لوسی لتبی: دکتر خواستار اخراج پرستار از وظایف شد، دادگاه می شنود | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه شنیده است که لوسی لِتبی پس از اینکه رئیس بیمارستان از کنار گذاشتن او از وظایف خط مقدم سرباز زد، علیرغم اینکه همکارانش نگرانی هایی را مطرح کرده بودند، تلاش کرد تا او را به قتل برساند.

یک پزشک ارشد اطفال به یک مدیر اجرایی گفت که او و تیمش از ادامه کار لِتبی در بخش نوزادان در بیمارستان کنتس آف چستر پس از یک سری مرگ و میر نوزاد «راضی نیستند».

دکتر استفن بریری به دادگاه سلطنتی منچستر گفت که پس از مرگ دو برادر تازه متولد شده در روزهای متوالی در ژوئن 2016، موضوع را با کارن ریس، رئیس پرستاری در میان گذاشته است.

دادستانی می گوید که نوزادان، چایلدز او و پی پانزدهمین و شانزدهمین قربانی لتبی 33 ساله بودند که قتل هفت نوزاد و تلاش برای قتل 10 نفر دیگر را بین ژوئن 2015 تا ژوئن 2016 انکار می کند.

دادگاه قبلاً شنیده بود که Child O تا بعدازظهر 23 ژوئن در وضعیت خوب و پایداری قرار داشت، زمانی که وی دچار “وخامت قابل توجهی” شد و درگذشت.

برادر او، Child P، کمی بیش از 24 ساعت بعد پس از اینکه توسط Letby مورد حمله قرار گرفت، درگذشت. پسران از هر سه سه قلو دو نفر بودند و دادگاه قبلاً شنیده بود که پس از مرگ آنها والدین آنها التماس کردند که پسرشان که زنده مانده بود به بیمارستان دیگری منتقل شود.

دکتر بریری، مشاور ارشد در این واحد، به هیئت منصفه گفت که پس از مرگ Childs O و P در 23 و 24 ژوئن، جلسه ای را برای کارکنان برگزار کرد.

او گفت که لِتبی در جلسه مصاحبه حضور داشت و از او پرسید که چه احساسی دارد. دکتر بریری گفت: «می‌توانم به خاطر بیاورم که به او پیشنهاد دادم که برای بهبودی از حوادث آسیب زا به تعطیلات آخر هفته نیاز دارد.

به نظر می‌رسید که او در این جلسه خیلی ناراحت یا اصلاً ناراحت به نظر نمی‌رسید، و به من گفت که روز بعد، که شنبه بود، در شیفت است.

من نگران این بودم زیرا قبلاً نگرانی‌های خود را در مورد ارتباط با پرستار Letby و مرگ‌هایی که در این واحد دیده بودیم به مدیریت ارشد بیان کرده بودیم.

“بنابراین، پس از بررسی کارکنان، من با مدیر اجرایی وظیفه تماس گرفتم، کارن ریس، پرستار ارشد در بخش مراقبت های فوری.

او قبلاً با نگرانی های ما آشنا بود. من توضیح دادم که چه اتفاقی افتاده است و نمی‌خواستم پرستار لتبی روز بعد یا تا زمانی که همه اینها به درستی بررسی نشده بود سر کار برگردد. کارن ریس به آن «نه» گفت و هیچ مدرکی وجود نداشت.»

او افزود: “من به او گفتم که او از قبول مسئولیت این تصمیم خوشحال است، زیرا من و همکاران مشاورم همگی از رفتن پرستار Letby به سر کار در روز بعد راضی نیستند.

او پاسخ داد که از قبول این مسئولیت خوشحال است. هفته بعد با مدیران اجرایی گفتگوهای بیشتری داشتیم و اقداماتی انجام شد.»

لتبی متهم است که روز شنبه 25 ژوئن با تزریق هوا به نوزاد دیگری به نام چایلد کیو را به قتل رسانده است.

به هیئت منصفه گفته شده است که لتبی در ژوئن 2016 به “وظایف دفتری” منتقل شد و بعداً تحقیقات طولانی پلیس آغاز شد.

او تا ژوئیه 2018 که برای اولین بار دستگیر شد، به انجام امور دفتری در بیمارستان ادامه داد.

لتبی که اصالتا اهل هرفورد است، همه اتهامات را رد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …