OpenAI می گوید مدل جدید GPT-4 خلاقانه تر است و کمتر احتمال دارد حقایق را ابداع کند | ChatGPT

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI GPT-4 را منتشر کرده است، آخرین نسخه از سیستم هوش مصنوعی پیشگامانه که ChatGPT را تقویت می کند، که می گوید خلاقانه تر است، احتمال کمتری دارد حقایق را بسازد و نسبت به نسل قبلی خود مغرضانه تر است.

سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI، که آن را «تواناترین و همسوترین مدل ما تاکنون» می نامد، گفت که این سیستم جدید یک مدل «چند وجهی» است، به این معنی که می تواند تصاویر و همچنین متن را به عنوان ورودی بگیرد و به کاربران اجازه می دهد درباره تصاویر سؤال بپرسند. نسخه جدید می‌تواند ورودی‌های متنی انبوه را مدیریت کند و می‌تواند بیش از 20000 کلمه را به‌طور هم‌زمان به خاطر بسپارد و روی آن عمل کند، و به آن اجازه می‌دهد یک رمان کامل را به‌عنوان یک درخواست دریافت کند.

مدل جدید امروز برای کاربران ChatGPT Plus، نسخه پولی چت بات ChatGPT، که برخی از داده های آموزشی آخرین نسخه را ارائه می کند، در دسترس است.

OpenAI همچنین با شرکای تجاری برای ارائه خدمات مبتنی بر GPT-4 کار کرده است. یک ردیف اشتراک جدید از برنامه یادگیری زبان Duolingo، Duolingo Max، اکنون به کاربران انگلیسی زبان مکالمات مبتنی بر هوش مصنوعی به زبان فرانسوی یا اسپانیایی ارائه می‌کند و می‌تواند از GPT-4 برای توضیح اشتباهات زبان‌آموزان استفاده کند. در سمت دیگر طیف، شرکت پردازش پرداخت Stripe از GPT-4 برای پاسخ دادن به سوالات پشتیبانی کاربران شرکتی و کمک به پرچم‌گذاری کلاهبرداران احتمالی در انجمن‌های پشتیبانی شرکت استفاده می‌کند.

ادوین بوج، مدیر اصلی محصول Duolingo می گوید: «هوش مصنوعی همیشه بخش بزرگی از استراتژی ما بوده است. ما از آن برای شخصی‌سازی دروس و اجرای آزمون‌های انگلیسی Duolingo استفاده می‌کردیم. اما در سفر یادگیرنده شکاف هایی وجود داشت که می خواستیم آنها را پر کنیم: تمرین مکالمه و بازخورد متنی درباره اشتباهات. آزمایش‌های شرکت با GPT-4 آن را متقاعد کرد که این فناوری قادر به ارائه این ویژگی‌ها است، به طوری که «نود و پنج درصد» نمونه اولیه در یک روز ساخته شد.

OpenAI ادعا می کند که GPT-4 بسیاری از انتقاداتی را که کاربران نسبت به نسخه قبلی سیستم خود داشتند، اصلاح یا بهبود می بخشد. به عنوان یک “مدل زبان بزرگ”، GPT بر روی حجم وسیعی از داده های خراشیده شده از اینترنت آموزش داده می شود و سعی می کند پاسخ هایی را به جملات و سوالاتی ارائه دهد که از نظر آماری مشابه آنهایی هستند که قبلاً در دنیای واقعی وجود دارند. اما این می‌تواند به این معنا باشد که وقتی پاسخ دقیق را نمی‌داند – مسئله‌ای که به عنوان “توهم” شناخته می‌شود – اطلاعاتی را می‌سازد یا وقتی که درخواست‌های اشتباه داده می‌شود، پاسخ‌های ناراحت‌کننده یا توهین‌آمیز ارائه می‌دهد.

OpenAI می‌گوید با تکیه بر مکالماتی که کاربران با ChatGPT داشتند، ضعف‌های GPT-4 را بهبود بخشید – اما نه از بین برد، و به درخواست‌های محتوایی مانند توصیه‌های پزشکی یا آسیب رساندن به خود «۲۹ درصد بیشتر» پاسخ حساس داد و به اشتباه پاسخ داد. به درخواست برای محتوای غیر مجاز 82٪ کمتر.

با این حال، GPT-4 همچنان حقایق را “توهم” می کند، و OpenAI به کاربران هشدار می دهد: “در هنگام استفاده از خروجی های مدل زبان، به ویژه در زمینه های پرمخاطب، با پروتکل دقیق (مانند بررسی انسانی، زمینه سازی با زمینه اضافی، باید دقت زیادی کرد. یا اجتناب از استفاده های پرمخاطره به طور کلی) مطابق با نیازهای یک مورد خاص.» OpenAI می‌گوید، اما در آزمایش‌هایی که برای اندازه‌گیری توهم در نظر گرفته شده است، «۴۰ درصد بالاتر» امتیاز می‌گیرد.

این سیستم به‌ویژه در غرق نشدن در کلیشه خوب است: نسخه‌های قدیمی‌تر GPT با خوشحالی اصرار می‌کنند که «شما نمی‌توانید به سگ پیر ترفندهای جدید بیاموزید» از نظر واقعیات دقیق است، اما GPT-4 جدیدتر به‌درستی به کاربری که از شما می‌پرسد می‌گوید: می تواند به سگ پیر ترفندهای جدیدی بیاموزد که “بله، شما می توانید”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …