کریس مورفی: جمهوری‌خواهان درباره کودکان یا خشونت‌های اسلحه حرفی نمی‌زنند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سناتور دموکرات آمریکایی که در خط مقدم تلاش برای تصویب اقدامات جدید کنترل اسلحه قرار دارد، گفته است که جمهوری خواهان درباره کودکان یا خشونت با اسلحه “حس نمی زنند”.

کریس مورفی از کانکتیکات – که از زمان تیراندازی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در سال 2012 که منجر به کشته شدن 26 نفر در ایالتش شد که 20 نفر از آنها کودک بودند، نیروی پیشرو در تلاش‌های دموکرات‌ها برای کنترل اسلحه بوده است – این اظهار نظر را در مصاحبه‌ای گسترده با Salon بیان کرد که در تاریخ منتشر شد. سهشنبه.

مورفی در این مصاحبه گفت که برای جمهوری خواهان غیرقابل توضیح است که ادعا کنند به سلامت کودکان اهمیت می دهند در حالی که تلاش ها برای محافظت از آنها در برابر خشونت اسلحه را خنثی می کنند، از جمله با مسدود کردن قانونی که فروش سلاح های تهاجمی را محدود می کند.

مورفی گفت: «این فراتر از من است که چرا جمهوری‌خواهانی که ادعا می‌کنند به سلامت بچه‌های ما اهمیت می‌دهند، بچه‌های ما را که در معرض این نرخ‌های همه‌گیر و فاجعه‌بار خشونت‌های اسلحه قرار می‌گیرند، بد نمی‌دانند.

این سناتور همچنین گفت که افزایش خشونت‌های مسلحانه در ایالات متحده با افزایش تعداد اسلحه‌هایی که «در طول همه‌گیری واقعاً سوپرشارژ شده بودند» تقویت می‌شود.

مورفی افزود: “من واقعاً فکر نمی کنم مردم درک کنند که این مشکل چقدر بزرگ است و چقدر سریع ما را تحت تأثیر قرار داده است.” او ادامه داد، درباره تمام آنچه که حزب جمهوری خواه می توانست بر سر آن توافق کند، “چسب کردن” به کسانی بود که حمله مرگبار 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده را به راه انداختند و همچنین پسر جو بایدن، هانتر را از نظر سیاسی مورد حمله قرار دادند.

اظهارات مورفی در همان روز منتشر شد که رئیس جمهور قصد دارد اعلام کند که به مریک گارلند دادستان کل ایالات متحده دستور می دهد تا با فروشندگان اسلحه که قانون را نقض می کنند، سرکوب کند و همچنین کشور را “در حد بررسی های پیشینه جهانی نزدیک کند.” تا جایی که ممکن است”.

در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران، یک مقام ارشد دولت گفت که قانون دو حزبی ایمنی اسلحه در سال گذشته – فراگیرترین در نوع خود در سه دهه اخیر – “دریچه ای” برای بایدن ایجاد کرد تا دستورات خود را برای گارلند بدون قانون اضافی صادر کند.

این قانون سال گذشته بررسی‌های پیشینه را برای جوان‌ترین خریداران اسلحه گسترش داد و در عین حال بودجه‌ای را برای برنامه‌های مداخله در زمینه سلامت روان و خشونت فراهم کرد.

دولت بایدن معتقد است که این اقدام به معنای فروش کمتر اسلحه بدون بررسی سوابق است.

مورفی در اظهارات خود به Salon گفت تصمیم اخیر دادگاه عالی ایالات متحده – که نشان می دهد قانون اساسی از حق افراد برای حمل اسلحه در ملاء عام برای دفاع از خود محافظت می کند و گفت که هرگونه محدودیت در نگهداری اسلحه باید مطابق با سنت تاریخی کشور باشد. – حاوی زبانی بود که «بسیار هدفمند، بسیار بالینی» طراحی شده بود تا به دادگاه‌های پایین‌تر اجازه دهد «سیاست خود را وارد دادگاه کنند».

مورفی هشدار داد که تصمیم موسوم به بروئن به این نکته اشاره دارد که دادگاه عالی «ممکن است حکم کند که هرگونه ممنوعیت یا هر مقرراتی درباره اسلحه که در زمان تأسیس این کشور وجود نداشته است، خلاف قانون اساسی است» – یک دستورالعمل قضایی که او آن را «کاملاً پوچ» خواند.

او هشدار داد که این “راهی برای بی اعتبار کردن تقریباً همه قوانین اسلحه ما” است.

مورفی گفت: «ما قطعاً به سمت مکانی بسیار خطرناک می رویم، جایی که کنگره و مجالس ایالتی ممکن است از تصویب بسیاری از قوانین اسلحه با عقل سلیم که امروزه از حمایت عمومی گسترده برخوردار هستند، منع شوند. این دادگاه چقدر رادیکال است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …