با وجود افزایش نرخ بهره، صاحبان خانه در بریتانیا هنوز وضعیت بهتری نسبت به اجاره دهندگان دارند | بازار مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق تحقیقات جدید هلیفاکس، صاحبان خانه در بریتانیا سالانه تقریباً 500 پوند بهتر از اجاره‌نشینان هستند.

وام دهنده گفت: متوسط ​​هزینه ماهانه داشتن یک خانه سه تخته برای خریدارانی که برای اولین بار خریداری می کنند اکنون 971 پوند است که 42 پوند کمتر از هزینه متوسط ​​اجاره یک ملک معادل است. مستاجرها به طور متوسط ​​1013 پوند در هر ماه پرداخت می کنند – 4٪ بیشتر.

این معادل تقریباً 500 پوند در سال پس انداز برای مالکان است. با این حال، از سال 2016، زمانی که صاحبان خانه سالانه 1567 پوند پس انداز می کردند، این شکاف کاهش یافته است.

کیم کینرد، مدیر وام مسکن هالیفاکس گفت: «آخرین تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که تبدیل شدن به یک خانه می تواند پس انداز قابل توجهی را برای مردم به همراه داشته باشد.

«در حالی که کاهش پیش‌بینی‌شده قیمت مسکن در سال جاری خبر خوشایند کسانی خواهد بود که به دنبال خرید اولین خانه خود هستند، اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که سوار شدن بر نردبان ملک گران است – مشکلی که با بالا بودن اجاره‌بها تشدید می‌شود و تأثیر می‌گذارد. توانایی پس انداز.»

این تفاوت بیشتر در لندن مشهود است، جایی که صاحبان خانه سالانه نزدیک به 3000 پوند کمتر از کسانی که خانه های مشابه اجاره می کنند، پرداخت می کنند. از نظر درصدی، بزرگترین شکاف در اسکاتلند است، جایی که اجاره‌دهندگان به طور متوسط ​​918 پوند در ماه در مقایسه با 727 پوند برای صاحبان خانه پرداخت می‌کنند که 21 درصد صرفه‌جویی برای کسانی که در نردبان ملک هستند.

شرق انگلستان تنها منطقه ای است که اجاره آن ارزان تر است. مالکان خانه در آنجا به طور متوسط ​​ماهیانه 90 پوند بیشتر از کسانی که اجاره می کنند پرداخت می کنند.

در حالی که قیمت مسکن در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، اجاره بها افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود که به دلیل رشد تقاضای مستاجران و کمبود املاک اجاره‌ای، همچنان در حال افزایش باشد. بسیاری از مالکان کوچکتر به دلیل افزایش هزینه های وام مسکن و تغییرات مالیاتی در حال فروش هستند.

تام بیل، رئیس تحقیقات مسکونی بریتانیا در آژانس‌های املاک نایت فرانک، می‌گوید: «با ناامیدی مستاجرین، احتمالاً امسال به دلیل انعطاف‌پذیری بازار فروش، اجاره‌بها برای مدت طولانی‌تری بالاتر باقی می‌ماند، که به معنای برآورده شدن قیمت‌های درخواستی بیشتر است. و صاحبان کمتری صاحب خانه می شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

“علاوه بر آن، مالکان هنوز هم به دلیل تغییرات مالیاتی در سال های اخیر و چشم انداز بیشتر در آینده از این بخش خارج می شوند. سیاست‌هایی که مالکان را جذب می‌کنند و بر این اصل بنا شده‌اند که عرضه بیشتر به معنای کاهش اجاره‌بها است تا حدودی درد مستاجران را کاهش می‌دهد.»

آخرین داده‌های خریدار برای اولین بار از هالیفاکس نشان می‌دهد که از نظر نقدی، سپرده‌هایی که در شمال شرق جمع‌آوری می‌شوند کمترین میزان را در بریتانیا با 32920 پوند است که حدود 19 درصد میانگین قیمت ملک در این منطقه است.

خارج از لندن – جایی که کسانی که خانه اول می خرند به طور متوسط ​​188663 پوند سپرده جمع آوری می کنند – املاک در جنوب شرقی و شرق انگلستان نیز به سپرده های سنگین از صاحبان خانه جدید به ترتیب 97,320 پوند و 87,157 پوند نیاز دارند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …