بایدن دستور اجرایی برای تقویت بررسی پیشینه اسلحه صادر می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مونتری پارک، کالیفرنیا – در نزدیک به 9 ماه از زمانی که رئیس جمهور بایدن در تابستان گذشته مجموعه ای از اقدامات ایمنی اسلحه را امضا کرد، تعداد زیادی آمریکایی در تیراندازی های دسته جمعی در سراسر کشور کشته یا زخمی شدند: در حومه ایلینویز، در دانشگاه ویرجینیا. ، در یک کلوپ شبانه LGBTQ در کلرادو، و در یک استودیوی رقص در این حومه لس آنجلس.

در طول این مدت، آقای بایدن قول داده است که به دنبال تصویب یک ممنوعیت جدید برای سلاح‌های تهاجمی باشد «به جهنم یا آب بالا». اما رئیس‌جمهور و دستیارانش اذعان کرده‌اند که در کنگره‌ای که عمیقاً بر سر نحوه مقابله با کشتار شهروندانش در خشونت‌های مکرر مرتبط با اسلحه اختلاف نظر دارد، عملاً هیچ شانسی برای این اتفاق وجود ندارد.

بنابراین، آقای بایدن روز سه‌شنبه به پارک مونتری سفر می‌کند، جایی که یک مرد مسلح در ماه ژانویه ۱۱ نفر را در استودیوی رقص رقص استار بال روم کشت تا اقدامات انگشت شماری را که برای بهبود اجرای قوانین موجود طراحی شده‌اند را اعلام کند که تاکنون نتوانسته‌اند از تیراندازی‌های دسته‌جمعی جلوگیری کنند. جامعه آمریکایی یکی پس از دیگری

این دیدار و اعلام فرمان اجرایی جدید، آخرین تلاش آقای بایدن برای ابراز وحشت از تداوم تلفات جانی و نشان دادن تلاش دولتش برای کاهش احتمال تیراندازی دسته جمعی دیگر است.

اما رئیس جمهور توسط متمم دوم و یک سیستم سیاسی که تاکنون از پیشرفت در خواسته هایش برای بررسی پیشینه جهانی فروش اسلحه، ممنوعیت سلاح های تهاجمی و مجلات با ظرفیت بالا و لغو مصونیت از مسئولیت خودداری کرده است، محدود شده است. تولید کنندگان اسلحه

فرمان اجرایی جدید آقای بایدن بسیار ساده تر است. این به دادستان کل دستور می دهد که مطمئن شود فروشندگان اسلحه از قوانین موجود بررسی سوابق پیروی می کنند. این سازمان به دنبال بهبود گزارش اسلحه و مهماتی است که در حین حمل و نقل مفقود یا به سرقت رفته است. این خواستار شفافیت بهتر در مورد فروشندگان اسلحه است که به دلیل نقض سلاح گرم مورد اشاره قرار می گیرند. و آژانس ها را هدایت می کند تا با شبکه ملی اطلاعات بالستیک یکپارچه همکاری کنند تا کیفیت تحقیقات در مورد جنایات اسلحه را بهبود بخشند.

برخی از حامیان کنترل اسلحه از آقای بایدن به دلیل دستور جدید تمجید کردند. جان فینبلات، رئیس هر تاون برای ایمنی اسلحه، گفت که تلاش برای سرکوب فروشندگان اسلحه “به طور قابل توجهی بررسی های پیشینه فروش اسلحه را گسترش می دهد، سلاح ها را از دست افراد خطرناک دور نگه می دارد و جان انسان ها را نجات می دهد.”


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

اما تعداد کمی از طرفداران فکر می کنند که اقداماتی که رئیس جمهور در روز سه شنبه اعلام می کند، به خشونت معمول اسلحه در کشور پایان می دهد.

به نظر می رسد حتی آقای بایدن نیز در فرمان اجرایی که قبل از بازدید از پارک مونتری امضا کرده بود، این واقعیت را تصدیق می کند. در مقدمه این فرمان، رئیس جمهور نوشت که کنگره همچنان باید گام های بیشتری بردارد تا مطمئن شود که خشونت با اسلحه دیگر «واقعیت پایدار زندگی در آمریکا» نیست که به آن تبدیل شده است.

او نوشت: «من همچنان از کنگره می‌خواهم تا اقدامات بیشتری انجام دهد. در همین حال، دولت من به انجام هر کاری که می‌توانیم، در چارچوب اختیارات موجود، برای ایمن‌تر کردن جوامعمان ادامه خواهد داد.»

این پیام احتمالاً نقش محوری در مبارزات انتخاباتی مورد انتظار آقای بایدن ایفا می کند، زیرا او به دنبال جلب حمایت رای دهندگانی است که معتقدند دولت باید اقدامات بیشتری برای محدود کردن خشونت با سلاح انجام دهد. رئیس‌جمهور و دستیارانش کاملاً از لزوم اطمینان از اینکه رای‌دهندگان او را در حال تلاش می‌بینند آگاه هستند – حتی اگر تیراندازی‌ها ادامه پیدا کند.

آقای بایدن از قانون اسلحه که تابستان گذشته تصویب شد به عنوان یکی از معدود نمونه های همکاری دو حزبی استقبال کرده است. کنگره این مصوبه را پس از تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی در Uvalde، تگزاس، و یک سوپرمارکت در بوفالو تصویب کرد.

فرمان اجرایی روز سه‌شنبه در درجه اول تلاشی است برای اطمینان از اجرای قانون سال گذشته توسط آژانس‌های فدرال – و ایجاد سرفصل‌های تازه درباره تلاش‌های آقای بایدن برای اعمال اختیارات محدود خود.

دیوید هاگ، یکی از بنیانگذاران مارس برای زندگی ما و یکی از بازماندگان تیراندازی سال 2018 در دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس در پارکلند، فلوریدا، در بیانیه ای گفت که از دیدن اقدام آقای بایدن خوشحال است.

آقای هاگ نوشت: «در نظرسنجی پشت سر هم، ایمنی اسلحه یک موضوع پیروز در انتخابات است. “آمریکایی ها و جوانان به بهانه اهمیت نمی دهند. ما به نتایج اهمیت می دهیم. استفاده از اختیارات گسترده ریاست جمهوری خود راهی مهمی است که رئیس جمهور می تواند از بن بست کنگره عبور کند و اقدامی در مورد ایمنی اسلحه نشان دهد. این کار از نظر اخلاقی درستی است و در سال 2024 رای جوانان را به دست خواهد آورد.»

اینکه آیا این در نهایت حقیقت داشته باشد تا حدی به این بستگی دارد که آیا اقداماتی که آقای بایدن اعلام می کند نقشی در جلوگیری از حداقل برخی از تیراندازی های دسته جمعی ایفا می کند که بدون آنها اتفاق می افتاد یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …