا نتوانم کارها را انجام دهم. بورکت که در حال آماده شدن برای بازنشستگی است، گفت: این فقط من را از حضور در بیرون باز می دارد.

اگر پرواز گرده‌ها کارساز باشد، او گفت: «سال آینده به دنبال افزایش زمان دوری خواهم بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …