DWP دستور انتشار تحقیقات “حساس” در مورد اثرات تحریم های منفعت را صادر کرد | رفاه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به وزارت کار و بازنشستگی دستور داده شده است که تحقیقات “حساس” را در مورد اینکه آیا جریمه مدعیان مزایا در ایجاد شغل یا ساعات کار بیشتر موثر است، منتشر کند.

مطالعه داخلی DWP در سال 2019 پس از اینکه کمیته فراحزبی متشکل از نمایندگان مجلس به این نتیجه رسید که اگرچه شواهدی وجود ندارد که تحریم‌ها به افراد انگیزه شغلی بدهد، وجود ندارد، اما تأثیر منفی بر سلامت و امور مالی مدعیان داشته است.

تحریم های مزایا در واقع جریمه های تنبیهی هستند که به موجب آن مزایای مدعیان برای تخلفات احتمالی، مانند عدم جستجوی شغل یا غیبت در جلسه با مربی استخدامی، حداقل به مدت یک ماه متوقف می شود.

هدف از مطالعه DWP این بود که تا حدی به مناقشه سیاسی جاری بر سر تحریم ها بپردازد. وزیران مدعی شده‌اند که تحریم‌ها ذهن مدعیان را بر نظم کاری متمرکز می‌کند، در حالی که سنگینی شواهد دانشگاهی نشان می‌دهد که این تحریم‌ها ناکارآمد هستند و احتمال اینکه افراد را فقیر، ناخوش و کمتر کار کنند، بیشتر می‌کند.

در حالی که در ابتدا DWP گفته بود که «همه قصد» را برای انتشار این تحقیق دارد، وزیران متعاقباً آن را مسدود کردند و اصرار داشتند که حاوی «جزئیاتی با ماهیت حساس» است و پنهان نگه داشتن یافته‌ها به نفع «منافع عمومی» است.

دیوید وبستر، کارشناس تحریم از دانشگاه گلاسکو، که بیش از یک سال پیش پس از اینکه DWP درخواست آزادی اطلاعات وی را برای مشاهده تحقیقات تحریم رد کرد، به کمیسر اطلاعات اعتراض کرد.

کمیسر اکنون حکمی صادر کرده و به این نتیجه رسیده است که توازن منافع عمومی در افشای این تحقیق است. کمیسیونر معتقد است که به ویژه علاقه عمومی شدیدی به بررسی و درک اطلاعات موجود برای کسانی که تصمیم می گیرند به سیاست بحث برانگیز مانند تحریم مزایای ادامه دهند وجود دارد.

دولت در شرف «تقویت» رژیم تحریم‌های اعتباری جهانی خود است و توضیح می‌دهد که آموزش مقامات مراکز شغلی را افزایش خواهد داد تا به آنها کمک کند تا تحریم‌ها را به طور مؤثر اعمال کنند و سایر بخش‌های فرآیند تحریم را خودکار کنند.

وبستر به آبان نیوز گفت که اگر DWP به دنبال تشدید تحریم ها است، باید شواهد داخلی خود را برای توجیه چنین سیاستی در دسترس قرار دهد. مهم است که این سیاست مبتنی بر شواهد باشد. بسیاری از مشروط بودن منفعت مبتنی بر فرضیاتی است که مدعیان تنبل هستند. شواهد این را تایید نمی کند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تحقیقات DWP زیر نظر وزیر سابق کار و بازنشستگی امبر راد سفارش داده شد. او همچنین بررسی مستقل تحریم‌ها را در نظر گرفت، اما سرویس اخبار معلولیت گزارش داد که این موضوع توسط جانشین او ترز کافی، که همچنین تحقیقات در مورد تأثیر تحریم‌ها بر سلامت را مسدود کرد، لغو شد.

یکی از سخنگویان DWP گفت: “ما از این تصمیم گیری آگاه هستیم [from the information commissioner’s office] و در حال بررسی مراحل بعدی خود هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …