قانونگذار نبراسکا 3 هفته از طرح لایحه ترنس می گذرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لینکلن، نب. این یک لایحه پیش پا افتاده و به اتفاق آرا در مورد مالیات مشروبات الکلی بود که باعث شد سناتور ایالتی ماچائلا کاوانا هفته گذشته در مجلس قانونگذاری نبراسکا به مایک بپردازد. او حمایت خود را ارائه کرد، سپس سه روز آینده را صرف بحث در مورد همه چیز به جز این لایحه کرد، از جمله کوکی‌های دختر پیشاهنگ مورد علاقه‌اش، بهترین دونات‌های اوماها و طرح فیلم انیمیشن «ماداگاسکار».

او همچنین آن زمان را صرف انتقاد از لایحه‌ای نامربوط کرد که درمان‌های تأییدکننده جنسیت را برای افراد 18 سال به بالا غیرقانونی می‌کرد. این پیشبرد آن لایحه از کمیته بود که باعث شد کاوانو سه هفته پیش قول دهد همه لایحه‌هایی را که امسال به مجلس می‌آیند – حتی لایحه‌هایی که او از آن حمایت می‌کند – را لغو کند.

مادر سه فرزند متاهل اوماها گفت: “اگر این قانونگذار به طور جمعی تصمیم بگیرد که قانون‌گذاری نفرت از کودکان اولویت ما است، پس من آن را دردناک – برای همه دردناک می‌کنم.” من جلسه را به خاطر این لایحه به آتش می کشم.»

کاوانو وفادار به سخنان خود، با ارائه اصلاحیه پس از اصلاح برای هر لایحه ای که به مجلس سنای ایالت می رسد و در نظر گرفتن تمام هشت ساعت مناظره مجاز طبق قوانین – حتی در طول هفته ای که او در آن حضور داشت، کار تصویب قوانین را کند کرده است. مبتلا به گلودرد استرپتوکوکی چهارشنبه نیمی از جلسه 90 روزه امسال است و به لطف تلاش بی امان کاوانا حتی یک لایحه هم تصویب نشده است.

براندون متزلر، منشی مجلس قانونگذاری، گفت که چنین تاخیری در 10 سال گذشته تنها چند بار اتفاق افتاده است.

متزلر گفت: «اما آنچه واقعاً غیرمعمول است، فقدان صورت‌حساب‌هایی است که پیشرفت کرده‌اند. “معمولاً، ما بسیار بیشتر از آنچه اکنون می بینیم در طول خط هستیم.”

در واقع، تنها 26 لایحه از اولین دور از سه دور بحث مورد نیاز برای تصویب یک لایحه در نبراسکا ارائه شده است. متزلر گفت که معمولاً تا اواسط مارس دو تا سه برابر این رقم خواهد بود. در سه هفته گذشته از زمانی که کاوانو محاصره لایحه خود را آغاز کرد، تنها سه لایحه پیش پرداخت شده است.

لایحه نبراسکا و لایحه دیگری که افراد ترنس را از استفاده از حمام و رختکن یا بازی در تیم های ورزشی که با جنسیت ذکر شده در شناسنامه آنها همخوانی ندارند، ممنوع می کند، از جمله 150 لایحه ای است که افراد ترنس را هدف قرار می دهد که در قانونگذاران ایالتی ارائه شده است. سال ممنوعیت مراقبت جنسیتی برای افراد زیر سن قانونی در سال جاری در برخی از ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان از جمله داکوتای جنوبی و یوتا وضع شده است و انتظار می رود فرمانداران جمهوری خواه در تنسی و می سی سی پی ممنوعیت های مشابهی را امضا کنند. و آرکانزاس و آلاباما ممنوعیت هایی دارند که به طور موقت توسط قضات فدرال مسدود شد.

Abbi Swatsworth، مدیر اجرایی گروه حمایت از LGBTQ OutNebraska، گفت که تلاش کاوانا باعث قدردانی جامعه LGBTQ شده است. این سازمان اعضا و سایرین را تشویق می‌کند تا قانونگذاران ایالتی را با تماس‌ها و ایمیل‌ها برای حمایت از تلاش‌های کاوانو و مخالفت با لایحه‌هایی که افراد تراجنسیتی را هدف قرار می‌دهند، غرق کنند.

سواتسورث در مورد این فیلم گفت: «ما واقعاً آن را یک تلاش قهرمانانه می‌دانیم. «این بسیار معنادار است که یک متحد چیزی بیش از اطاعت از هم پیمانی انجام دهد. او واقعاً این اتهام را رهبری می کند.»

هم کاوانو و هم قانونگذار محافظه کار اوماها که این لایحه ترنس ها را معرفی کرد، سناتور ایالتی کاتلین کاوت، گفتند که به دنبال حمایت از کودکان هستند. کاوانو به یک نظرسنجی در سال 2021 توسط پروژه Trevor، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر تلاش‌های پیشگیری از خودکشی در میان جوانان LGBTQ، اشاره کرد که نشان داد 58 درصد از جوانان تراجنسیتی و غیر دودویی در نبراسکا در سال گذشته به طور جدی به خودکشی فکر می‌کردند و بیش از 1 نفر از هر 5 گزارش دادند که آنها آن را امتحان کرده بود.

کاوانو گفت: “این لایحه ای است که به کودکان ترنس حمله می کند.” «این قانون تنفر است. شرور تشریعی است. بچه‌های نبراسکا لیاقت این را دارند که کسی بایستد و برای آنها بجنگد.”

کاوت گفت که او در تلاش است از کودکان در برابر انجام درمان‌های تأیید جنسیتی که ممکن است بعداً در بزرگسالی پشیمان شوند، محافظت کند. او درمان هایی مانند هورمون درمانی و جراحی تغییر جنسیت را از نظر پزشکی اثبات نشده و در دراز مدت بالقوه خطرناک توصیف کرده است – اگرچه انجمن پزشکی آمریکا، آکادمی اطفال آمریکا و انجمن روانپزشکی آمریکا همگی از مراقبت های تایید کننده جنسیت برای جوانان حمایت می کنند.

کاوانا و سایر قانونگذارانی که از تلاش های او برای رفع مشکل حمایت می کنند، “نمی خواهند حمایت من از این لایحه را تصدیق کنند.”

او گفت: “باید اجازه داشته باشیم در این مورد بحث کنیم. کاری که این کار انجام می دهد گرفتن توپ و رفتن به خانه است.”

مجلس قانونگذاری تک مجلسی منحصر به فرد نبراسکا رسماً غیرحزبی است، اما تحت سلطه اعضایی است که جمهوری خواهان ثبت نام کرده اند. اگر چه لوایح می توانند با اکثریت ساده در هیئت 49 کرسی مورد تایید قرار گیرند، اما برای غلبه بر یک فیلیباستر، 33 رای لازم است. قوه مقننه در حال حاضر از 32 جمهوری خواه ثبت نام شده و 17 دموکرات ثبت نام شده تشکیل شده است، اما حاشیه اندک به این معنی است که جدایی یک دموکرات می تواند به جمهوری خواهان اجازه دهد هر قانونی را که می خواهند تصویب کنند.

دموکرات‌ها در استفاده از فیلی‌باسترها موفقیت‌هایی کسب کرده‌اند، که زمان ارزشمند جلسه را می‌سوزاند، رأی‌گیری در مورد موضوعات دیگر را به تأخیر می‌اندازد و قانون‌گذاران را مجبور می‌کند روزهای طولانی‌تری کار کنند. سال گذشته، قانون‌گذاران محافظه‌کار نتوانستند بر مخالفت‌های دموکرات‌ها برای تصویب ممنوعیت سقط جنین یا قانونی که به مردم اجازه می‌دهد بدون مجوز اسلحه‌های مخفی حمل کنند، غلبه کنند.

کاوانو گفت که او صفحه‌ای از کتاب بازی ارنی چمبرز – یک قانون‌گذار سابق چپ‌گرا از اوماها که طولانی‌ترین قانون‌گذار در تاریخ ایالت بوده است، گرفته است. او در استفاده از فیلی‌باستر برای مخفی کردن صورت‌حساب‌هایی که مخالف آن بود و اجبار به حمایت از صورت‌حساب‌هایی که از آنها حمایت می‌کرد، تسلط داشت.

کاوانو گفت: “اما من از کسی که تا این حد اقدام به انجام یک فیلیباستر کرده باشد اطلاعی ندارم.” “می دانم که ناامید کننده است. برای من ناامید کننده است. اما راهی برای پایان دادن به آن وجود دارد – فقط به این لایحه نفرت انگیز پایان دهید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …