مشاهده پرسش و پاسخ با جیمز مونتاگ: گری لینهکر در میان جنگ فرهنگی بریتانیا از فوتبال فراتر رفته است.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و به هیچ وجه بیانگر موضع تحریریه یورونیوز نیست.

توییت 7 مارس مهاجم سابق انگلیس، گری لینهکر، کارشناس فوتبال را در انتقاد از لایحه جدید مهاجرت غیرقانونی دولت بریتانیا تبدیل به یک اختلاف عمومی داغ کرد که هنوز ادامه دارد.

لاینکر در پست توییتری خود با هدف سوئلا براورمن، وزیر کشور، گفت که زبان مورد استفاده برای اجرای این سیاست “بی شباهت به زبان آلمانی دهه 30 نیست” که طوفانی از خشم محافظه کاران این کشور را برانگیخت.

این امر باعث شد تا بی‌بی‌سی پخش لاینکر را از برنامه «مسابقه روز» خود در روز جمعه کنار بگذارد و اعتراض‌های بیشتری را در آخر هفته برانگیخت که در نهایت منجر به بازگرداندن او در روز دوشنبه شد.

در میان ادامه بحث، یورونیوز ویو با آن صحبت کرد جیمز مونتاگ، خبرنگار فوتبال و نویسنده 1312: در میان اولتراها، سفری با افراطی ترین طرفداران جهان، در مورد اینکه چگونه لینهکر از یک نماد فوتبال به یک چهره عمومی کلیدی مدافع حقوق بشر در بریتانیا، احساسات رو به رشد راست افراطی در این کشور و نقش دولت فعلی در دامن زدن به خصومت ها با مهاجران تبدیل شد.

مشاهده یورونیوز: فکر می‌کنید وقایع پیرامون گری لینهکر که در هفته گذشته یا بیشتر در بریتانیا چنین قدرت ماندگاری داشته است، به نظر شما چیست؟ چرا مردم تا این حد از آن آشفته و/یا تقویت شده اند؟

جیمز مونتاگ: گری لینهکر، به طرز عجیبی، از یک قهرمان ملی، همانطور که می دانید، یک مهاجم برای انگلیس، با هت تریک در جام جهانی 86 مقابل لهستان، به یک مجری ملایم مسابقه تبدیل شده است. روز، که بسته مهم مهم برای لیگ برتر است.

او یکی از مشهورترین مردان کشور است – و در چند سال گذشته از آن خارج شده و به نوعی آواتار جنگ فرهنگی است که اساساً توسط نوعی حزب محافظه کار بسیار راست و همراهان آنها به راه افتاده است. در رسانه ها.

بنابراین مدتی است که این امر ساخته شده است زیرا او از طریق حساب کاربری بسیار محبوب خود در توییتر، مکرراً حمایت خود را از اهداف مترقی نشان داده است: مخالفت با برگزیت، حمایت از پناهندگان، حمایت از مهاجران.

این فقط مطبوعات جناح راست در بریتانیا را خشمگین کرده است، مطبوعاتی که بسیار قدرتمند هستند و با تمام مراکز قدرت در دولت محافظه کار نیز ارتباط زیادی دارند.

و این نیز با بی‌بی‌سی که یکی از نوآرهای بی‌اعتماد جناح راست حزب محافظه‌کار است درآمیخته است.

به همان اندازه که از اتحادیه اروپا متنفرند، از بی بی سی نیز متنفرند. آنها آن را نوعی خانه “آژیتاسیون چپ” و “مارکسیسم فرهنگی” می دانند.

از زمانی که آنها 13 سال در قدرت بوده اند، آرام آرام آن را تحقیر کرده و تخریب کرده اند و افرادی را مسئول آن به عنوان سرمقاله و همچنین رئیس آن در حال حاضر قرار داده اند، و انبوهی از خیرین محافظه کار هستند که سابقه طولانی دارند. می خواهند بی بی سی را نابود کنند.

درخواست پناهندگی در بریتانیا غیرممکن است – به معنای واقعی کلمه، این یکی از راست افراطی ترین سیاست های مهاجرتی است که می توانید تصور کنید.

و مقابله با آن، این متعصبان جنگ فرهنگی را تحریک کرده و در عین حال آن را با نفرت از بی‌بی‌سی مخلوط کرده است.

و همه این چیزها با هم جمع شده اند و گری لاینکر به نوعی گیلاس بالای این پای است.

دیدگاه یورونیوز: لفاظی‌های چند ماه گذشته در مورد پناهندگان و مهاجران در بریتانیا را چگونه توصیف می‌کنید؟

جیمز مونتاگ: منظورم این است که ما در حال حاضر به نقاط بسیار دور نزدیک می شویم. حزب محافظه کار اکنون روزهای پایانی خود را سپری می کند. در نظرسنجی ها خیلی عقب است.

چه اتفاقی می افتد وقتی شما دولتی دارید که برای مدت طولانی در راس آن بوده است این است که خسته می شود، ناکارآمد می شود.

این لفاظی‌ها سال‌ها علیه پناهجویان و اکنون مهاجران ساخته شده است، اما از آنجایی که هیچ چیز دیگری غیر از جنگ فرهنگی وجود ندارد، این موضوع ورود قایق‌های کوچک – می‌دانید، قایق‌های کوچکی که از فرانسه می‌آیند، 45000 نفر در سال گذشته به این کشور آمده‌اند. – با این حال هنوز بسیار کمتر از آلمان و فرانسه است، و به عنوان نسبتی از جمعیت بسیار کوچک است.

اما برای آنها این موهبتی است که می توانند از آن برای تلاش و پیروزی در انتخابات بعدی استفاده کنند.

بنابراین این همه سیاست است که فکر می کند سخت و ترسناک کردن پناهندگان و پناهجویان در انتخابات برای آنها پیروز می شود زیرا آنها واقعاً با حزب کارگر نمی جنگند، که بسیار جالب است.

آن‌ها واقعاً با آن‌ها می‌جنگند، حق حتی بیشتر حزب محافظه‌کار است که ما را به سمت برگزیت کشانده است، و همچنین افرادی مانند نایجل فاراژ، حزب اصلاحات که تأسیس شده است و می‌تواند رأی محافظه‌کاران را به دست آورد. انتخابات بعدی

این بسیار ناف است در جناح راست محافظه‌کار حزب محافظه‌کار که به یک فروپاشی عصبی ختم می‌شود، و این بدان معناست که اساساً بقیه کشورها مانند برگزیت و همان طور که در این پناهگاه وجود دارد، در گل و لای کشیده می‌شوند. بحران

مشاهده یورونیوز: برای برخی، ممکن است بسیار غیرعادی به نظر برسد که یک بازیکن سابق فوتبال، اکنون یک کارشناس، در دفاع از مهاجران و همچنین بریتانیا به عنوان یک ملت مهمان نواز و دوستانه، پر سر و صداترین بوده است. در این مورد چگونه نظر می دهید؟

جیمز مونتاگ: فکر می‌کنم هر دوره و هر لحظه قهرمانی را دارد که لیاقتش را دارد، درست است؟ و مال ما گری لاینکر است.

جلب توجه به عنوان کسی که دیدگاه های مترقی دارد بسیار دشوار است زیرا اگر به چشم انداز رسانه ها و افرادی که صداهای مسلط در بریتانیا هستند نگاه کنید، حتی اگر حزب محافظه کار 13 سال است که در قدرت بوده است، آنها شکایت می کنند که فرهنگ فضا هنوز تحت سلطه چپ‌ها، این «مارکسیست‌های فرهنگی» است، اما اینطور نیست.

رسانه‌های متعلق به روپرت مرداک بر آن تسلط دارند. تحت سلطه Daily Mails این دنیاست.

انواع نشریات مترقی کوچک هستند. منظورم این است که رهبری واقعی گاردین از نظر روزنامه های فروخته شده بسیار پایین است. مکان‌های بسیار کمی به جز رسانه‌های اجتماعی وجود دارد که از بین می‌روند.

و گری لینهکر – بله، او یک بازیکن سابق فوتبال است – اما حتی قبل از این هم می‌توانم بگویم، او احتمالاً یکی از مشهورترین افراد در بریتانیا بود.

این نوع حافظه پنهانی است که او دارد، و آنچه او می گوید قرار است به گونه ای طنین انداز شود که توسط جراید اصلی مطبوعات و سیاستمداران قابل کنترل نباشد.

نوع مجموعه منحصر به فرد شرایطی که در طول سال ها ایجاد شده است به این معنی است که رسانه های اجتماعی این پتانسیل را دارند که کسی را بر روی پایه ای مانند این قرار دهند.

اتفاقاً این شخصیتی است که قبلاً بسیار خوش‌خیم بود، اما با تبدیل شدن او به یک هدف در این جنگ فرهنگی، در مورد همه این مسائل بسیار پر سر و صداتر شده است.

در نهایت، این نشان می دهد که او چقدر محبوب است، که همه اینها در صورت بی بی سی منفجر شد و او عملاً پس از تعلیق به او اجازه بازگشت داده شد. و اینکه این یک گل به خودی کامل برای بی بی سی بود.

دیدگاه یورونیوز: به عنوان فردی که راست افراطی را در سطح جهانی دنبال کرده‌اید، آنچه لینه‌کر گفت چقدر مهم است؟ آیا او می تواند تصورات خود را نسبت به افرادی که ورزش مورد علاقه آنهاست تغییر دهد یا هدفی را روی پشت خود کشیده است؟

جیمز مونتاگ: هر فضای فوتبال راست افراطی وجود داشته باشد و هر فضای سیاسی که وجود داشته باشد، این دو در حال حاضر از نظر پلت فرم سیاسی عملاً در حال ادغام هستند.

ما اکنون در حال حرکت به عصری هستیم – و تا زمانی که انتخابات سال آینده برگزار شود، بدتر خواهد شد – که در آن هیچ چیز از روی میز خارج نمی شود.

چیزهایی که تصورشان غیرممکن بود 15 سال پیش، یا 20 یا 30 سال پیش، در [UK fascist party] مانیفست جبهه ملی: پایان کامل مهاجرت، پایان NHS، خلاص شدن از شر بی بی سی، خروج از اتحادیه اروپا…

اینها مسائل جنون آمیز اقلیت در جناح راست افراطی بود و اکنون در حال تحقق هستند.

و قطعا برای Lineker کاملاً یکسان نیست. ما در بازی‌ها تیفوس یا شعارهایی که از او حمایت می‌کرد یا هر چیز دیگری ندیدیم.

به نوعی، او از این نظر تقریباً از فوتبال فراتر رفته است. او به نوعی شخصیت سیاسی تبدیل شده است.

و چه در سمت چپ مترقی باشد و چه در سمت راست و راست افراطی، او یا هر چیزی را که شما دوست دارید یا نفرت دارید یا فکر می کنید مناسب است تجسم می دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سوئیس و فرانسه به عدم اقدام اقلیمی در جلسه دادگاه حقوق بشر اروپا متهم شدند | بحران آب و هوا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت‌های سوئیس و فرانسه در …