متای زاکربرگ 10000 کارمند دیگر را اخراج می کند | متا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر اجرایی متای مارک زاکربرگ در روز سه شنبه در یک پست فیس بوک اعلام کرد که 10000 نفر دیگر را اخراج می کند و به عنوان بخشی از “سال کارآمدی” شرکت، استخدام را متوقف می کند.

این تغییر ساختار، که همچنین شاهد بسته شدن 5000 آگهی شغلی تکمیل نشده دیگر بدون استخدام است، کمتر از 6 ماه پس از اعلام موج دیگری از 11000 اخراج توسط شرکت صورت گرفت. در اوج خود در سال 2022، متا به 87000 کارمند در سراسر جهان رسیده بود که بخش قابل توجهی از این استخدام ها از زمان شروع همه گیری کووید رخ داده است.

زاکربرگ در یک پست وبلاگی نوشت: “این سخت خواهد بود و هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد.” طی دو ماه آینده، رهبران سازمان‌ها برنامه‌های بازسازی را با تمرکز بر صاف کردن سازمان‌های ما، لغو پروژه‌های با اولویت پایین‌تر و کاهش نرخ استخدام ما اعلام خواهند کرد.

تجدید ساختار و اخراج در گروه های فناوری متا در اواخر آوریل و در گروه های تجاری در اواخر ماه مه انتظار می رود.

زاکربرگ گفت: هدف نهایی بازسازی «بهبود کارایی سازمانی، افزایش چشمگیر بهره‌وری و ابزار توسعه‌دهنده، بهینه‌سازی کار توزیع‌شده، جمع‌آوری زباله‌ها و فرآیندهای غیر ضروری و موارد دیگر» است. او مسائلی را از جمله مدیرانی که کارکنان بسیار کمی برای نظارت دارند و پروژه هایی که به گفته او هزینه های سازمانی برای حمایت از آنها را توجیه نمی کند، برجسته کرد.

او افزود: “یک سازمان ناب تر، بالاترین اولویت های خود را سریعتر اجرا می کند.” «مردم سازنده‌تر خواهند بود و کارشان سرگرم‌کننده‌تر و رضایت‌بخش‌تر خواهد بود. ما آهنربای بزرگتری برای با استعدادترین افراد خواهیم بود. به همین دلیل است که در سال کارآمدی، ما بر لغو پروژه‌هایی متمرکز شده‌ایم که تکراری یا دارای اولویت پایین‌تر هستند و هر سازمانی را تا حد امکان ناب‌تر جلوه می‌دهیم.»

یادداشت زاکربرگ همچنین حاکی از معکوس شدن اقدامات شرکت برای ارتقای مهندسانی است که از هر کجا که بخواهند کار می کنند. او گفت: «تحلیل اولیه ما از داده‌های عملکرد نشان می‌دهد که مهندسانی که به صورت حضوری به Meta ملحق شده‌اند و سپس به کنترل از راه دور منتقل می‌شوند یا حضوری باقی می‌مانند، به طور متوسط ​​عملکرد بهتری نسبت به افرادی که از راه دور به آن پیوسته‌اند، داشته‌اند. مهندسان در اوایل کار خود به طور متوسط ​​زمانی بهتر عمل می کنند که حداقل سه روز در هفته با هم تیمی های خود کار کنند. من همه شما را تشویق می کنم که فرصت های بیشتری برای کار با همکاران خود به صورت حضوری پیدا کنید.

سهام متا با اخبار اخراج‌ها به شدت افزایش یافت و با وجود تلاطم ناشی از سقوط سه بانک متمرکز بر فناوری در هفته گذشته، 5.82 درصد نسبت به باز شدن خود افزایش یافت. در یادداشت تحقیقاتی جفریس تحلیلگران در اوایل این ماه، اخراج های بیشتری توصیه شده بود. در این بیانیه آمده است: «ما بر این باوریم که برای جبران دو سال اخیر مازاد استخدام، به کاهش بیشتری نیاز است.

بر اساس آماری که توسط TechCrunch نگهداری می شود، بیش از 100000 کارمند فناوری در سه ماه اول سال 2023 اخراج شده اند، از جمله 12000 نفر در Alphabet، شرکت مادر گوگل، 2000 در PayPal، 18000 در آمازون و 10000 در مایکروسافت. توییتر همچنین هزاران پرسنل خود را در یک سری اخراج های موقتی که توسط ایلان ماسک در اکتبر خریداری شد، کنار گذاشته است.

اما هیچ نشانه‌ای از تغییر مسیر زاکربرگ در یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیم‌هایش در سال‌های اخیر وجود نداشت: سرمایه‌گذاری سالانه میلیاردها دلار در “متاورس”، دنیای مجازی با تعریف مبهم که آنقدر در چشم‌انداز او از آینده محوری است که او نام آن را تغییر داد. شرکت پس از آن

زاکربرگ در وبلاگ پستی که اخراج ها را اعلام می کند، گفت: «کار پیشرو ما در ساخت متاورس و شکل دادن به نسل بعدی پلتفرم های محاسباتی … برای تعریف آینده ارتباط اجتماعی محوری باقی می ماند. اندکی قبل از اخراج شرکت در نوامبر، برخی از بزرگترین سهامداران متا خواستار وثیقه زاکربرگ در پروژه شده بودند، با توجه به این واقعیت که حتی پیش بینی های خوش بینانه نیز نمی تواند سرمایه گذاری را برای بیش از یک دهه نتیجه دهد. در عوض، او سال گذشته اصرار داشت که “چشم انداز بلندمدت ما برای متاورس” نمونه ای از “منطقه رشد با اولویت بالا” است.

با این حال، با این دور اخراج‌ها، بنیانگذار و مدیر اجرایی کمی زیر فشار قرار گرفتند و متاورس را تنها به عنوان یکی از تعدادی سرمایه‌گذاری تغییر مکان داد و در عوض بر روند فعلی در بخش فناوری تمرکز کرد: هوش مصنوعی. بزرگترین سرمایه گذاری ما در پیشرفت هوش مصنوعی و ساخت آن در هر یک از محصولاتمان است. ما زیرساخت‌های لازم را برای انجام این کار در مقیاس بی‌سابقه داریم و فکر می‌کنم تجربیاتی که این کار را می‌کند شگفت‌انگیز خواهد بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …