مخالفت فعالان حیوانات و صنعت تجاری پس از توقف استفاده نایک از چرم کانگورو | نایک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نایک جدیدترین برند جهانی است که استفاده از چرم کانگورو در تولید کفش را متوقف کرده است.

این شرکت پوشاک ورزشی در بیانیه ای اعلام کرد که «در سال 2023 تولید هر محصولی با چرم کانگورو را متوقف خواهد کرد».

این شرکت نسخه جدیدی از کفش فوتبال محبوب خود، Tiempo Legend Elite را با یک ماده مصنوعی جدید معرفی خواهد کرد که “راه حل عملکرد بهتری است و جایگزین استفاده از چرم کانگورو می شود”.

لایحه ای که فروش قطعات کانگورو را ممنوع می کند در ماه ژانویه در ایالت اورگان آمریکا، جایی که مقر نایک در آن قرار دارد، با هدف تولیدکنندگان پوشاک ورزشی ارائه شد.

این لایحه خرید، دریافت، فروش یا مبادله تجاری هر محصولی را که حاوی بخشی از کانگورو مرده باشد جرم محسوب می‌کند. لایحه مشابهی در کانکتیکات ارائه شده است و کالیفرنیا ممنوعیت محصولات مبتنی بر کانگورو را در دهه 1970 وضع کرد.

برند آلمانی پوشاک ورزشی پوما نیز امسال تولید کفش های فوتبال از چرم کانگورو را متوقف کرد. این شرکت ها به مجموعه ای از برندهای لوکس مانند ورساچه و پرادا پیوسته اند که استفاده از پوست کانگورو را ممنوع کرده اند.

فعالان حقوق حیوانات مدتهاست که علیه کشتار تجاری کانگوروها مبارزه کرده اند.

رئیس نایک گفت: «اعلام نایک مبنی بر پایان استفاده از پوست کانگورو برای کفش‌های ورزشی خود یک رویداد لرزه‌ای در حفاظت از حیات وحش است و لرزش در سراسر جهان، به‌ویژه در استرالیا که کشتار تجاری انبوه کانگوروها رخ می‌دهد، احساس خواهد شد». مرکز اقتصاد انسانی، وین پاسل، در بیانیه ای گفت.

میک مک اینتایر، یکی از بنیانگذاران و کارگردان Kangaroos Alive، گفت که نایک و پوما کار درستی انجام می دهند.

آنها می گویند، ما نمی خواهیم بخشی از این کشتار غیرانسانی این نماد بین المللی باشیم.

او گفت که صنعت تجاری کانگورو استرالیا “بی رحمانه و وحشیانه” است.

کانگوروها پرورش داده نمی شوند. کشتار تجاری در نیمه های شب انجام می شود، در میانه ناکجاآباد. تنظیم این صنعت تقریباً غیرممکن است.»

اما برداشت تجاری کانگوروها در استرالیا قانونی است. کشتار حفاظتی این حیوان همچنان ادامه دارد و کارشناسان حفاظت قبلاً هشدار داده بودند که ممنوعیت‌ها می‌تواند نتایج بدتری را برای کانگوروها به دلیل ازدحام جمعیت در پی داشته باشد.

رئیس انجمن صنعت کانگورو استرالیا، ری بوردا، گفت که ممنوعیت نایک به جای دور شدن از کانگورو، حرکتی به سمت جایگزین های مصنوعی است.

او گفت: «این یک روند چرخشی است. ما تولیدکنندگان کفش دیگری داریم که به دلیل مزایای زیست محیطی چرم کانگورو، تقاضای فزاینده ای دارند.

بوردا گفت که صنعت تجاری به طور مسئولانه از طبیعت سرچشمه می گیرد. محصولات کانگورو با یک سوم کربن گاو و گوسفند به عنوان یک گزینه پایدار در نظر گرفته می شوند.

او همچنین با اشاره به طول عمر و زیست تخریب پذیری محصولات کانگورو گفت: «آنها متان کمتری منتشر می کنند، به آب کمتری نیاز دارند، فشار کمتری بر چراگاه وارد می کنند و برای جذب و مهار نیازی به انرژی ندارند».

بوردا گفت که صنعت تجاری برای مدیریت پایدار و انسانی تعداد کانگوروها برای تضمین بقای گونه مورد نیاز است.

او گفت: “از آنجایی که جمعیت کانگوروها در شرایط مختلف در نوسان هستند، آنها برای غذا با یکدیگر و سایر حیوانات رقابت می کنند و بر زمین های کشاورزی استرس وارد می کنند.”

بدون برداشت تجاری، کانگوروها همچنان باید از طریق کشتار دولتی و غیرتجاری در سطوح پایدار نگهداری شوند که در نتیجه به نتایج ضعیف‌تری برای رفاه حیوانات منجر می‌شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …