بزرگترین دروغی که ثروتمندان گفته اند؟ آن پول نمی تواند خوشبختی شما را بخرد | عروه مهدوی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناوس فقط در: پول میکند خوشبختی را برایت بخر خوب، ممکن است بگویید. هر کسی می توانست به شما بگوید که؛ این به سختی یک بینش برنده جایزه نوبل است. خوب، در واقع، به نوعی اینطور است: در سال 2010، دانیل کانمن، اقتصاددان و روانشناس برنده جایزه نوبل، این نظریه را مطرح کرد که “فلات خوشبختی” پولی وجود دارد. زمانی که به درآمد سالانه خانوار به 75000 دلار (62000 پوند) رسیدید، کسب درآمد بیشتر شما را شادتر نمی کند. در سال 2021، متیو کیلینگزورث، محقق شادی، مطالعه مخالفی را منتشر کرد که نشان داد شادی با درآمد افزایش می‌یابد و شواهدی دال بر فلات وجود ندارد. اکنون این زوج در فرآیندی به نام «همکاری خصمانه» با هم متحد شده‌اند و یک مطالعه جدید منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد هر دو به نوعی حق داشتند، اما کیلینگزورث درست‌تر بود: برای اکثر مردم، کسب درآمد بیشتر شما را شادتر می‌کند.

تفاوت های ظریفی در این وجود دارد. اگر به شدت ناراضی هستید، ظاهراً شادی با درآمد خانوار تا 100000 دلار (82000 پوند) افزایش می یابد، سپس به طور ناگهانی کاهش می یابد: مشکلاتی وجود دارد که پول نمی تواند آنها را برطرف کند. برای افرادی که در “محدوده متوسط ​​رفاه عاطفی” قرار دارند، شادی به طور خطی با درآمد افزایش می یابد. و برای افراد بسیار شاد، شادی به بالای 100000 دلار می رسد. این مطالعه درآمدهای بالاتر از 500000 دلار را مورد بررسی قرار نداده است، بنابراین ما هیچ بینشی در مورد اینکه آیا گردش در فضا باعث می شود جف بزوس واقعاً احساس رضایت کند، نداریم. یا اینکه آیا استخر شنای تازه گرم شده ریشی سوناک دلش را گرم می کند.

به هر حال، برای این محققان بسیار باهوش هیچ توهینی وجود ندارد، اما این به نظر یکی از آن مطالعاتی است که می توانید تحت عنوان “خیلی بدیهی” ثبت کنید. برای شاد بودن به خودروهای اسپورت و جت های شخصی نیاز ندارید، اما به سرپناه و ثبات نیاز دارید – و این چیزها این روزها هزینه گزافی دارند. براساس داده های جدید، مقرون به صرفه بودن مسکن در ایالات متحده به پایین ترین حد خود رسیده است و طبق داده های جدید، یک خانواده متوسط ​​آمریکایی باید 42.9 درصد از درآمد خود را برای خرید یک خانه با قیمت متوسط ​​هزینه کند. در بریتانیا هم همین داستان است: خانه‌ها از سال 1876 حداقل مقرون به صرفه هستند. گاهی اوقات فکر می‌کنم از فیلادلفیا به لندن برگردم (که هنوز نسبتاً مقرون به صرفه است) و بعد از پنج دقیقه در یک سایت ملکی، این ایده را رها می‌کنم. انزجار

و پس از آن بازنشستگی وجود دارد. تاکید بر اینکه آیا در سنین پیری باید با غذای گربه زنده بمانید، معمولاً برای خوشبختی مفید نیست. در ایالات متحده، بیشتر شرکت ها دیگر حقوق بازنشستگی مناسبی ارائه نمی دهند. در اواسط دهه 1980، حدود نیمی از کارگران بخش خصوصی برنامه بازنشستگی با مزایای تعریف شده داشتند. در سال 2022 تنها 15 درصد از افراد در بخش خصوصی به آنها دسترسی داشتند. اکنون فقط از شما انتظار می رود که با پشتکار پول را در بازار سهام قرار دهید و ببینید در زمان بازنشستگی چه چیزی برای شما باقی می ماند. که، با قضاوت بر اساس رویدادهای اخیر، ممکن است چیزی نباشد.

من را در مورد هزینه مراقبت از کودک شروع نکنید. بچه ها دسته های کوچکی از شادی میکروب هستند، اما خدای من گران هستند. مطالعه‌ای در سال 2019 نشان داد که در بسیاری از جوامع صنعتی، «کاهش در رفاه ذهنی افراد – چه شادی یا رضایت از زندگی – به محض شروع والدین وجود دارد» – چیزی که محققان آن را «شکاف شادی والدین» نامیده‌اند. آمریکایی ها بیشترین شکاف شادی والدین را دارند. این تا حد زیادی به هزینه های مراقبت از کودکان و عدم وجود تعطیلات و روزهای بیماری با حقوق افراد بستگی دارد. البته به اندازه کافی پول به دست آورید و می توانید با کمک استخدامی روی این شکاف های ساختاری کاغذ بنویسید.

مگر اینکه شما یک میلیاردر قایق‌نشین با ارتش پرستاران نباشید، هیچ کدام از اینها واقعاً خبری نیست. بسیاری از مردم به خوبی می‌دانند که هزینه‌های زندگی با بحران مواجه است، قیمت‌های ضروری روزمره خارج از کنترل است و عدم استرس در مورد نحوه پرداخت قبوض برای سلامت روان شما مفید است. با این حال، در حالی که نتایج این مطالعه ممکن است بدیهی به نظر برسد، من فکر می‌کنم که به عنوان اصلاحی مهم برای روایتی عمل می‌کند که بسیاری از افراد در قدرت تلاش کرده‌اند آن را پیش ببرند. خنده دار است که چگونه بسیاری از افراد ثروتمند وقیحانه به این فکر می کنند که به دیگران بگویند پول شما را خوشحال نمی کند. به عنوان مثال، مدیر عامل گوگل را ببینید که اخیراً به همه کارمندان خود گفته است که “تفریح ​​… همیشه نباید معادل پول باشد” پس از کاهش مزایای کارکنان. خیلی راحت است که وانمود کنید که پول مهم نیست وقتی مشغول تلاش برای احتکار مقدار زیادی از آن هستید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …