بانک سیلیکون ولی: تحقیقات درباره سقوط بانک و بازوی بریتانیا آغاز شد | بانک سیلیکون ولی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات درباره سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) و شاخه بریتانیایی آن در بریتانیا و آمریکا اعلام شده است، زیرا بازارهای مالی تسویه شده و سهام بانکی پس از آشفتگی روز دوشنبه بهبود یافته است.

در ایالات متحده، دادستان های وزارت دادگستری (DoJ) و همچنین تنظیم کننده بازار سهام، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، در حال انجام تحقیقات جداگانه در مورد سقوط وام دهنده کالیفرنیا SVB هستند که پس از آن توسط دولت تصرف شد. اجرای سپرده های آن

این دو تحقیق که ابتدا توسط وال استریت ژورنال گزارش شد، فقط مقدماتی هستند و بنابراین ممکن است به هیچ گونه اتهام یا اتهامی مبنی بر تخلف منجر نشوند. چنین تحقیقاتی در مورد شرکت هایی که به طور غیرمنتظره ای متحمل زیان های بزرگ می شوند، غیرمعمول نیست.

در این گزارش آمده است که مقامات همچنین در حال بررسی فروش سهام توسط مدیران شرکت مادر SVB Financial Group در روزهای قبل از شکست بانک هستند.

ساعاتی قبل، گروهی از سهامداران SVB از شرکت مادر، گروه مالی SVB، و دو تن از مدیران ارشد آن شکایت کردند که بسیاری انتظار دارند اولین پرونده از چندین شکایت احتمالی در مورد سقوط بانک باشد.

دعوای دسته جمعی پیشنهادی، مدیر اجرایی گروه مالی SVB، گرگ بکر، و مدیر ارشد مالی، دانیل بک، را متهم می‌کند که چگونه افزایش نرخ‌های بهره باعث می‌شود واحد SVB آن را «به‌ویژه در معرض خطرات بانکی» قرار دهد.

رگولاتورهای ایالات متحده یکشنبه شب با انتقال مالکیت دارایی ها و بدهی های بانک به شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، یک آژانس دولتی، اقدامات اضطراری را برای جلوگیری از سرایت ناشی از سقوط SVB اتخاذ کردند. رگولاتورها گفتند که اطمینان حاصل می کنند که همه مشتریان می توانند صبح دوشنبه به پول خود دسترسی داشته باشند.

در بریتانیا، سیاستمداران کمیته منتخب وزارت خزانه داری با نفوذ پارلمان به رئیس بانک انگلستان و همچنین به وزیر اقتصادی خزانه داری نامه نوشته اند تا از آنها چندین سوال در مورد سقوط شاخه بریتانیایی SVB و معنای آن برای تنظیم مقررات بپرسند. بانک ها از زمان بحران مالی

این مکاتبات پیش از جلسه ای در روز سه شنبه 28 مارس انجام می شود، زمانی که نمایندگان مجلس شواهدی از فرماندار، اندرو بیلی، و دیگر رهبران ارشد بانک خواهند شنید.

پیش از جلسه استماع، نمایندگان فراحزبی کمیته از بیلی خواسته اند تا جزئیاتی در مورد نحوه نظارت بر SVB UK قبل از فروپاشی آن، و نحوه انتخاب HSBC به عنوان خریدار SVB UK در یک معامله نجات یک پوندی، ارائه دهد.

آن‌ها همچنین از اندرو گریفیث، وزیر اقتصاد، می‌پرسند که دولت کدام گزینه‌های حمایتی دیگری را برای SVB UK در نظر گرفته است، و اینکه آیا وزارت خزانه‌داری به دنبال تضمین‌هایی از HSBC در مورد رویکردش به صنعت فناوری بریتانیا به عنوان شرط خرید بوده است یا خیر.

هریت بالدوین، رئیس کمیته خزانه داری، معامله نجات را “بهترین نتیجه ممکن در شرایط فوق العاده چالش برانگیز به دست آمده” خواند.

وی افزود: «با این حال، در حالی که اطمینان‌بخش است که در این مورد به وجوه مالیات‌دهندگان نیاز نیست، اما تعدادی از سؤالات در مورد اثربخشی مقررات بانکی و رویه‌های حل و فصل، به‌ویژه برای بانک‌های کوچک‌تر با حضور چشمگیر در صنایع مهم استراتژیک باقی می‌ماند».

در حالی که ترس از تشدید بحران بانکی بازارها را فرا گرفت، سهام بانکی ایالات متحده روز سه‌شنبه بهبود یافت و برخی از زیان‌های سنگین روز دوشنبه را جبران کرد.

بانک منطقه‌ای First Republic در سانفرانسیسکو روز سه‌شنبه بیش از 50 درصد جهش کرد و روز قبل 62 درصد سقوط کرد. اتحادیه وسترن که مقر آن در فینیکس، آریزونا است، روز سه‌شنبه 40 درصد جهش کرد.

شاخص S&P 500 در ظهر نیویورک تقریباً 2 درصد افزایش یافت.

این افزایش در حالی رخ داد که آژانس رتبه‌بندی مودی چشم‌انداز خود را در مورد سیستم بانکی ایالات متحده به منفی کاهش داد و به «وخامت سریع محیط عملیاتی» اشاره کرد.

در لندن، FTSE 100 بیش از 1 درصد افزایش یافت و تقریباً نیمی از ضررهای روز دوشنبه را به دست آورد. شاخص سهام بلو چیپ با افزایش 88.5 واحدی به 7637 واحد رسید و سهام بانکی در میان صعود کنندگان قرار گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …