پرداخت هزینه بنزین در پمپ می تواند شما را در وضعیت قرمز فرو برد | موتور سواری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در پمپ بنزین Sainsbury تصمیم گرفتم از پمپ پول پرداخت کنم. طبق معمول، قبل از اینکه کارت را پر کنم، 100 پوند از کارت من شارژ شد. صورت حساب واقعی به 18.37 پوند رسید. یک هفته بعد، 100 پوند هنوز بازپرداخت نشده است. من به پول نیاز دارم تا برای مراسم خاکسپاری این ماه بپردازم و نیازی به این بار اضافی ندارم.
اس جی، دورسلی، گلاسترشایر

بسیاری از مردم نمی‌دانند – و چرا باید با توجه به اینکه هیچ هشدار برجسته‌ای در محوطه‌های جلویی وجود ندارد – نمی‌دانند که از سال 2021، طرح جدیدی در بریتانیا برای رانندگانی که هزینه بنزین را در پمپ می‌پردازند معرفی شده است.

تا 120 پوند در کارت بدهی یا اعتباری آنها “از پیش مجاز” است تا اطمینان حاصل شود که می توانند هزینه سوخت خود را بپردازند، حتی اگر این هزینه فقط یک اجاره باشد. “پیش مجاز” به این معنی است که پول محصور شده است و تا زمانی که تراکنش کامل نشده است برای خرج کردن در دسترس نیست. قبل از سال 2021، معمولاً فقط یک پوند سپرده گرفته می شد.

برای مشتریان سخت پسند، حتی چند ساعت بدون 100 پوند می تواند آنها را در اضافه برداشت فرو برد. اما استاندارد صنعت برای انتشار
مبالغ “از پیش مجاز”، به طرز نگران کننده ای، هفت روز است. Sainsbury’s می گوید آنها باید فوراً بازگردانده شوند، اما در صورت تاخیر، مشتریان باید آن را با بانک خود تحویل دهند.

به گفته بارکلیز، خرده فروشان برای جلوگیری از کلاهبرداری کارت، خواستار این تغییر شدند، در حالی که سازمان تجاری UK Finance می گوید این اقدام ابتکاری خرده فروشان و صنعت پرداخت برای بهبود خدمات به مشتریان بوده است.

UK Finance توضیح می‌دهد که، تحت سیستم قدیمی، مشتریان ناخواسته در معرض خطر قرار می‌گرفتند زیرا هزینه سوخت اغلب چند روز پس از واریز 1 پوند دریافت می‌شد.

طبق سیستم جدید، قرار است پرداخت‌ها در عرض چند دقیقه انجام شود. بارکلیز به من می‌گوید که Sainsbury’s تراکنش شما را تا روز بعد پردازش نکرده است، که باعث تاخیر شد، اما می‌گوید روزی که با من تماس گرفتید در استاندارد هفت روزه (با یک سبیل) بازپرداخت شده‌اید.

پرداخت در پمپ باعث صرفه جویی در صف می شود، اما رانندگان سخت کار بهتر است برای جلوگیری از کمبود موقت پول را در کیوسک پرداخت کنند.

ایمیل your.problems@observer.co.uk. آدرس و شماره تلفن را وارد کنید. ارسال و انتشار تابع شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …