جام جهانی 2026: گروه های چهار تیمی و 104 بازی-تورنمنت برای تصویب | جام جهانی 2026

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فینال جام جهانی 2026 در ایالات متحده، کانادا و مکزیک قرار است 104 بازی، از جمله مرحله 32 آخر، با برنامه هایی برای گروه های سه تیمی کنار گذاشته شود.

فینال‌ها برای اولین بار با حضور 48 تیم برگزار می‌شود و شورای فیفا قرار است در نشستی در کیگالی، رواندا، این قالب را در روز سه‌شنبه تأیید کند. این قابل درک است که 12 گروه چهار تایی به جای 16 گروه سه تایی همانطور که در ابتدا پیشنهاد شد وجود خواهد داشت. تیم های برنده و نایب قهرمان گروه به همراه هشت تیم برتر رتبه سوم به جمع 32 تیم پایانی صعود خواهند کرد.

انتظار می‌رود که فرمت جدید به این معنی نباشد که مسابقات در مجموع دارای «ردپای» بزرگ‌تری نسبت به تورنمنت‌های 2014 و 2018 است که زمان آماده‌سازی در نظر گرفته می‌شود، اما فوتبال در 38 یا 39 روز برای سال 2026 در مقایسه با 32 روز در سال‌های 2018 و 2014 ادامه خواهد داشت.

دوره آماده سازی برای سال 2026 بین آزادی یک بازیکن و اولین بازی کشورش حدود دو هفته خواهد بود، دو برابر آنچه برای فینال قطر در سال گذشته وجود داشت اما کوتاهتر از دو تورنمنت قبلی.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پایان هیجان‌انگیز مرحله گروهی در قطر فیفا را متقاعد کرده است تا به گروه‌های چهار تیمی پایبند باشد و همچنین نگرانی‌هایی درباره یکپارچگی گروه‌های سه تیمی مطرح شده است، زیرا تیم‌ها نمی‌توانند همزمان گروه را تکمیل کنند و این احتمال را افزایش می‌دهد که نتایج مهندسی شده است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …