“من 40 ساله بودم و چیزی نداشتم”: چگونه از یک خرج کننده بزرگ به یک پس انداز مشتاق تبدیل شدم | آیا در سال 2023 سرمایه گذاری کرده اید؟

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شارلوت تیلور هرگز پس انداز نکرده بود. عاشق لباس‌ها و کفش‌های طراحان، غذای بیرون و ماشین‌های خوب، به نظر می‌رسید که «پول زیادی دارد»، اما در پشت صحنه داستان متفاوتی بود. هرچه به دست می آورد، خرج می کرد. سپس، در سال 2017، همه چیز تغییر کرد. من از شریکم جدا شدم، شغلم را تغییر دادم، از تجارت خارج شدم، آپارتمانم را از دست دادم، تقریباً در همان زمان. این باعث شد که ناگهان بروم: “وای خدای من، من 40 سال دارم و نه پولی دارم، نه چیزی. از اینجا کجا بروم؟»

آن لحظه شروع یک سفر مالی جدید برای تیلور بود. “من شروع به پس انداز کردم. قبلاً واقعاً پول خوبی داشتم – چیزهایی مانند کفش جیمی چو می‌خریدم، هفته‌ای سه شب در رستوران غذا می‌خوردم، وام مسکن فقط با سود داشتم، یک ماشین خوب، همه چیزهایی که انگار پول زیادی دارم. و من در واقع این کار را نکردم. حالا همه چیز فرق کرده من یک ماشین برقی کوچک دارم، چیزهای تخفیف دار می خرم. من فقط کاملاً متفاوت احساس می کنم، احساس می کنم همه آن مصرف گرایی را پشت سر گذاشته ام و برای آن بسیار خوشحالم. آزادی مالی بیشتری دارم.»

تغییر نگرش تیلور به امور مالی‌اش منجر به خرید اوراق قرضه ممتاز شد و از آنجا شروع به سرمایه‌گذاری گسترده‌تر کرد – راه خود را به پلتفرم سرمایه‌گذاری Interactive Investor پیدا کرد. در طول قرنطینه‌های کووید، او از خانه کار می‌کرد و متوجه تأثیر آب و هوای جهانی بر قیمت سهام شد – آن را یک فرصت بالقوه می‌دید. او همیشه به حساب‌های پس‌انداز به‌عنوان «عالی نبودن» نگاه می‌کرد. این کمی تغییر کرده است زیرا برخی از نرخ‌های بهره بالا رفته‌اند، اما من شروع به بررسی چیزهایی کردم که کمی متنوع‌تر بودند. من شروع به خواندن بیشتر در مورد سرمایه گذاری کردم و تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم.

او از پلتفرم های مختلفی استفاده می کند، اما با بررسی های مثبتی که خواند و همچنین هزینه های پایین آن، جذب سرمایه گذار تعاملی شد. او می‌گوید: «تجربه‌ای عالی با آنها داشته‌ام،» و اضافه می‌کند که استفاده از سایت را به‌طور خاص دوست دارد و به راحتی می‌تواند کارکرد نمونه کارهایش را ببیند. انجام این کار با برخی از پلتفرم های دیگر به آسانی نیست. سرمایه‌گذار تعاملی همچنین صورت‌های فصلی را برای کمک به مشتریان برای نظارت بر سرمایه‌گذاری‌های خود ارسال می‌کند.

سرمایه گذاری های تیلور متفاوت است و او از طریق تجربه چیزهای زیادی یاد گرفته است. این مرد 47 ساله که در بیرمنگام زندگی می کند، از راه دور کار می کند، یک کسب و کار دستیار مجازی را اداره می کند و همچنین کارهای دیگری را انجام می دهد. او و شریک زندگی‌اش، که بازنشسته است، مالک یک ملک اجاره‌ای هستند، اما تیلور معتقد است این سرمایه‌گذاری‌های اوست که درآمد پایدار و آزادی مالی را در آینده تضمین می‌کند. مردم می‌گویند: «اوه، بله، ملک بخر»، اما وقتی به اتفاقی که می‌افتد و هزینه‌های مرتبط با آن نگاه می‌کنید، فکر می‌کنم در واقع بهتر است با پولتان نقدینگی داشته باشید و آن را در جای دیگری سرمایه‌گذاری کنید.» علاوه بر این، پس از یک نگرانی اخیر سلامتی، آزادی برای انجام کاری که می‌خواهند انجام دهند – بدون شکستن بانک – برای تیلور و شریک زندگی‌اش اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

تیلور می گوید: «ما زندگی نسبتاً ساده ای داریم. ما صبح از خواب بیدار می شویم و به باشگاه می رویم. من کارهایم را از خانه انجام می دهم. ممکن است آخر هفته یک بطری شراب بخوریم و در خانه فیلم تماشا کنیم و بعد برای رفتن به تعطیلات پس انداز کنیم. اما باز هم، ما آن‌ها را مقرون به صرفه می‌کنیم – خودمان می‌مانیم، دوچرخه کرایه می‌کنیم، صبح سوار می‌شویم، به خانه می‌آییم، یک ناهار خوب در تراس می‌پزیم.»

تصویر روسری، با این جمله: «مصرف‌گرایی را پشت سر گذاشتم و برای آن خیلی خوشحالم.  آزادی مالی بیشتری دارم”

همیشه رویای تیلور زندگی در اسپانیا بوده است و این زوج اکنون با گذراندن یک ماه در آنجا شروع به کشف این گزینه کرده اند. ما یک آپارتمان ارزان پیدا کردیم، بنابراین تنها چیزی که باید بخریم این است که غذایمان را بخریم، دوچرخه کرایه کنیم و یک ماه مجوز ورود به باشگاه پیدا کنیم. کاری که اکنون می‌خواهیم انجام دهیم این است که به سرمایه‌مان دست نزنیم – من هنوز کار می‌کنم، بنابراین درآمد دارم و برای زندگی به چیزهای زیادی نیاز نداریم. ما اوراق قرضه درآمد ماهانه را می خریم، و سهامی را پیدا می کنیم که سود سهام خوبی می دهد. پس چرا ما هرگز پایتخت را لمس کنیم؟ احساس می‌کنید به نوعی خود را برای زندگی آماده می‌کنید.»

تیلور می‌گوید اولویت‌های او در طول سال‌ها کاملاً تغییر کرده است – و این شامل داشتن پول در بانک و سرمایه‌گذاری‌هایی است که مطمئن است به اندازه کافی رشد می‌کند تا بتواند در آینده به او کمک کند. “من بچه ندارم و شریک زندگیم بزرگ شده است، بنابراین ما می دانیم که واقعاً چیزی ما را در یک مکان نگه نمی دارد، و اگر سرمایه گذاری های ما بتواند درآمد ثابتی برای ما فراهم کند، عالی است. دیدگاه من قطعا تغییر کرده است.»

او می‌گوید که هفت روز در هفته کار می‌کرد و از 18 سالگی این کار را انجام می‌داد، «تمام ساعت‌ها کار می‌کرد تا بتوانم همه چیز را داشته باشم. من الان متفاوتم زمانی بود که مادرم از من پرسید که در لیست سطلی من چیست و من می‌گفتم کیف دستی شانل. اکنون به یک کیف 2000 پوندی نگاه می کنم و فکر می کنم راهی برای خرید آن وجود ندارد. من هنوز کیفیت را دوست دارم، اما با کمال میل یک کیف دستی کوچک می خرم و پول را برای چیز دیگری نگه می دارم.

“من هرگز نمی گویم پول شما را خوشحال می کند، اما گاهی اوقات اگر پول داشته باشید، مشکلات کوچکتر به نظر می رسند.”

حرکت خود را امروز در ii.co.uk انجام دهید

ارزش سرمایه گذاری های شما ممکن است کاهش یابد و همچنین افزایش یابد. ممکن است تمام پولی که سرمایه گذاری کرده اید را پس نگیرید. عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده نیست. اگر در مورد مناسب بودن محصول یا خدمات سرمایه گذاری مطمئن نیستید، لطفاً از یک مشاور مالی مجاز مشاوره بگیرید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …