رابطه ویژه با پیوند سوناک و بایدن در سن دیگو شخصی می شود | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای رهبران بریتانیایی و آمریکایی معمول است که تلاش کنند نشان دهند “روابط ویژه” بین دو کشورشان شخصاً به آنها تعمیم می یابد.

هنگامی که ریشی سوناک برای دیدار فوری برای دیدن جو بایدن در سن دیگو فرود آمد، رسانه های جهان از هر گونه تلاشی که در حد عظمت بود در امان ماندند.

برخی شوخی های خفیف بایدن در مورد خانه سوناک در کالیفرنیا و دعوت های هماهنگ شده بین دو رهبر برای دیدارهای آینده وجود داشت.

با صحنه‌هایی که دیوید کامرون در حال بازی تنیس روی میز با باراک اوباما یا ترزا می در دست گرفتن با دونالد ترامپ بود، فاصله زیادی داشت.

اما زمانی که روزنامه‌نگاران از ورزشگاه در پایگاه نیروی دریایی پوینت لوما، جایی که رهبران سه قدرت Aukus برای یک اجلاس جمع شده بودند بیرون رانده شدند، قدرت واقعی رابطه بین سوناک و بایدن آشکار شد.

به جای گروهی از مقامات که دور هم نشسته بودند و به دقت گوش می دادند، این دو رهبر نزدیک به یک ساعت را تنها گذراندند و ترجیح دادند گفتگوی شخصی تری داشته باشند.

قبل از اینکه وارد شن و ماسه شوند، چیزهای زیادی برای آنها وجود داشت که با هم پیوند بخورند. سوناک از روزهایی که دانشجوی بازرگانی در استنفورد بود، طرفدار بزرگ فوتبال کالج است. او هنوز یک خانه در سانتا مونیکا دارد، حدود سه ساعت رانندگی تا ساحل غربی. نخست وزیر همچنین به قدری به مافین های چیپسی شکلاتی و کولا مکزیکی علاقه دارد که مقداری از هر دو را به خانه آورد.

البته، سوناک همیشه مایل نیست در مورد روابط نزدیک خود با ایالات متحده به طور علنی صحبت کند – به ویژه کارت سبزی که تا سال 2021 در اختیار داشت و اینکه آیا مالیات های ایالات متحده خود را منتشر خواهد کرد یا خیر.

تمایل بایدن برای دعوت به خانه سوناک در کالیفرنیا، ممکن است باعث شده که نخست وزیر بخواهد از خود بپرد.

اما چنین برخوردهایی بسیار ارزشمند است.

کارن پیرس، سفیر بریتانیا در واشنگتن، درخواست های مداوم برای دیدار دوجانبه بین رهبران دو کشور را مطرح کرده است. به نظر می رسد که آنها با دورنمای دیدار بایدن از ایرلند شمالی در ماه آوریل، قبل از بازگشت سوناک برای سفر طولانی تر به ایالات متحده در ماه ژوئن، این بار به واشنگتن دی سی، نتیجه داده اند.

در این بین، آنها دوباره در اجلاس G7 در ژاپن در ماه مه ملاقات خواهند کرد. سه جلسه از این قبیل در چند ماه به این معنی است که امیدها زیاد نیست بایدن برای تاجگذاری پادشاه به بریتانیا بیاید.

مسائل زیادی وجود دارد که نیازمند مشارکت مشترک هر دو رهبر است که در پس‌زمینه ادامه خواهد یافت. علاوه بر اجرای طرح‌ها برای دادن ناوگان جدید زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا و کار با نگرانی‌های بریتانیا در مورد قانون کاهش تورم ایالات متحده، این سؤال که چگونه با «تجاوز» رو به رشد چین مقابله کنیم، موضوعی جدی است.

این احتمالاً یکی از موضوعات اصلی مورد بحث دو رهبر زمانی بوده است که این هفته دور از چشمان کنجکاو گفتگو کردند.

بایدن در سال 1973 به سنای ایالات متحده پیوست، به این معنی که او بیش از زنده بودن سوناک، 42 ساله، در خط مقدم سیاست بوده است. انبوهی از خرد و تجربه وجود دارد که نخست‌وزیر باید آن را تحسین کند، مخصوصاً وقتی صحبت از چین می‌شود.

گفته می‌شود بایدن در طول حرفه‌ای که به شدت بر روی امور خارجی متمرکز بود، حدود 100 ساعت را صرف صحبت با رئیس‌جمهور شی جین پینگ کرده است. بسیاری از آن‌ها به‌جای تماس‌های تلفنی از راه دور، چهره به چهره بود، و بایدن را به رهبر جهان غرب تبدیل کرد که احتمالاً بیشترین بینش شخصی را در مورد شخصیت شی دارد.

در نشست روز دوشنبه سه قدرت Aukus، آنها توافق کردند که “چالش” ایجاد شده توسط چین چندین دهه در پیش است.

بنابراین، برای سوناک که بتواند از بازتاب‌های بایدن با نگاهی طولانی‌مدت به گذشته استفاده کند، می‌تواند تعادل مفیدی برای پشتیبان‌های محافظه‌کار محافظه‌کار باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …