قبض برق در سه ایالت استرالیا تقریباً یک چهارم افزایش می یابد – اما «آنقدر که می توانست بد نباشد» | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در صورت تایید پیش‌نویس تصمیم تنظیم‌کننده انرژی استرالیا که روز چهارشنبه اعلام شد، قبوض برق برای خانوارها در سه ایالت از اول جولای تا 23.7 درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس AER، کلر ساویج، گفت که این افزایش‌ها “قابل توجه” هستند، اما بدون دخالت دولت فدرال در ماه دسامبر برای محدود کردن قیمت گاز داخلی و زغال‌سنگ سیاه، این افزایش‌ها می‌توانست به 40 تا 50 درصد برسد.

شبکه ایمنی قیمت برق که به عنوان پیشنهاد بازار پیش‌فرض نیز شناخته می‌شود، برای تعیین حداکثر افزایش برای خانوارها و مشتریان مشاغل کوچک در طرح‌های خرده‌فروشی استاندارد در استرالیای جنوبی، نیو ساوت ولز و جنوب شرقی کوئینزلند در نظر گرفته شده است. ویکتوریا احتمالاً امروز پیشنهاد پیش فرض خود را منتشر خواهد کرد.

بیشترین افزایش صورتحساب در نیوساوت ولز خواهد بود، جایی که مشتریان مسکونی با افزایش قیمت به میزان 23.7 درصد یا 16.9 واحد درصد بالاتر از نرخ تورم روبرو هستند. AER گفت، ساکنان جنوب شرقی کوئینزلند با افزایش 19.8 درصدی و ساکنان استرالیای جنوبی تا 21.8 درصد مواجه هستند.

رگولاتور گفت: برای مشتریان مشاغل کوچک، قیمت ها بسته به منطقه آنها بین 14.7 تا 25.4 درصد افزایش می یابد.

AER گفت مشتریان باید برای به حداقل رساندن افزایش ها خرید کنند. رگولاتور گفت: «بر اساس پیشنهادهای موجود در فوریه 2023، مشتریان مسکونی که از یک پیشنهاد ثابت به پایین‌ترین پیشنهاد بازار تغییر می‌کنند، می‌توانند بین 7 تا 17 درصد و مشتریان تجاری کوچک بسته به منطقه خود، 9 تا 26 درصد پس‌انداز کنند».

ساویج به رادیو ملی ABC گفت: «آنقدر که می‌توانست بد نیست».

دولت فدرال قانون محدودیت قیمت عمده فروشی گاز را به طور موقت در 12 دلار در هر گیگاژول و قیمت زغال سنگ سقفی را به 125 دلار در تن وضع کرد، اقدامی که خزانه داری تخمین می زند که متوسط ​​​​خانوارها 230 دلار در قبوض برق خود در سال مالی آینده صرفه جویی کنند.

AER گفت که قیمت قراردادهای آتی برای سال مالی 2023-24 در جنوب شرقی کوئینزلند و NSW “به محض اینکه مداخله به طور عمومی مطرح شد” شروع به کاهش کرده است.

در این بیانیه آمده است: «قیمت‌های قرارداد در حال حاضر تقریباً 50 درصد از پایان اکتبر کاهش یافته است. با این حال، علیرغم این کاهش قابل توجه، میانگین قیمت‌های تجاری برای قراردادهای 2023-24 حدود 40 دلار در هر مگاوات ساعت بالاتر از شروع سال 2022 در همه مناطق است.

روز دوشنبه، کریس بوون، وزیر تغییر اقلیم و انرژی، گفت که او انتظار دارد پیش‌فرض پیش‌فرض قبل از مداخله دولت در دسامبر «به‌طور قابل‌توجهی کمتر از پیش‌بینی‌های AER» باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در نوامبر AER توصیه کرد که بدون اقدام، پیشنهاد پیش‌فرض مسکونی بین 35 تا 44 درصد در NSW، 51 درصد در استرالیای جنوبی و 41 درصد در جنوب شرقی کوئینزلند افزایش می‌یابد.

بوون فاش کرد که دولت تخمین زده است که مشتریان کسب و کارهای کوچک در مسیر پرداخت 37 درصد بیشتر در NSW، 53 درصد بیشتر در استرالیای جنوبی و 50 درصد بیشتر در جنوب شرقی کوئینزلند هستند.

او به موسسه سیدنی گفت: «ما به سادگی باید اقدام می‌کردیم. اما من می دانم که این برای افرادی که همچنان مجبورند با افزایش صورتحساب انرژی ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند، آسایش سرد خواهد بود.

بوون خاطرنشان کرد که دولت 1.5 میلیارد دلار تخفیف در قیمت انرژی را که پس از بودجه ماه می پیش بینی می شود، ارائه خواهد کرد.

پس از مشورت، AER آخرین پیشنهاد پیش فرض خود را برای سال در ماه می صادر خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …