دیوید ونکل، غواص آزاد چک، به عمق زیر دریاچه یخ زده سوئیس فرو رفت | ورزش های افراطی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیوید ونکل روز سه شنبه پس از یک رکورد شیرجه در زیر یخ تا عمق بیش از 50 متری بدون لباس مرطوب از اعماق دریاچه سیلس در سوئیس بیرون آمد.

رکورد فرورفتن عمودی غواص 40 ساله چک به ارتفاع 52.1 متر در یک نفس پس از ورود او به کتاب رکوردهای جهانی گینس برای شنا به طول دریاچه یخ زده چک در سال 2021 است.

دیوید ونکل
یک نمای هوایی دریاچه سیلس را در روز تلاش ونکل نشان می دهد. عکس: دنیس بالی‌بوس/ رویترز

ونکل از سوراخی در یخ شیرجه زد و سپس یک برچسب را از عمق 50 متری بیرون آورد تا قبل از بیرون آمدن دوباره از همان سوراخ، شاهکار خود را ثابت کند. مقداری خون تف کرد، یک دقیقه نشست و سپس یک بطری شامپاین را باز کرد. بازدید بعدی از بیمارستان تأیید کرد که هیچ چیز جدی وجود ندارد.

پاول کالوس، مروج او گفت که کاهش دمای سوئیس در دمای بین 1 تا 4 درجه سانتیگراد (34 فارنهایت تا 39 درجه فارنهایت) 1 دقیقه و 54 ثانیه طول کشید، که کمی کندتر از حد انتظار بود.

او به رویترز گفت: «او به نوعی از این کار لذت می برد، اما اعتراف می کند که کمی عصبی تر از حد معمول بود و مشکلات تنفسی داشت.

دیوید ونکل
Vencl پس از تلاش موفقیت آمیز خود در روز سه شنبه در نزدیکی سنت موریتز واکنش نشان می دهد. عکس: دنیس بالی‌بوس/ رویترز

«هیچ چیز سختی برای او وجود ندارد که در آب سرد باشد… کمبود اکسیژن برای او طبیعی است. اما این کاملاً متفاوت بود زیرا کار کردن با فشار گوش در آب سرد واقعاً دشوار است.

او افزود: “اگر این سه چیز را با هم ترکیب کنید: آب سرد، کمبود اکسیژن و مشکل کار با فشار، چیزی بسیار منحصر به فرد است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …