برخورد جنگنده روسی با پهپاد آمریکایی باعث سقوط آن در دریای سیاه شد | ارتش آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک جنگنده روسی با یک هواپیمای بدون سرنشین ریپر آمریکا برخورد کرد و آن را مجبور به فرود به دریای سیاه کرد، چیزی که نیروهای آمریکایی آن را رهگیری «ناامن و غیرحرفه‌ای» نامیدند.

در بیانیه فرماندهی اروپای آمریکا آمده است که این برخورد درست بعد از ساعت 7 صبح روز سه‌شنبه، زمانی که دو جنگنده روسی سوخو-27 به سمت پهپاد MQ-9 Reaper بر فراز آب‌های بین‌المللی در غرب کریمه پرواز کردند، روی داد. در این بیانیه آمده است که خلبانان روسی قبل از برخورد به دنبال ایجاد اختلال در هواپیمای آمریکایی بودند.

در بیانیه ایالات متحده آمده است: “چندین بار قبل از برخورد، Su-27s سوخت را بر روی MQ-9 ریخته و در مقابل MQ-9 به روشی بی پروا، محیطی نامطلوب و غیرحرفه ای پرواز کرد.” این حادثه علاوه بر ناامن بودن و غیرحرفه‌ای بودن، فقدان صلاحیت را نشان می‌دهد.»

سپس یکی از جنگنده‌های روسی به پروانه هواپیمای بدون سرنشین برخورد کرد و «موجب شد نیروهای آمریکایی مجبور شوند MQ-9 را در آب‌های بین‌المللی سرنگون کنند».

ژنرال جیمز هکر، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا و گفت: هواپیمای MQ-9 ما در حال انجام عملیات معمولی در حریم هوایی بین‌المللی بود که توسط یک هواپیمای روسی رهگیری و مورد اصابت قرار گرفت که منجر به سقوط و از دست دادن کامل MQ-9 شد. آفریقا، گفت. در واقع، این اقدام غیرایمن و غیرحرفه‌ای روس‌ها تقریباً باعث سقوط هر دو هواپیما شد.»

جزئیات بیشتر به زودی…

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …