قانونگذاران آرکانزاس با بنای یادبود ضد سقط جنین در کاپیتول موافقت کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صخره کوچک، کشتی. بنا به لایحه‌ای که قانون‌گذاران روز سه‌شنبه برای فرماندار سارا هاکبی سندرز ارسال کردند، بنای یادبودی که نشان‌دهنده تعداد سقط‌های انجام شده در آرکانزاس قبل از سرنگونی رو در مقابل وید است، در نزدیکی کاپیتول ایالت ساخته می‌شود.

مجلس اکثریت جمهوری خواهان با 60 رای موافق در برابر 19 رای موافق، پیشنهادی را تصویب کرد که اجازه می دهد “بنای یادبودی برای متولد نشده” در محوطه کنگره ایجاد شود. این لایحه که سنا در اوایل ماه جاری تصویب کرد، وزیر امور خارجه را ملزم می کند تا اجازه و ترتیب قرار دادن این بنا را بدهد.

همچنین کمیسیون هنرها و زمینه های کاپیتول را ملزم می کند که بر انتخاب هنرمند و طراحی بنای یادبود با نظرات گروه های ضد سقط جنین نظارت کند.

مری بنتلی، نماینده جمهوری‌خواه، حامی این لایحه، گفت: این قانون به ایالت اجازه می‌دهد تا پول خصوصی برای یادبود جمع‌آوری کند تا «به یاد کودکانی که نتوانستیم از آنها محافظت کنیم و نمی‌توانیم فراموش کنیم».

قانونی که در سال 2019 در آرکانزاس تصویب شد و تقریباً تمام سقط جنین ها را ممنوع می کرد، سال گذشته زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده تصمیم Roe را در سال 1973 لغو کرد، اجرایی شد. ممنوعیت آرکانزاس تنها به سقط جنین اجازه می دهد تا جان مادر را در شرایط اضطراری پزشکی نجات دهد.

قانونگذاران تنسی در سال 2018 قانونی را تصویب کردند که اجازه می دهد بنای تاریخی مشابهی با بودجه خصوصی در محوطه کنگره آن ساخته شود. این بنای تاریخی هنوز نصب نشده است.

پیشنهاد بنای یادبود آرکانزاس با مخالفت برخی از جمهوری خواهان ضد سقط جنین مواجه شد که گفتند این اقدام معکوس خواهد بود و در عوض باید تلاش ها بر نیازهای دیگری مانند کمک به زنان باردار و کودکان خوانده متمرکز شود.

استیو آنگر، نماینده جمهوری خواه، یکی از دو جمهوری خواه که به این اقدام رای منفی دادند، گفت که بنای یادبود پس از حکم سال گذشته “ظاهر و حسی شبیه به فوتبال را دارد”.

آنگر گفت: «یادبودهای عمومی برای جنگ‌های کشورمان که در آن با تهدید خارجی روبرو هستیم، درست و مناسب است. یادبودی برای یک جنگ فرهنگی جاری که در آن به نظر می‌رسد به یکدیگر تیراندازی می‌کنیم، چنین نیست.»

جرمیا مور، نماینده جمهوری خواه، که او نیز به این اقدام رای منفی داد، گفت که این بنای یادبود به منزله “چشم زدن به همه کسانی است که عقاید ما را ندارند.”

مور گفت: «این بنای تاریخی هیچ کاری برای اهداف حامی زندگی انجام نخواهد داد، زیرا ما با هم به جلو می رویم. این تنها به عنوان سلاحی برای مقابله با ارزش‌های حامی زندگی از طریق جمع‌آوری کمک مالی و برانگیختن خشم و عصبانیت استفاده خواهد شد.»

ده جمهوری‌خواه و یک دموکرات به این لایحه رای «حضور» دادند، که همان تأثیر رای دادن به آن را دارد.

این قانون مشخص نمی‌کند که بنای یادبود در محوطه کاپیتول کجا قرار می‌گیرد، که شامل چندین بنای تاریخی دیگر می‌شود، از جمله یکی برای ادای احترام به ۹ دانش‌آموز سیاه‌پوست که دبیرستان مرکزی لیتل راک را از تبعیض جدا کردند. محوطه کاپیتول همچنین شامل یک بنای یادبود ده فرمان است که در سال 2018 نصب شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …