ایالات متحده از Rite Aid به دلیل گم شدن “پرچم های قرمز” در نسخه های غیرقانونی شکایت کرد | بحران مواد افیونی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت ایالات متحده از Rite Aid، یکی از بزرگ‌ترین داروخانه‌های زنجیره‌ای کشور، به دلیل گم‌کردن «پرچم‌های قرمز» در زمانی که آگاهانه نسخه‌های دارویی غیرقانونی – از جمله مواد افیونی و فنتانیل – را پر می‌کرد و کنترل‌های داخلی اعمال خود را نادیده می‌گرفت، شکایت کرد.

در شکایتی که روز دوشنبه ارائه شد، وزارت دادگستری فدرال تاکید کرد که Rite Aid “حداقل صدها هزار نسخه غیرقانونی برای مواد کنترل شده را پر کرده است که از نظر پزشکی غیرضروری بودند، فاقد نشانه های پذیرفته شده پزشکی بودند، یا در دوره معمول حرفه ای صادر نشده بودند. بین سال های 2014 تا 2019.

داروسازان Rite Aid متهم به نادیده گرفتن علائم آشکار سوء استفاده، از جمله پر کردن نسخه‌های سه‌گانه – ترکیبی از مواد افیونی، بنزودیازپین و شل‌کننده‌های عضلانی هستند.

به‌اصطلاح سه‌گانه‌های مواد مخدر به‌ویژه برای سوءمصرف‌کنندگان مواد سرخوشانه تلقی می‌شوند – اما همچنین به‌ویژه خطرناک. مواد افیونی مانند اکسی کدون تنفس آهسته، بنزودیازپین هایی مانند زاناکس قلب را کند می کنند و شل کننده های عضلانی هر دو اثر را تشکیل می دهند که منجر به مصرف بیش از حد کشنده می شود.

شکایت وزارت دادگستری می‌گوید که Rite Aid نسخه‌های فنتانیل و اکسی کدون را قبل از اتمام نسخه قبلی همان دارو «پر کردن زودهنگام» کرده است، که «نشانه آشکاری از مصرف بیش از حد» است.

مریک گارلند، دادستان کل آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «وزارت دادگستری از هر ابزاری که در اختیار دارد برای مقابله با اپیدمی مواد افیونی که آمریکایی‌ها را می‌کشد و جوامع را در سراسر کشور متلاشی می‌کند، استفاده می‌کند.»

وانیتا گوپتا، معاون دادستان کل گفت که شیوه های تجویز داروخانه های زنجیره ای “دریچه های خروج میلیون ها قرص افیونی و سایر مواد کنترل شده را به طور غیرقانونی از فروشگاه های رایت اید باز کرده است”.

وزارت دادگستری همچنین Rite Aid را به حذف عمدی یادداشت‌های داخلی داروسازان در مورد تجویزکنندگان مشکوک، مانند «میل قرص فقط نقدی؟»، «نوشتن دوز بیش از حد» متهم کرد.[s] برای اکسی کدون» و صراحتاً «کنترل‌ها را پر نکنید».

بیانیه ای از ارویل گرین از آژانس اجرای مواد مخدر گفت: اقدام روز دوشنبه “باید به عنوان هشداری برای کسانی در صنعت داروسازی باشد که سود را بر ایمنی مشتری ترجیح می دهند”.

Rite Aid از اظهار نظر در مورد این اتهامات خودداری کرده و گفته است که پرونده قضایی در حال بررسی است.

این شکایت پس از آن صورت گرفت که سه کارمند سابق Rite Aid – اندرو وایت، مارک روزنبرگ و آن وگلین – در اکتبر 2019 علیه این زنجیره شکایت کردند و شرکت را متهم کردند که داروسازان را تحت فشار قرار داده است تا بدون انجام تحقیقات “پرچم قرمز” نسخه ها را پر کنند. از جمله جستجوی دکتری که مقادیر زیادی نسخه تریاک می نویسد یا مشتریانی که نشانه هایی از خرید دکتر را نشان می دهند.

در شکایت افشاگران آمده است که قوانین فدرال و ایالتی داروخانه ها را ملزم می کنند تا نسخه ها را بررسی کنند تا مطمئن شوند که آنها به طور قانونی و به دلایل درست تجویز می شوند.

در این دادخواست آمده است: “Rite Aid با توزیع مقادیر بسیار زیادی مواد افیونی از فروشگاه های داروخانه های خرده فروشی خود در سراسر ایالات متحده، این وظایف را نقض کرد.” داروخانه ها به عنوان آخرین خط دفاعی بین مواد افیونی خطرناک و مردم عمل می کنند.

دادستان های فدرال بعداً پرونده شکایت افشاگران را به عهده گرفتند. در یک بیانیه مطبوعاتی، وزارت دادگستری گفت که مداخله آن در پرونده مدنی “تاکید دولت بر مبارزه با تقلب در مراقبت های بهداشتی را نشان می دهد”.

این شکایت چند روز پس از آن صورت می گیرد که وزارت دادگستری تشکیل کارگروه دعاوی مدنی اپیدمی اپیوئیدی را اعلام کرد، گروهی که مسئول هماهنگی واکنش دولت به بحران مواد مخدر در اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000 بود.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تخمین زده می شود که تجویز بیش از حد مواد افیونی عامل مرگ 500000 نفر از سال 2000 بوده است. در حال حاضر به طور گسترده به دلیل ایجاد زمینه برای بحران فعلی فنتانیل، که تخمین زده می شود عاملی برای دو سوم از رکورد 107000 مصرف بیش از حد دارو در سال گذشته باشد، متهم می شود.

گروه ضربت امیدوار است که «هدایت کند [government’s] وزارت دادگستری در بیانیه‌ای گفت: تلاش‌های دعاوی مدنی شامل بازیگرانی که ادعا می‌شود در اپیدمی مواد افیونی نقش داشته‌اند، از جمله از طریق منحرف کردن داروهای مخدر.

اخیراً، حمایت سیاسی دو حزبی افزایش یافته است تا کارتل های مواد مخدر مکزیکی قاچاق فنتانیل را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار دهد. این امر پس از آن اتفاق افتاد که بنا بر گزارش ها، کارتل خلیج چهار مسافر آمریکایی در شهر مرزی ماتاموروس در مکزیک را با قاچاقچیان مواد مخدر اشتباه گرفت، به آنها شلیک کرد و آنها را ربود.

دو نفر از آمریکایی ها کشته شدند و دو نفر دیگر بعداً نجات یافتند. این گروه برای یکی از آنها به مکزیک رفته بودند تا تحت عمل جراحی زیبایی موسوم به تامی تاک قرار گیرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …