بریتانیا حاضر نیست بگوید آیا گزارش‌های مربوط به تلفات حملات پهپادی سوریه را بررسی کرده است یا خیر هواپیماهای بدون سرنشین (نظامی)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دفاع بریتانیا از گفتن اینکه آیا تحقیقاتی درباره گزارش‌های تلفات غیرنظامیان پس از حمله پهپادی RAF علیه یک هدف تروریستی در شمال سوریه در دسامبر گذشته انجام داده است یا خیر، خودداری می‌کند.

بن والاس، وزیر دفاع، روز دوشنبه به نمایندگان پارلمان گفت که از پهپاد ریپر برای حمله به «داعش پیشرو» استفاده شده است. [Islamic State] عضو در الباب، شمال سوریه» در 20 دسامبر، آخرین حمله در سیاست بحث برانگیز تلاش برای کشتار هدفمند.

هدف، ابو یاسر الیمنی بود که گمان می‌رود یکی از رهبران داعش باشد، اما گزارش شده است که دو یا احتمالاً چند غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند، در حمله‌ای که پرسش‌های بیشتری را در مورد خسارات جانبی حملات RAF در سوریه و عراق ایجاد می‌کند.

اگرچه RAF بیش از 4300 موشک در جنگ هوایی علیه داعش در سوریه و عراق به بیش از 5500 ماموریت جنگی از زمان آغاز عملیات خود در اوت 2014 شلیک کرده است، اما تنها یک مورد تلفات غیرنظامیان را تایید کرده است.

در مقابل، ائتلاف حل و فصل ذاتی به رهبری ایالات متحده می‌گوید که در جنگی که جنگ‌های زمینی عمدتاً توسط کردهای سوریه انجام شده است، 1437 غیرنظامی در بیش از 35000 حمله هوایی «ناخواسته کشته شده‌اند».

صحنه هایی از واکنش تیم های ما به حمله موشکی انجام شده توسط یک پهپاد ناشناس، هدف قرار دادن خانه ای در شهر الباب در شرق #حلب، امروز سه شنبه 30 آذر. pic.twitter.com/rPHLP4iuyL

– کلاه های سفید (@SyriaCivilDef) 20 دسامبر 2022

حمله RAF دسامبر گذشته ضربه و یک ساختمان را به طور کامل ویران کرد بر اساس گزارش‌های سوری، در ساعت 13:00 در مرکز الباب، شهری در 23 مایلی شمال شرق حلب، که نشان می‌دهد قطعات موشک‌های ساخت غرب در آن وجود دارد.

والاس به نمایندگان مجلس گفت که فعالیت هدف “مرتبط با سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی” است و خدمه پهپاد قبل از پرتاب دو موشک 100 پوندی هلفایر که هر کدام حدود 115000 دلار (95000 پوند) هزینه دارند، “خطر احتمالی برای غیرنظامیان را به حداقل رسانده اند”.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که مشخص نیست یمنی‌ها در این حمله کشته یا زخمی شده‌اند. او در میان “محرمانه بودن سرنوشت خود” به بیمارستان منتقل شد.

این گروه همچنین گزارش داد که حداقل دو غیرنظامی زخمی شده‌اند که توسط یک ایستگاه تلویزیونی سوریه به طور جداگانه در پرونده‌ای که توسط گروه نظارتی Airwars تهیه شده است، به عنوان یک زن و یک کودک توصیف شده است. گفته می‌شود که هر دوی آنها به صورت خفیف زخمی شده‌اند، در حالی که رسانه‌های دیگر گفته‌اند که ممکن است فرد سومی نیز مجروح شده باشد.

در پرتو رسانه‌های سوری، یک سازمان غیردولتی به نام جنگ‌های بدون سرنشین از وزارت دفاع پرسید که آیا تحقیقاتی درباره گزارش‌های محلی تلفات غیرنظامیان انجام داده است و آیا تحقیقات رسمی بریتانیا ادامه دارد یا خیر.

در پاسخی کتبی، وزارت بریتانیا با استناد به امنیت ملی و سایر معافیت‌های مربوط به دفاع و روابط بین‌الملل، از پاسخ دادن خودداری کرد، که باعث شد جنگ‌های بدون سرنشین درخواستی را به این وزارتخانه ارائه کند. نتیجه در انتظار است.

کریس کول، بنیانگذار جنگ های بدون سرنشین، در پاسخ به این سوال که آیا کمپین بمباران مستمر بریتانیا در عراق و سوریه به یک “جنگ همیشگی” تبدیل می شود، گفت که در حالی که داعش همچنان “یک تهدید جدی تروریستی” در دو کشور باقی مانده است، اما “به دور از وضوح” است. که رهبران آن “یک تهدید برای بریتانیا هستند یا باید در معرض نیروی نظامی بریتانیا باشند”.

او افزود که افشای والاس در مورد حمله هواپیمای بدون سرنشین RAF در دسامبر گذشته، سوالات بیشتری را نسبت به پاسخ ایجاد کرد. وی گفت: «امتناع از افشای اینکه آیا بریتانیا در حال انجام تحقیقات در مورد گزارش‌های مربوط به تلفات غیرنظامیان ناشی از کشتار هدف‌گیری هواپیماهای بدون سرنشین است یا خیر، غیرقابل قبول است.»

تجدید نظر روز دوشنبه در بازنگری یکپارچه دفاع و سیاست خارجی تنها تعداد انگشت شماری از تروریسم را در سندی که عمدتاً بر تهدیدهای روسیه و نگرانی های مطرح شده از سوی چین تمرکز دارد، می کند. اما می گوید “تهدید خاورمیانه پایدار است”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …