مکرون شمارش معکوس 500 روزه را برای المپیک 2024 پاریس آغاز کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز سه‌شنبه شمارش معکوس 500 روزه برای المپیک و پارالمپیک پاریس 2024 را آغاز کرد و مردم را در جریان امیدهای دولتش برای بازی‌ها، از جمله استفاده جاه‌طلبانه از رود سن قرار داد.

ماکرون در یک «سخنرانی تشکر» در مقر پلیس پاریس به صدها مقام خطاب کرد و گفت که اگرچه برنامه‌ها در حال پیشرفت هستند، «هیچ چیزی نباید به عنوان تضمین در نظر گرفته شود».

مکرون گفت: تنها چیزی که برای ما باقی می‌ماند 500 روز کوتاه است که ما را از رویدادهای خارق‌العاده‌ای مانند بازی‌های المپیک و پارالمپیک جدا می‌کند، (جایی که قرار است میزبان جهان باشیم».

مکرون در این سخنرانی و در توییتر از 45000 داوطلب بسیج شده برای “موفقیت” بازی ها تشکر کرد و دوباره 5000 زمین ورزشی جدیدی را که در دست ساخت هستند، در بوق و کرنا کرد. مقامات در تلاش هستند تا زیرساخت‌ها و سایت‌ها را به موقع آماده کنند و پروژه‌هایی که بسیاری از بلوارهای پاریس را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

شنا کردن رودخانه سن

مکرون همچنین به طرح جاه طلبانه 1.4 میلیارد یورویی برای پاکسازی آب های آلوده شریان اصلی رودخانه پاریس اشاره کرد.

او گفت: «رودهای سن و مارن (رودخانه‌ها) قابل شنا خواهند بود.

چندین رویداد قرار است در سن برگزار شود، از جمله ماراتن شنای 10 کیلومتری – در آیینه اولین المپیک پاریس در سال 1900.

ماکرون همچنین امیدوار است با برپایی مراسم افتتاحیه بر روی آب در یک طرح جاه طلبانه، سنت را کنار بگذارد.

تقاضای زیادی برای بلیط

به گفته یکی از مقامات الیزه که به طور ناشناس در راستای رویه های مرسوم ریاست جمهوری فرانسه صحبت کرده بود، بودجه بازی های پاریس 4.4 میلیارد یورو است.

این مقام الیزه گفت: «مرحله اول فروش بلیت دلگرم کننده است. او افزود که تقاضای زیاد برای بلیت در مرحله اول فروش در اوایل ماه جاری، زمانی که بیش از 3 میلیون بلیت فروخته شد، ماکرون را مطمئن کرده است که تامین بودجه بازی‌های پاریس در مسیر درستی قرار دارد.

ماکرون هنوز به درخواست اوکراین برای ممنوعیت کامل ورزشکاران روسی و بلاروسی توجه نکرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …