گرمای اواخر تابستان برای نیو ساوت ولز با بخش هایی از سیدنی در مسیر 40 درجه سانتیگراد | نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیو ساوت ولز در ماه مارس در تابستان با موج گرما مواجه خواهد شد و دمای هوا در بخش هایی از سیدنی به نزدیک 40 درجه سانتیگراد می رسد.

از چهارشنبه، بخش‌هایی از نیو ساوت ولز چندین روز را در پایین تا اواسط دهه 30 تجربه خواهند کرد، در حالی که سایر مناطق به 30 ثانیه بالا خواهند رسید.

“[Sydney] دین نارامور، کارشناس ارشد هواشناسی در اداره هواشناسی گفت: می‌توانیم دمای بسیار گرمی را در روز پنجشنبه ببینیم، دمای 35 درجه سانتی‌گراد را در شهر و تقریباً 40 درجه سانتی‌گراد در حومه‌های غربی خواهیم دید.

نارامور گفت که گرما از مرکز استرالیا به سراسر ایالت کشیده می شود و تا هفته آینده در بسیاری از ایالت NSW ادامه خواهد داشت. احتمالاً در اوایل هفته آینده در امتداد ساحل و در اواسط هفته آینده در مناطق داخلی شکسته خواهد شد.

نقشه استرالیا با مناطق
برای روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه موج گرما پیش بینی می شود. تصویر: BoM

در حالی که طوفان گرما در ماه مارس طبیعی است، نارامور گفت که طولانی بودن گرما غیرعادی است.

او گفت: “بسیاری از نقاط دور از ساحل و حتی حومه غربی سیدنی از چهار تا شش روز با دمای بین 5 تا 12 درجه بالاتر از میانگین مواجه خواهند شد.”

“به هیچ وجه رکوردشکنی نیست، اما قطعا در جنبه غیرعادی است.”

این گرما کمی بیش از یک هفته پس از آن است که نیوساوت ولز شاهد رکوردشکنی تقاضای برق در ماه مارس با 13136 مگاوات بود، زیرا سیدنی سومین روز گرم خود را در این ماه ثبت کرد.

اپراتور بازار انرژی استرالیا انتظار داشت مصرف برق در ساعت 6 عصر روز پنجشنبه به 11700 مگاوات برسد و گفت عرضه کافی برای پاسخگویی به تقاضا وجود دارد.

نارامور گفت که احتمالاً باد در سراسر ایالت در کنار گرما افزایش می یابد و به مردم هشدار داد که مراقب افزایش خطر آتش سوزی در جنگل باشند.

این دفتر همچنین تأیید کرد که رویداد آب و هوایی لانینیا که بیشتر باران را به سواحل شرقی آورده است، به پایان رسیده است.

این دفتر در بیانیه ای اعلام کرد که شاخص های اقیانوسی و جوی به سطح خنثی بازگشته اند و احتمالا تا پاییز باقی خواهند ماند.

اما آنها همچنین به ساعت ال نینو روی آورده اند و می گویند که نشانه هایی وجود دارد که رویداد آب و هوا ممکن است اواخر امسال شکل بگیرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دکتر اندرو واتکینز، کارشناس پیش‌بینی‌های بلندمدت این دفتر، گفت: «شرایط خشک‌تر از حد متوسط» برای ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: «پیش‌بینی‌های بلندمدت نشان می‌دهد که در پاییز 2023 احتمال بارندگی کمتر از حد متوسط ​​برای بیشتر مناطق استرالیا وجود دارد.

حتی اگر ال نینو استرالیا را تحت تأثیر قرار دهد، این لزوماً منجر به خشکسالی نمی شود. از سال 1900، 27 سال ال نینو وجود داشته است، و حدود 18 سال از آن سال ها تحت تأثیر خشکسالی گسترده زمستان تا بهار قرار گرفتند.

این دفتر تاکید کرد که یک ساعت ال نینو “ضمانتی” برای وقوع رویداد آب و هوایی نیست، بلکه نشان دهنده این است که برخی از پیش سازها مشاهده شده اند.

شرایط خشک‌تر از حد معمول می‌تواند برای فصل آتش‌سوزی در جنگل‌های آتی مضر باشد، زیرا آتش‌نشانان در حال مبارزه با آتش‌سوزی‌ها در NSW هستند.

به گفته سرویس آتش نشانی روستایی، از دوشنبه گذشته، آتش نشانان به بیش از 290 آتش سوزی بوته و علف در نیوساوت ولز پاسخ داده اند. این شامل آتش سوزی غیرقابل کنترل در شمال هیل اند در غرب مرکزی ایالت بود که شش خانه را ویران کرد و 18000 هکتار را درنوردید.

یکی از سخنگویان RFS گفت که آتش‌سوزی‌های علفزار می‌توانند به راحتی شروع شوند و در شرایط خشک و باد پیش‌بینی‌شده به سرعت گسترش پیدا کنند.

سخنگو گفت: «همه باید اطمینان حاصل کنند که یک برنامه به روز زنده ماندن در آتش سوزی جنگلی دارند و بدانند که اگر آتش سوزی اموالشان را تهدید کند، خود و خانواده شان چه خواهند کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …