“بدترین معامله” در تاریخ و انزجار آلبانیایی: به یاد ماندنی ترین تماس های پل کیتینگ در باشگاه مطبوعاتی | Aukus

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پل کیتینگ، نخست‌وزیر سابق حزب کارگر روز چهارشنبه در باشگاه ملی مطبوعات، یک جلسه هیجان‌انگیز و پرخاشگر داشت.

ما خاطره انگیزترین لحظات حمله او به قرارداد Aukus را همراه با توهینی که او به رسانه ها و سمت خودش از سیاست کرد را برای شما آورده ایم.

1. “بدترین معامله” در تاریخ

در بیانیه کتبی روز چهارشنبه، پل کیتینگ با توصیف طرح 368 میلیارد دلاری زیردریایی هسته ای Aukus به عنوان “بدترین تصمیم بین المللی” توسط یک دولت کارگر از زمانی که بیلی هیوز تلاش کرد سربازی اجباری را معرفی کند، صحبت کرد.

در گفتگو در باشگاه ملی مطبوعات، قرارداد Aukus حتی به “بدترین معامله در تمام تاریخ” کاهش یافته بود.

او استدلال کرد که استرالیا با 360 میلیارد دلار هشت زیردریایی هسته ای دریافت می کند در حالی که می تواند 40 تا 50 زیردریایی جایگزین کلاس کالینز “به همان قیمت” خریداری کند.

2. بریتانیا “به دنبال مکنده ها می گردد”

کیتینگ استرالیا را به خاطر همسویی خود با بریتانیا مورد تمسخر قرار داد و با انتقادات آشنا از اربابان استعماری که در سال 1968 پس از «کاپیتولاسیون سنگاپور» در سال 1942 به استرالیا می‌گفتند «همه خودت هستید» در سیاست شرق سوئز آنها را مورد تمسخر قرار داد.

کیتینگ با عطف به دوران مدرن گفت: «پس از مشکل بزرگ برگزیت، پس از آن احمق، [Boris] جانسون، جایگاه خود را در اروپا ویران کرد… آنها «بریتانیای جهانی» را کنار هم می گذارند».

“بنابراین آنها به دنبال مکنده ها هستند.”

ما برمی گردیم… ریشی سوناک، به خاطر خدا، ریشی سوناک، برای اینکه استرالیا امنیت ما را در آسیا پیدا کند. یعنی چقدر رقت انگیز است؟»

3. زیردریایی های هسته ای «خروپف نمی کنند»

کیتینگ وزیر دفاع، ریچارد مارلز، و رئیس نیروی دریایی استرالیا را در تلاش برای متقاعد کردن او در مورد مزایای زیردریایی‌های هسته‌ای توصیف کرد، زیرا برخلاف زیردریایی‌های معمولی، آنها «نیازی ندارند هر شب برای دریافت اکسیژن خرخر کنند». .

گفتم، دریاسالار، لطفا فکر نکنید که من احمق هستم. فقط اگر با قدرت کامل پیش می روید باید خرخر را بلند کنید. اگر فقط در حال گشت و گذار هستید، هر چهار روز یا بیشتر خروپف خود را بلند می کنید.»

کیتینگ اعتراف کرد که «ممکن است کار کردن با زیردریایی‌های متعارف خطرناک‌تر از 40 سال پیش باشد»، اما استدلال کرد: «اگر 15 مورد از این زیردریایی‌ها را در دریا دارید، سقوط یکی از آنها چه اهمیتی دارد».

اما اگر یکی از سه زیردریایی هسته ای را ناک اوت کنید، واقعاً مهم است! اما آنها خرخر نمی کنند. اما به دلیل حجیم بودن پیدا خواهند شد.»

4. آلبانیایی کیتینگ را نادیده می گیرد

کیتینگ از آنتونی آلبانیز به ویژه به دلیل تصمیم در سپتامبر 2021 برای ارائه حمایت غیرقابل صلاحیت از طرح اسکات موریسون برای کنار گذاشتن زیردریایی های فرانسوی به نفع طرح زیردریایی هسته ای Aukus انتقاد کرد.

کیتینگ در بیانیه‌ای کتبی پیش از سخنرانی گفت: «نخست‌وزیر فکر می‌کرد که یک تغییر عظیم از این نوع مستحق تحلیلی کمتر از بیست و چهار ساعت است.

او در گذشته آلبانیز را به دلیل «پاسخگویی به تماس‌ها، پیامک‌ها و ایمیل‌ها» تحسین کرد – اگرچه به نظر می‌رسد شانس او ​​پس از ارسال «مقاله طولانی» درباره حاکمیت به نخست‌وزیر در 2 فوریه تمام شده است. “من هیچ پاسخی به این مکاتبات دریافت نکردم.”

کیتینگ همچنین در 21 فوریه با کارکنان آلبانیز صحبت کرد و از او برای بحث در مورد Aukus دعوت کرد. واقعیت این است که او تمایلی به شنیدن پیام یا گفتگو نداشت.»

5. مارلز و وونگ “به طور جدی غیرعاقلانه”

کیتینگ از وزرای دفاع و امور خارجه، مارلز و پنی وانگ، انتقاد کرد و آنها را “به شدت نابخردان” خواند.

وونگ «پنج سال گذراند [in opposition] کیتینگ در بیانیه گفت: خش خش یک برگ نیست» و با Aukus مصمم شد تا از یک «انتخابات خاکی» جلوگیری کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او این را با این استدلال تکمیل کرد که وونگ تصمیم گرفته بود «هیچ فرصتی برای حزب لیبرال برای حمله به سیاست استراتژیک وجود نداشته باشد» – با جولی بیشاپ و لیبرال‌ها کنار آمد و تصمیم گرفت «کوچکترین استراتژی هدف کوچک» را اجرا کند.

او گفت: «مارلز، اگرچه با نیت خوب، کاملاً اسیر ایده آمریکا شده بود، نمی‌توانست صبر کند تا به این انبوه بپیوندد».

6. کیتینگ با SMH و Age شخصی می شود

کیتینگ، پیتر هارچر، ستون نویس Sydney Morning Herald را به دلیل اجرای «حمله به من در مورد نماینده بودن یا بیان دیدگاه های جمهوری خلق چین» (که کیتینگ آن را رد کرد) یک «روان پریش» نامید.

کیتینگ همچنین هارتچر را “قطره اسید قدیمی” و “صدای استنتوریست عالی” نامید، اما پیشنهاد کرد که او فاقد “ذهن استنتوریست” است.

سپس نوبت به متیو نات، خبرنگار امور خارجه و امنیت ملی رسید که کیتینگ او را به دلیل درخواست از او برای انتقاد از چین به خاطر رفتارش با اویغورها و هنگ کنگ مورد سرزنش قرار داد.

کیتینگ گفت: «بعد از چیزی که هفته گذشته در آن ارائه تکان دهنده با هارچر نوشتید… باید سرتان را از شرم آویزان کنید.

«از شما متعجبم که حتی صراحتاً این قدر را دارید که در جمع بایستید و چنین سؤالی بپرسید. شما باید کار درست را انجام دهید و خودتان را از روزنامه نگاری استرالیا بیرون بکشید.»

نات پاسخ داد: “برای ثبت، آقای کیتینگ، ما به روزنامه نگاری خود بسیار افتخار می کنیم و فکر می کنیم که این کار سهم مهمی در بحث ملی داشته است” قبل از اینکه برای پاسخ به سین کیانگ و اویغورها فشار بیاوریم.

7. کیتینگ نگرانی های حقوق بشر را به حداقل می رساند

کیتینگ نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر در مورد چین را با این استدلال که «در مورد ماهیت توهین چین به اویغورها» وجود دارد، با اشاره به تخلفات مستندی که سازمان ملل گفته است احتمالاً «جنایت علیه بشریت» است، کنار گذاشته شد.

کیتینگ یک سوال بعدی را با این استدلال که “[Indian prime minister Narendra] مودی، همان مشکلاتی را دارد که چینی‌ها دارند» اما رسانه‌ها «نرم‌کننده‌ای روی هند» هستند.

«اگر چینی‌ها بگویند، در مورد مرگ افراد بومی در زندان در زندان شما چه می‌شود؟ آیا این یک امتیاز معتبر برای آنها نیست؟»

8. فرانسه قرارداد جدیدی ارائه کرد

کیتینگ فاش کرد که فرانسه که قرارداد زیردریایی‌های کلاس Attack معمولی را به نفع Aukus از دست داده بود، پیشنهاد “توافق جدیدی” برای “جدیدترین زیردریایی‌های هسته‌ای فرانسوی” داده است.

او گفت که اینها فقط به «اورانیوم غنی شده 5 درصدی نیاز دارند، نه 95 درصدی درجه تسلیحات» و با «تاریخ تحویل قطعی» سال 2034 با «قیمت های ثابت» عرضه می شوند. کیتینگ ادعا کرد که فرانسوی ها “هیچ پاسخی” دریافت نکردند.

برای اظهار نظر با دولت فرانسه و مارل تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …